respublika.lt

R.Karbauskio ir G.Kildišienės drama (161)

2017 sausio mėn. 18 d. 17:02:20

Seime nesuskaičiuojamai žurnalistų miniai spaudos konferenciją surengė į skandalus klampinami parlamentarai - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ir jo pavaduotoja Greta Kildišienė. Politikai buvo išprievartauti teisintis, kas kieno mašiną vairuoja, ar turi romaną.

×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo narė Greta Kildišienė. Stasio Žumbio nuotr.

 

Automobilis

„Noriu informuoti apie savo artimųjų apsisprendimą nutraukti išperkamosios nuomos sutartį su „Agrokoncernu“. Taip pat noriu padėkoti visiems savo vyresniesiems frakcijos kolegoms už patarimus, aš į juos atsižvelgiau ir pranešu, kad artimiausiu metu ketinu įsigyti asmeninį automobilį“, - antradienį per spaudos konferenciją sakė G.Kildišienė.

R.Karbauskis teigė, kad vienintelė problema šioje istorijoje yra ta, kad sandoris buvo sudarytas su įmone, kuri su juo susijusi. Tačiau nei jis, nei G.Kildišienė jos giminaičio, su kuriuo buvo sudaryta sutartis, neįvardijo.

„Yra Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvada, yra Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės nuomonė, kad pažeidimų padaryta nebuvo. Automobilio įsigijimas išperkamosios nuomos būdu buvo vykdomas lygiai prieš metus, nieko bendro su rinkimais, vieno ar kito asmens tapimu Seimo nariu negalėjo būti ir nebuvo. Šitą situaciją, kai iškelti kaltinimai Seimo narei, vertinu, pirmiausiai, kaip spaudimą man. Nes problema - vienintelė, kuri galėtų būti - kad šitas sandoris sudarytas su įmone, kuri susijusi su manimi, nes jis visiškai teisėtas ir atitinka visus reikalavimus, kurie taikomi išperkamajai nuomai“, - sakė R.Karbauskis.

Jis pats teigė vairuojąs asmeninį automobilį, kurį ketina deklaruoti, bet patikino, kad sutartis dėl G.Kildišienės vairuojamo automobilio įsigijimo išperkamosios nuomos būdu nebuvo išskirtinė.

„Mūsų koncernas šimtus ir tūkstančius tokių sutarčių per tuos dvidešimt kelerius metus yra sudaręs, ir Mokesčių inspekcija tą patikrins, pateiks ataskaitą, ir, manau, kad tai užbaigs tą temą. Aš labai gerbiu Seimo narės giminių, artimųjų sprendimą pabaigti šitą temą, aš galiu tik šiuo atveju apgailestauti, kad tokio sprendimo nebuvo prieš porą mėnesių, bet jis visiškai logiškai nedaro jokių teisinių problemų, ir jis neturi jokių moralinių problemų, nes tai yra normali praktika. Lietuvoje tikriausiai šimtai tūkstančių automobilių yra perkami išperkamosios nuomos būdu“, - sakė R.Karbauskis.

Medžioklė

LVŽS vadovo teigimu, kilęs skandalas gali būti susijęs su buvusiu partijos nariu Mantu Leliuku ir medžioklės įstatymo pataisomis, kurias rengė G.Kildišienė. Anot R.Karbauskio, šia istorija buvo suinteresuoti ir panevėžiečiai, norintys medžioti Anykščių rajone esančiuose miškuose.

Kaip spaudos konferencijos metu kalbėjo Seimo aplinkos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Anykščių rajone yra daugiau kaip tūkstančio hektarų miškų ploto, kuriuose žemių savininkai yra uždraudę medžioklę, tačiau teritorijoje yra vienas didžiausių afrikinio kiaulių maro židinių, o G.Kildišienė buvo viena iš asmenų, bandžiusių sutaikyti žemių savininkus ir medžiotojus.

„Agrokoncerno“ akcijos

R.Karbauskis neketina atsisakyti jo valdomų „Agrokoncerno“ akcijų.

„Tą temą girdžiu ne pirmą sykį. Kam perduoti? Vaikams? Galiu perduoti vaikams. Ar, jūsų nuomone, kas nors pasikeis, jeigu tai bus perduota vaikams? Jūs man užduotumėte lygiai tuos pačius klausimus šiandien, jeigu akcijos būtų perrašytos vaikams“, - kalbėjo R.Karbauskis.

LVŽS pirmininkas teigė nežinąs tokios praktikos nei Lietuvoje, nei daugelyje kitų šalių, kad tapę politikais žmonės, kurie turi akcijų kokioje nors įmonėje, jas parduotų visiškai svetimiems žmonėms.

„Lietuvoje praktikos jokios nėra. Sugalvokime praktiką, įforminkime ją įstatymuose, jeigu bus tokie reikalavimai, kad tas žmogus, kuris turi akcijų vienoje ar kitoje įmonėje, turi jas bet kokiu atveju parduoti, jeigu eina į politiką, aš tai padarysiu. Bet tokių įstatymų Lietuvoje nėra“, - sakė R.Karbauskis.

Mokslai

Seimo Etikos ir procedūrų komisija iki šių metų kovo 1 d. ketina įvertinti G.Kildišienės elgesį, o ji pati nutarė pasitraukti iš šios komisijos.

Grupė parlamentarų paprašė ištirti, ar G.Kildišienė nepažeidė įstatymų nuslėpdama, kad naudojasi (naudojosi) privačiai įmonei priklausančiu automobiliu. Taip pat, ar Seimo narė nepažeidė etikos VTEK ir Seimui nurodžiusi neidentiškus faktus apie išsilavinimą, ar moka užsienio kalbų, nes yra Seimo siunčiama atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų Organizacijos renginyje Jungtinėse Valstijose.

G.Kildišienė per spaudos konferenciją patikslino informaciją apie savo išsilavinimą. Ji teigė pradėjusi studijas Vilniaus teisės ir verslo kolegijoje Teisės fakultete ir jas nutraukusi, o paskui pradėjo mokslus Vilniaus kolegijoje, kur studijuoja Aprangos technologijas ir verslą.

„Pratęsdama savo komandiruotės temą ir savo anglų kalbos mokėjimo ar nemokėjimo temą, norėčiau pasakyti, kad keletą metų gyvenau ir dirbau emigracijoje. Manau, tai turėtų būti atsakymas dėl mano anglų kalbos mokėjimo ar nemokėjimo“, - paaiškino parlamentarė.

Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“Premjeras mano, kad G.Kildišienė turėtų paviešinti automobilio įsigijimo dokumentus

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad parlamentarė Greta Kildišienė turi paviešinti automobilio įsigijimo išperkamosios nuomos būdu dokumentus ir taip išsklaidyti abejones dėl skaidrumo.

"Aš tikrai nevertinu aplinkybių, kas, kaip, dėl kokių priežasčių, asmeninių, šeimyninių, bet faktas, kad istorija pradėjo kenkti valstybei, ir atsakymai visuomenei turi būti duoti labai aiškiai. Aš nemanau, kad tai yra sunku - parodyti sutartį ir patikinti, kad tai nėra apsimestinis sandoris, ir kad priemonės visos yra atliktos, kurias numato mūsų įstatymai", - sakė S. Skvernelis.

Premjero nuomone, visuomenei "turi būti pateiktos sutartys, kur matytųsi, kad tai yra pagal tuo metu galiojančius teisės aktus atliktos procedūros, pateikiant, galbūt, ir pavedimo kopijas".

Automobilis buvo įsigytas per giminaitį, kurio Seimo narė įvardyti nenori, iš "Agrokoncerno", kurio vienas iš akcininkų yra Ramūnas Karbauskis. Premjero nuomone, pateikti duomenys gali būti ir nuasmeninti.

"O kitas žingsnis, kuris yra padarytas, tikrai labai reikalingas, yra nutraukti bet kokius turtinius santykius su viena iš įmonių, minimų šitoje istorijoje, nes Seimo narys iš tiesų turi kitą statusą ir galbūt dėl laiko stokos ar kitų aplinkybių tai nebuvo padaryta, tai dabar yra laikas tuos žingsnius žengti", - sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas nesileido į svarstymus dėl galimo R. Karbauskio ir G. Kildišienės romano, kurį abi pusės neigia.

"Man tikrai sunku paaiškinti, bet aš tikrai nenoriu lįsti į žmonių asmeninius gyvenimus. Nemanau, kad čia yra valstybės reikalas , kas su kuo draugauja, arba kam simpatizuoja, jeigu taip yra", - sakė S. Skvernelis.

Jis pats sakė iš bendravimo frakcijoje jokių išskirtinumų R. Karbauskio ir G. Kildišienės bendravime nepastebėjęs.

"Man nekelia jokių klausimų, kadangi aš nesu partijos narys ir nedalyvauju partijos narių karjeros darymo ar nedarymo procedūrose. Tai yra Seimo narys, kaip ir daug Seimo narių išrinkti, ir išrinkti vienmandatėje apygardoje, o bendravimas - aš bent jau nepastebėjau išskirtinumo, ir kiek tenka frakcijoje būti, matau, kad kaip ir su visais frakcijos nariais elgiamasi vienodai. Galbūt daugiau vienus pažįsta, kitus mažiau, yra nepartinių blokas didelis", - kalbėjo S. Skvernelis.


Premjeras gynė VTEK svarbą


Premjeras Saulius Skvernelis gynė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir jos vadovą Romą Valentukevičių, kuris išreiškė savo asmeninę poziciją dėl Seimo narės Gretos Kildišienės naudoto automobilio.

"Pati institucija yra tikrai labai reikalinga, dar daugiau, mes, Vyriausybėje, turėsime grįžti prie pamirštų, gal dar 15-tos Vyriausybės bandymų padaryti tam tikrą informacinę monitoringo ir stebėjimo sistemą, kuri sulaukė pasipriešinimo ir nebuvo įgyvendinta", - kalbėjo S. Skvernelis.

Jam neužkliuvo, kad VTEK vadovas pasidalijo savo nuomone.

"Pati komisija nusprendžia, ar faktas yra vertas komisijos tyrimo, bet komisijos pirmininkas turi galimybę (išsakyti, - ELTA) savo nuomonę. Tai nėra susiję su tyrimu", - sakė S. Skvernelis.

Premjeras nevertino VTEK sprendimų, bet teigia reikiamą informaciją iš šios institucijos visada gaunąs.

"Kiek man teko bendrauti, reikalinga informacija, išaiškinimai yra gaunami, tyrimų negaliu komentuoti, jie kvestionuojami teisminių procesų metu", - sakė S. Skvernelis.

Eltos inf.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (161)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PAJAMOS: „Klaipėdos naftos“ liepos mėnesio naftos terminalų preliminarios pardavimo pajamos siekia 2,4 mln. eurų, ir lyginant su praėjusių metų liepa, yra 0,5 mln. eurų, arba 17,2 proc. mažesnės.
  • GAISRAS: šeštadienio naktį, 03.21 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Tauragės mieste dega lentpjūvė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikėtų ilginti atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar buvote grybauti, uogauti?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +15 C

+15 +17 C

 

+16 +18 C

 +27 +29 C

+28+30 C

 

+24 +26 C

1-2 m/s

1-2 m/s

 

1-2 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1817 PLN - 4.4081
RUB - 86.9753 CHF - 1.0804
GBP - 0.9037 NOK - 10.6433

Nuorodos