Prezidentas Gitanas Nausėda stebisi atostogaujančio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pavadavimo istorija Ministrų Kabinete. Prezidentas neslepia, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pavaduoti A. Verygą buvo iš pat pradžių paskirtas neaiškiais pagrindais. Kita vertus, šalies vadovas taip pat teigia, kad daryti J. Narkevičiaus ir Elvino Jankevičiaus rokiruotes proceso viduryje taip pat nėra gerai.
„Tai ne raketų mokslas. Kuomet pagalvoji, kad problema yra visiškai nesudėtinga ir tikrai nesunkiai valdoma, bet klumpame elementariose vietose. Manau, iš anksto buvo galima numatyti sistemą, kas ką pavaduoja, ir nereikėtų dabar tų diskusijų apie vicepremjerus ir kažkokias naujas pareigybes. Užtektų labai paprasto principo – tas pavaduoja tą, o tas pavaduoja aną, ir viskas būtų aišku. Kadangi neaiškiais pagrindais paskiriamas ponas J. Narkevičius, tada susizgrimbama, kad ponas Narkevičius netinka. Tuomet imamasi sprendimų kažką keisti jau procese, kas yra visiškai nesuprantama ir kelia nereikalingas įtampas, kelia diskusijas viešoje erdvėje. Aš nesuprantu, nejaugi patys žmonės sau blogo linki, kad tokioje vietoje patys daro grubias klaidas ir po to tenka dėl to aiškintis“, – sakė G. Nausėda.
Primename, kad J. Narkevičius atostogaujantį sveikatos apsaugos ministrą, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą A. Verygą turėjo pavaduoti iki liepos 31 dienos. Tačiau premjerą Saulių Skvernelį pavaduojantis finansų ministras Vilius Šapoka sprendimą pakeitė ir teisingumo ministrą Elviną Jankevičių paskyrė pavaduoti A. Verygą iki liepos 31 d.
G. Nausėda: tikiuosi, kad 2021 metų biudžetas mus pamažu grąžins į finansinės disciplinos rėmus
Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako besitikintis, kad 2021 metų biudžetas šalį pamažu grąžins į finansinę discipliną, kuri yra būtina Lietuvai norint judėti į priekį.
Jis teigė, kad koronaviruso krizės metu verslas buvo išradingas ir gebėjo išsaugoti savo rinkas, taip pat Lietuvai neblogai pavyko susitvarkyti su koronaviruso protrūkiu. Tačiau, prezidento teigimu, džiaugtis dar anksti.
„Lietuva yra maža atvira valstybė ir vienaip ar kitaip eksporto rinkų nuosmukį pajusime. Tiktai svarbu, kad tas nuosmukis nebūtų toks dramatiškas, ir galėtume normaliai planuoti ne tik savo šių metų biudžetą, bet ir rudenį atsakingai planuoti 2021 metų biudžetą, kuris, noriu tikėti, bus ne ekstremalus biudžetas, o biudžetas, kuris pamažu mus grąžins į finansinės disciplinos rėmus“, – žurnalistams Šiauliuose sakė G. Nausėda.
„(...) Trumpuoju laikotarpiu mes, žinoma, turime imtis anticiklinės politikos. Tą ir darome, buvo ne vienas žingsnis – ir vienkartinių išmokų, ir neapmokestinamojo pajamų dydžio sprendimai, bet negalime leisti valstybės skolai didėti nuolat, palyginti su bendruoju vidaus produktu, nes tai lems dideles skolinimosi išlaidas ir svarbiausia – neleis planuoti biudžeto ateityje“, – pridūrė prezidentas.