respublika.lt

S.Čaplinskas neduoda A.Verygai ramybės: išvydęs posėdyje, buvęs ministras kreipėsi į „Sodrą“ papildytanuotraukos (21)

2021 sausio 06 16:50:00
Gailė Jaruševičiūtė, Benas Brunalas, Elta

Buvusiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai klausimų sukėlė nedarbingumą pasiėmusio Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo Sauliaus Čaplinsko pasirodymas Seimo Sveikatos reikalų komiteto nuotoliniame posėdyje. Todėl A. Veryga teigia trečiadienį oficialiai kreipęsis į „Sodrą“ prašydamas įvertinti, ar sergantis ULAC vadovas gali nuolat dalyvauti posėdžiuose, dalinti interviu ir ar nedarbingumu nėra piktnaudžiaujama, siekiant išvengti gręsiančio atleidimo.

×
nuotr. 2 nuotr.
A. Veryga dėl S. Čaplinsko kreipėsi į„Sodrą“: prašo įvertinti, ar ULAC vadovas nepiktnaudžiaujama nedarbingumu. Redakcijos archyvo, Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

„Mano pastabos Sveikatos reikalų komitete dėl vieno iš posėdžio dalyvių liko be atsako. Nesuprantu, kam atstovavo ir kaip posėdyje buvo kviestas dalyvauti Saulius Čaplinskas. Galiu ir klysti, bet, paskutinėmis mano žiniomis, jis turėjo nedarbingumą dėl ligos, kuri prasidėjo iš karto po to, kai buvo pradėti veiksmai dėl jo, kaip vadovo, atleidimo už daugkartinius darbo drausmės pažeidimus“, – savo feisbuko paskyroje rašė A. Veryga.

„Tik priminsiu, kad tai buvo vadovas, kuris nevykdė mano, kaip ministro, pavedimų, aktyviai priešinosi tuometinės Vyriausybės sprendimams dėl institucijų pertvarkos ir t.t.“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad neaišku, ar S. Čaplinskas posėdyje buvo kaip ULAC vadovas.

Darydamas prielaidą, kad posėdyje S. Čaplinskas dalyvavo kaip ULAC vadovas, A. Veryga kelia klausimą, ar normalu turint nedarbingumą dalyvauti posėdžiuose ir atstovauti institucijai.

„Bet daug rimtesnis klausimas yra, ar normalu sergant ir turint su tuo susijusį nedarbingumą visur dalyvauti, o juo labiau atstovauti institucijai. Ir kaip suprantu, Sveikatos reikalų komiteto posėdyje iš ULAC niekas daugiau ir nedalyvavo. Tai panašu, kad sergantis ir į darbą nevaikštantis vadovas dirba ten, kur nori pats. Kolega buvo aktyvus diskusijų dalyvis, o kai kurios pastabos panašėjo ne į institucijos vadovo, o sveikatos politiko pasisakymus“, – atkreipė dėmesį jis.

Jis taip pat teigia trečiadienį oficialiai kreipęsis į „Sodrą“ su prašymu įvertinti, ar nedarbingumą turintis S. Čaplinskas gali ir toliau dalyvauti posėdžiuose.

„Kadangi į mano pastabą niekas nesureagavo, šiandien oficialiai kreipiausi į „Sodrą“, kad būtų įvertinta, ar sergantis ir nedarbingumą turintis ULAC vadovas gali dalyvauti posėdžiuose, nuolat dalinti interviu ir t.t. Taip pat paprašiau įvertinti, ar nėra piktnaudžiaujama ir sukčiaujama dėl ligos, nes ji, kaip minėjau, sutapo su minimo asmens atleidimo procesais“, – teigė A. Veryga.

Konfliktas nesibaigia: atleidžiamas ULAC vadovas nesako, kada baigsis nedarbingumas  

Buvusio sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendimu iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo pareigų atleidžiamas S. Čaplinskas nutyli paklaustas, kada galėtų baigtis jo nedarbingumas, kuris, ko gero, liko vienintele kliūtimi oficialiai jį pašalinti iš užimamo posto. S. Čaplinskas pernelyg nesureikšmina ir to, kad A. Veryga, trečiadienį išvydęs jį dalyvaujantį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kreipėsi į „Sodrą", kad ši išsiaiškintų, ar nėra piktnaudžiaujama nedarbingumu, siekiant išvengti gręsiančio atleidimo.

„Aš į pono Verygos problemas reaguoti nesiruošiu. Čia yra pono Verygos problema, o aš pono Verygos problemų nematau reikalo komentuoti", - Eltai trečiadienio vakarą sakė S. Čaplinskas, kuris nedarbingumą gavo dar 2020 m. lapkričio pradžioje.

Jis pernelyg nesureikšmino ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) A. Verygą pakeitusio Arūno Dulkio šią savaitę deklaruotos pozicijos. Ministras antradienį LRT radijui teigė nematąs priežasčių, kodėl A. Verygos atleistas ULAC vadovas S. Čaplinskas galėtų tęsti darbą. Pasak jo, nepaisant viešų diskusijų, kurias sukėlė A. Verygos sprendimas, vargu ar yra teisinis pagrindas keisti ankstesnio ministro pasirašytą įsakymą.

Tokią Sveikatos apsaugos ministerijos poziciją S. Čaplinksas įvertino kaip inercišką, atsiradusią dėl to, kad sprendimus artikuliuoja dar prie A. Verygos vadovavimo veikęs SAM personalas.  

„SAM yra tos pačios senos girnos, tik keli nauji žmonės atėjo su ponu Dulkiu. O toliau Verygos paliktos tos pačios senos girnos - tie patys teisininkai. Taškas...", - teigė jis.

Apskritai, S. Čaplinskas leido suprasti neįžvelgiąs susiklosčiusioje situacijoje didesnės problemos. Pasak jo, jam esant nedarbingume, ULAC neliko be vadovybės.  

„(ULAC - ELTA) turi vadovą, kuris vykdo šiuo metu pareigas. Kur yra problemos? Kai vadovas yra nedarbingume, kai vadovas yra atostogose, kai vadovas yra komandiruotėje - yra kas jį pavaduoja", - aiškino S. Čaplinskas.

Galiausiai atleidžiamas ULAC vadovas nebuvo linkęs atsakyti, kiek dar galėtų trukti jo nedarbingumas.

„Kai baigsis, tada ir pranešiu", - sakė S. Čaplinksas, o pasiteiravus, kokia apskritai yra jo sveikatos būklė, tvirtino, kad tokie duomenys yra privatus reikalas.

„Ačiū, kad rūpinatės, bet sveikata yra privatus dalykas", - teigė paskutinėmis A. Verygos ministravimo dienomis iš ULAC vadovo pareigų atleistas S. Čaplinskas.

A. Veryga teigia trečiadienį oficialiai kreipęsis į „Sodrą" prašydamas įvertinti, ar sergantis ULAC vadovas gali nuolat dalyvauti posėdžiuose, dalinti interviu ir ar nedarbingumu nėra piktnaudžiaujama, siekiant išvengti gręsiančio atleidimo.

Primename, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, baigdamas savo kadenciją, nusprendė atleisti S. Čaplinską iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo pareigų.

Anot tuometinio ministro, toks sprendimas buvo priimtas dėl ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų nevykdymo.

Tačiau S. Čaplinskas paskutiniuose parlamento rinkimuose kandidatavęs į Seimą socialdemokratų partijos sąraše tokį sprendimą vertino kaip politinį susidorojimą. A. Verygai dar einant ministro pareigas, S. Čaplinkskas formaliai nebuvo atleistas dėl turėto nedarbingumo. Tačiau A. Veryga tuomet tikino, kad dėl jau pasirašyto įsakymo pirma S. Čaplinsko darbo diena po nedarbingumo bus ir paskutinė darbo ULAC diena.

SAM S. Čaplinskui vilčių nesuteikia

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovui S. Čaplinskui vilčių likti užimamose pareigose nesuteikia. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad pasibaigus S. Čaplinsko nedarbingumui ULAC vadovas bus atleistas. Visgi SAM neatmeta galimybės, kad S. Čaplinsko nedarbingumas, kuris baigiasi šį trečiadienį, gali būti dar kartą pratęstas.

„Ministras yra susipažinęs su komisijos, kuri atliko tyrimą dėl užkečiamųjų ligų ir AIDC centro direktoriaus Saulio Čaplinsko darbo pareigų pažeidimo išvadomis. Ministras neturi jokios naujos situacijai reikšmingos informacijos, dėl kurios galėtų suabejoti komisijos padarytų išvadų patikimumu, taip pat neturi duomenų dėl tyrimo komisijos narių galimo šališkumo", - teigė sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio komunikacijos patarėja Aistė Šuksta.

„Atsižvelgdamas į tai ministras neturi teisinio pagrindo atšaukti jau priimto sprendimo. Jam yra žinoma, kad šioje istorijoje yra pradėti ir keli teisminiai procesai", - pridūrė sveikatos apsaugos ministro patarėja.

Jos teigimu, ministerijai yra žinoma, kad yra inicijuoti du teisminiai procesai dėl buvusio ministro priimto įsakymo perduoti valstybės sistemos dalį ULSVIS. SAM skelbė, kad atlikto tyrimo metu nustatyta, kad ULAC vadovas nevykdė ministro įsakymo nuostatų, neperdavė ULSVIS, nebendradarbiavo su NVSC, siekiant sklandaus sistemos perdavimo, tuo pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, bei neužtikrino kitų, ministro įsakymu pavestų funkcijų vykdymo.

Ministro patarėja akcentavo, kad S. Čaplinsko nedarbingumas baigiasi šį trečiadienį, tačiau gali būti pratęstas. Ji taip pat informavo, kad ULAC vadovas iš užimamų pareigų bus atleistas kitą dieną pasibaigus nedarbingumui.

„Ministras labai vertina ilgametę patirtį ir kompetencijas, tačiau vien ministro pasikeitimas nėra pakankamas pagrindas keisti jau priimtus sprendimus. Gyvename teisinėje valstybėje, kurioje visi, kurie mano, kad su jais pasielgta neteisingai gali ginti savo interesus numatyta įstatymų tvarka", - teigė A. Šuksta.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (21)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Vitas Tomkus: KRACHAS LIETUVAI!!! Su autoriaus trigrašiu. Plius įdomus video apie tai kas bus 2030m.
4. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
5. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
6. LGBT propagandistai jau puola kunigus
7. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
8. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
9. Karantino žala didesnė už naudą
10. Misija Seime - ginti idėją
11. Kompensacijos už vakcinas bus?
12. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
13. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
14. Apklausos vaikams be tėvų žinios
15. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
16. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
17. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
18. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
19. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
20. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
21. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
22. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
23. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
24. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
25. Sudie, svajonių Amerika
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0  -1 C

-3  -6 C

 

 -6 -8 C

0 +2 C

 0 -1 C

 

  +1  +3 C  

0-3 m/s

  2-8 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos