Prezidento Gitano Nausėdos metiniame pranešime Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasigedo pandeminės situacijos suvaldymo įvertinimo.
„Pasigedau realistiškesnio įvertinimo to, kokiomis sąlygomis pradėjo dirbti ši Vyriausybė, kokią pandeminę situaciją paveldėjo iš praeitos, todėl tie rezultatai, tie skaičiai, kuriuos šiandieną matome, aš vertinčiau kaip didžiulį pasiekimą. Bet dėmesio tam prezidento kalboje pasigedau“, - antradienį Seime žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.
Komentuodama G. Nausėdos kalbą, ji teigė pastebėjusi šalies vadovo pritarimą valdančiosios koalicijos žmogaus teisių darbotvarkei.
„Kitas dalykas, kuris mane pradžiugino: prezidentas daug kalbėjo apie civilizuotą diskusiją, apie pagarbą, apie pasitikėjimą. Tai tikrai labai sutampa su valdančiosios koalicijos prioritetais. Aš matau tame pritarimą ir mūsų žmogaus teisių darbotvarkei, kaip darbotvarkei skirtai, kad nebūtų diskriminuojamų grupių, kad pagarba mūsų visuomenėje būtų visų atžvilgiu“, - sakė V. Čmilytė- Nielsen.
Ji pasidžiaugė, kad prezidentas išsakė paramą projektui dėl Konstitucijos keitimo ir amžiaus cenzo mažinimo kandidatuojant į Seimą. „Manau, kad praverti plačiau duris į Seimą ir sudaryti galimybę jaunesniems žmonėms dalyvauti rinkimuose tai yra demokratijos stiprinimo vienas iš įrankių“, - mano parlamento pirmininkė.
Komentuodama kai kuriuos šalies vadovo išsakytus priekaištus, pvz. dėl referendumo, ji sakė, kad „toks tai yra žanras, prezidentas, matyt, ir turi pažerti kažkiek priekaištų, tas ir buvo padaryta“.
Seimo vadovės nuomone, būtų galima diskutuoti apie prezidento išsakytą mintį, kad reikėtų pailginti parašų, reikalingų referendumui surengti, rinkimo laikotarpį
„Tai yra viena iš galimų iniciatyvų ir apie ją galima diskutuoti“, - mano V. Čmilytė- Nielsen.
Ji skeptiškai vertino mintį, kad reikėtų dažniau atsiklausti gyventojų nuomonės per referendumus.
„Aš laikausi savo nuomonės, kad visai neseniai atsiklausėme rinkėjų nuomonės per Seimo rinkimus praėjusių metų rudenį ir dabar, matyt, tas laikas, kai mes turime pateisinti rinkėjų pasitikėjimą arba ne ir per kitus rinkimus rinkėjai pasakys savo verdiktą“, - mano V. Čmilytė- Nielsen.
Metiniame pranešime G. Nausėda paragino sudaryti Lietuvos piliečiams realias sąlygas pareikšti savo nuomonę esminiais valstybės gyvenimo klausimais referendume.
„Tam turėtume pailginti parašų, reikalingų referendumui surengti, rinkimo laikotarpį, suteikti teisę žmonėms pasirašyti ir elektroniniu būdu. Nedovanotina, kad iki šiol nėra priimtas konstitucinis Referendumo įstatymas, o tai reiškia, kad nuo liepos 1-os dienos Lietuvos piliečiai neteks Lietuvos Respublikos Konstitucijos jiems suteiktos galios“, – iš Seimo tribūnos sakė šalies vadovas .