respublika.lt

Prezidentas: valstybės institucijos privalo visiškai užtikrinti piliečių saugumą po Astravo AE paleidimo

(0)
Publikuota: 2020 spalio 27 14:31:08, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentas: valstybės institucijos privalo visiškai užtikrinti piliečių saugumą po Astravo AE paleidimo. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su ministru pirmininku ir ministrais aptarė Lietuvos pasirengimą Astravo atominės elektrinės (AE) keliamoms grėsmėms. Susitikime aptartas Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių bei kitų atsakingų Lietuvos institucijų pasirengimas įgyvendinti įstatymų nuostatas dėl šalies gyventojų sveikatos ir aplinkos apsaugos, civilinės saugos sistemos parengties ir nesaugiai gaminamos elektros neįsileidimo į Lietuvos rinką.

 

Susitikime, kuriame dalyvavo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, buvo aptarta, kaip valstybės rezervas parengtas galimiems incidentams Astravo AE.

„Astravo AE pradėjus gaminti elektros energiją, Vyriausybė su atsakingomis Lietuvos institucijomis turi būti pasirengusios įgyvendinti Lietuvos įstatymų nuostatas: apsaugoti Lietuvos gyventojų sveikatą ir aplinką bei neįsileisti nesaugiai gaminamos elektros į Lietuvos rinką", - teigė šalies vadovas.

Pasak prezidento, Astravo AE energetinis paleidimas yra paskutinis skambutis Lietuvos civilinės saugos parengčiai - neatsakingo kaimynų elgesio akivaizdoje privalome maksimaliai pasirengti valdyti atsirandančias grėsmes ir rizikas, todėl būtina stiprinti civilinės saugos sistemą, kuri turėtų maksimaliai efektyviai veikti, užtikrinti sklandų valstybės ir savivaldybių institucijų sinchronizuotą veikimą, kuris garantuotų gyventojų saugumą. Šie uždaviniai teks ir naujajai Lietuvos Vyriausybei.

Baltarusija Astravo AE pirmojo bloko paleidimo darbus tęsia nekreipdama dėmesio į branduolinės saugos problemas, streso testų rekomendacijas bei tarptautinius standartus. Liepos mėnesį prezidentas buvo sušaukęs Valstybės gynimo tarybą, kurioje buvo analizuojama situacija dėl gyventojų apsaugos ir elektros rinkos užkardymo ir sutarti konkretūs uždaviniai. Pirmadienį netoli Lietuvos sienos statomos branduolinės jėgainės saugumo problemas prezidentas aptarė ir su Europos Komisijos viceprezidentu Valdžiu Dombrovskiu.

Prezidento iniciatyva spalio mėnesį Europos Vadovų Taryba pabrėžė, kad aukščiausių saugos reikalavimų vykdymas ir streso testų rekomendacijų įgyvendinimas Astravo AE turės įtaką tolesniems ES ir Baltarusijos santykiams.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių metų automobilį vairuojate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +23 C

+13 +21 C

+15 +18 C

+18 +27 C

+19 +26 C

+18 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s