respublika.lt

Seimas atmetė „valstiečių“ pasiūlymus dėl pensijų fondų: reikėtų mažiau blaškymosi

Publikuota: 2023 kovo 30 16:09:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Guoda Burokienė. Eltos nuotr.

Seimas atmetė opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos inicijuotas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, siūlančias įteisinti tik savanorišką sprendimą kaupti pensijų fonde. Seimo “valstiečiai” taip pat siūlė, kad būtų leista pačiam kaupiančiajam pasirinkti išmokos laiką ir būdą ir sudaryti ilgesnę galimybę sustabdyti įmokų mokėjimą.

 

“Žmogus planuoja, žino ko nori, tai leiskime žmogui rinktis. Gal išėjęs į pensiją žmogus norėtų pakeliauti?”,- svarstė projektą pateikusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pavaduotoja Guoda Burokienė.

Diskusijoje dalyvavę Seimo nariai tvirtino, kad sunkioje finansinėje situacijoje žmogus gali atsidurti dėl įvairių situacijų, pvz. dėl onkologinės ligos.

Tačiau valdančiųjų tokie  argumentai neįtikino. “Kadangi sistemai svarbus stabilumas ir užtikrintumas, reikėtų mažiau  blaškymosi”,- tvirtino Seimo Biudžeto  ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Už Pensijų kaupimo įstatymo pataisas ketvirtadienį po pateikimo balsavo 32 Seimo nariai, prieš buvo 26, susilaikė 27 parlamentarai. Projektas neturi daugiau šansų  Seime, jis nebus tobulinamas,  nes Seimo valia yra atmestas.

Seimo Teisės departamentas yra išsakęs kritišką nuomonę dėl siūlymo leisti pensijų fondo dalyviui  pačiam pasirinkti pensijų išmokų rūšį (pensijų anuitetą arba vienkartinę pensijų išmoką, arba periodinę pensijų išmoką),neatsižvelgiant į jo vardu pensijų fonde sukauptą pensijų turtą, primena ELTA.

“Sudarius galimybę visiems pensijų kaupimo dalyviams pasirinkti gauti vienkartinę pensijų išmoką, neatsižvelgiant į jų vardu pensijų fonde sukauptą turtą,būtų paneigta pensijų kaupimo sistemos paskirtis – užtikrinti pensinio amžiaus sulaukusių asmenų reguliarias pajamas“,- sakoma Seimo Teisės departamento išvadoje.

Seimo teisininkų nuomone, neribotas pensijų įmokų pervedimo sustabdymas galėtų sutrukdyti pasiekti pensijų kaupimo tikslą – užtikrinti pensijų kaupimo sistemos dalyvių interesus sukaupti ir išsaugoti pensijų turtą senatvei.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s