respublika.lt

Prezidentas pirmadienį šaukia Valstybės gynimo tarybos posėdį

2022 rugsėjo 21 16:01:00
Augustė Lyberytė, Elta

Prezidentas Gitanas Nausėda artėjantį pirmadienį šaukia Valstybės gynimo tarybą (VGT). Taip šalies vadovas reaguoja į Vladimiro Putino sprendimą Rusijoje paskelbti dalinę mobilizaciją.

×
nuotr. 1 nuotr.
Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.


„Be jokios abejonės, vis tiek bet kokius sprendimus reikia vertinti rimtai, todėl pirmadienį aš šaukiu Valstybės gynimo tarybos posėdį, kuriame kartu su specialistais ir kitais vadovais pasitarsime, kaip vertiname dabartinę situaciją ir ką šioje situacijoje turėtume daryti", - Prezidentūros išplatintame vaizdo įraše kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas patikino, kad Lietuvos saugumo situacija nesikeičia, tačiau į Maskvos pareiškimus reikia reaguoti.

„Saugumo situacija regione lieka tokia pati, kadangi šis Rusijos sprendimas atspindi daugiau jos desperaciją, susijusią su nesėkminga karo eiga Ukrainoje", - kalbėjo prezidentas.

Kremliaus sprendimai G. Nausėdos nenustebino. Prezidento teigimu, „Rusija akivaizdžiai pralaimi šį karą, turi didelių nuostolių ir, siekiant tuos nuostolius padengti, ieškoma naujų būdų, kaip sustiprinti savo karines pajėgas".

„Ką tai reiškia Rusijai? Tai reiškia, kad dabar į karą įsitrauks vis daugiau žmonių, nes reikės naujos patrankų mėsos. Tai bus žmonės, jaunuoliai, kurie nėra pasirengę, kurių kokybiniai standartai nėra tokie, kokie būtų tinkami karo laukams. Reiškiasi, turėsime dar daugiau karo aukų", - teigė šalies vadovas, pastebėdamas, jog dėl tokios situacijos „nepasitenkinimas Rusijos virtuvėse galimai persikels ir į gatves".

Visgi, G. Nausėda mano, kad Rusijos paskelbta dalinė mobilizacija keičia jėgų santykį. Todėl paramos Ukrainai klausimas tampa dar aktualesnis, akcentavo prezidentas.

„Turime suprasti, kad šis naujas Rusijos sprendimas kiekybine prasme keičia jėgų santykį, todėl turime dar labiau susikoncentruoti į paramą Ukrainai. Parama Ukrainai šiandien yra gyvybiškai svarbi", - sakė prezidentas, pridurdamas, kad Lietuva visada bus priešakinėse Ukrainą remiančių šalių gretose.

ELTA primena, kad VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės saugumo užtikrinimo ir valstybės gynybos klausimus. Į VGT įeina prezidentas - vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas, ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas. Tarybai vadovauja prezidentas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s