Statuto pataisa, numatanti galimybę Seimo nariams plenarinių posėdžių diskusijose dalyvauti nuotoliniu būdu, įveikė Seime pateikimo stadiją. Už ją antradienį balsavo 81 Seimo narys, prieš - 4, susilaikė 26 parlamentarai.
Seimo sprendimu, Statuto pataisą svarstyti ir priimti planuojama dar antradienį ypatingos skubos tvarka.
Pristatydamas projektą, Seimo narys Andrius Vyšniauskas sakė, kad jį priėmus būtų užtikrinta galimybė Seimo nariams dalyvauti diskusijose nuotoliniu būdu. Jis taip pat pažymėjo, kad nuotolinio balsavimo įteisinimas reikalauja kitų sprendimų, ir tokios sistemos įdiegimas gali užtrukti. „Apie balsavimą nekalbama, kalbama apie diskusijas", - pažymėjo A. Vyšniauskas.
Seimo narys „valstietis" Arvydas Nekrošius teiravosi, ar šalyje paskelbus ekstremaliąją padėtį, pvz., dėl sausros, kiaulių maro, Seimas automatiškai persijungtų į nuotolinį darbą?
„Manau, kad Seimas yra pakankamai protinga institucija, kad to nedarytų", - atsakė A. Vyšniauskas.
Jis atkreipė dėmesį į tai, kad, pvz., Europos Parlamente sugeba nuotoliniu būdu ir keli šimtai parlamentarų pasisakyti.
Seimo narys „valstietis" Valius Ąžuolas siūlė pirmiausia atsakyti į visus klausimus ir tik po to priiminėti sprendimus. Jo kolega „valstietis" Robertas Šarknickas žadėjo kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes „tai prieštarauja Konstitucijos normoms".
Siūlomos Statuto pataisos numato, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną būtų numatyta galimybė Seimo nariams nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis, t. y. Seimo nariui fiziškai nebūnant plenarinių posėdžių salėje, dalyvauti diskusijoje visais svarstomais klausimais, žodžiu ir raštu pateikti pasiūlymus, pastabas, pataisas, Seimo posėdžiuose klausti pranešėjų ir papildomų pranešėjų; skelbti pareiškimus, sakyti replikas, kalbėti dėl balsavimo motyvų, teikti pasiūlymus dėl posėdžio vedimo tvarkos, procedūros.
Šiuo metu Seimo statute Seimo nariui tokia galimybė nenumatyta.