respublika.lt

Policija: L.Balsys šiuo metu yra namuose, tiesiogiai susisiekti kol kas nepavyko (7)

2017 lapkričio mėn. 09 d. 18:21:48
Jadvyga Bieliavska ir Eleonora Budzinauskienė, Elta

Ketvirtadienio rytą darbo metu galimai neblaivus buvęs parlamentaras Linas Balsys šiuo metu yra savo namuose, tačiau tiesioginio kontakto užmegzti nepavyko - Seimo narys durų pareigūnams neatidaro, praneša policija.

×
nuotr. 1 nuotr.
L. Balsys, apkaltintas A. Maldeikienės, pasitraukė iš seniūno pareigų. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

 

Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininko Arūno Paulausko teigimu, vienas policijos ekipažas vis dar budi prie parlamentaro namų.

„Su pačiu L. Balsiu tiesioginio ryšio šiandien nebuvo - spėjame, kad parlamentaras spėjo grįžti namo iki policijai ten atvykstant. Durų pareigūnams L. Balsys neatidaro, bandėme stebėti vaizdą pro namo langą. Šiuo metu prie Seimo nario namų budi policijos ekipažas, sieksime užmegzti kontaktą”, - žurnalistams pranešė A. Paulauskas.

Ar automobilį galimai neblaivus L. Bastys vairavo pats, policijai kol kas išsiaiškinti nepavyko.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, ketvirtadienį žurnalistų atliktas patikrinimas alkotesteriu parodė parlamentaro L. Balsio galimą girtumą - darbo metu jis pripūtė 1,82 promilės. Iš ryto plenariniame posėdyje dalyvavęs L. Balsys po tokios žurnalistų „diagnozės“ galimai vėliau neblaivus išvyko iš Seimo rūmų.

„Policijai yra pranešta, jis yra ieškomas“, - žurnalistams po parlamentaro išvykimo sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Peržiūrėjus vaizdo kameras paaiškėjo, kad politikas išvyko automobiliu.

Pats L. Balsys iš ryto kalbėdamas su žurnalistais savo girtumą neigė.

„Nebuvau aš niekaip išgėręs, aš tiesiog geriu tam tikrus vaistus, nes turiu stuburo išvaržą, pasitempęs kojos sausgysles, turbūt truputėlį persisportavau, nes kasdien po 3 kilometrus nubėgu. Tie vaistai yra raminantys ir skausmą mažinantys, galbūt jie sukelia tam tikrą mieguistumą“, - žurnalistams sakė L. Balsys.

Jeigu faktas dėl L. Balsio girtumo būtų oficialiai patvirtintas policijos, būtų galima ir apkalta šiam Seimo nariui.


L.Balsys, apkaltintas A.Maldeikienės, pasitraukė iš seniūno pareigų

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad Mišrios Seimo grupės frakcijos seniūnas Linas Balsys pasitraukia iš seniūno pareigų.

Parlamentarė, Mišrios Seimo grupės pavaduotoja Aušra Maldeikienė trečiadienį suabejojo L. Balsio galimybėmis eiti šias pareigas. Anot jos, L. Balsys Seimo salėje dažnai būna galimai neblaivus. Pastarasis mestus kaltinimus vadina šmeižtu.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, žurnalistų paklaustas, ar jam žinoma ši problema, atsakė: „Aš tik girdėjau, o pats asmeniškai nesu niekada nei užuodęs, nei matęs geriant“.

Skeptiškai jis įvertino žurnalistų pasvarstymus apie alkotesterį Seime. „Yra įstatymai, kurie reglamentuoja tai, ir, matomai, neturėtume peržengti ribos“, - sakė V. Pranckietis.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis apgailestavo, kad abejonės sukeltos, bet nebuvo girtumo patikrinimo.

„Manau, kad Seimo narys turėtų būti ypatingai atsakingas. Šiuo atveju abejonės sukeltos. Gaila labai, kad patikrinimo nebuvo, bet, matyt, pastebėjimai Seimo narių dėl kvapo rodė, kad žmogus kažkurį tai laikotarpį prieš tai alkoholį vartojo, ar tai buvo tą dieną, ar prieš tai dieną -sunku pasakyti“, - svarstė R. Karbauskis.

Seimo narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis nemato nieko blogo, jei, pavyzdžiui, žmogus per gimtadienį išgeria vyno taurę. Jeigu, pavyzdžiui, žmogus vartoja alkoholį, tai, jo manymu, reikėtų jam padėti, o ne skelbti viešai.

„Jeigu užfiksavo, kad žmogui yra blogai, ar žmogus galimai vartoja alkoholį, tai tarkitės su juo ir jam padėkite. (...) Aš nesu matęs ir nesu užfiksavęs, tiesiai šviesiai pasakysiu. Man labai juokinga, kada kolegos gal paima vieną epizodą ir tą epizodą volioja per visą respubliką“, - sakė R. Žemaitaitis.

Jis pastebėjo, kad nėra paslaptis, jog per užsienio delegacijų priėmimus yra vaišinama vynu.

„Tai yra ne paslaptis, jūs patys puikiai žinote, kad visi renginiai, visi priėmimai pas Seimo Pirmininką, jeigu atvažiuoja užsienio delegacijos, vyno taure yra pavaišinami. Ar čia reikia meluoti, ką čia kvaili visi?“, - svarstė R. Žemaitaitis.

Kitas „tvarkietis“ Petras Gražulis žurnalistams tvirtino, kad Seime alkoholio nevartoja, bet „viskas turi būti savo vietoje ir laiku, truputėlį paimti 50 gramų tai čia nėra problemų“.

R.Baškienė apie L.Balsio girtumą: policijai yra pranešta

Kalbos apie galimą Seimo nario Lino Balsio girtumą gali ir pasitvirtinti.

Ketvirtadienį žurnalistų atliktas patikrinimas alkotesteriu parodė parlamentaro galimą girtumą - jis pripūtė 1,82 promilės.

Iš ryto plenariniame posėdyje dalyvavęs L. Balsys po tokios žurnalistų „diagnozės“ galimai neblaivus išvyko iš Seimo rūmų.

„Policijai yra pranešta, jis yra ieškomas“, - žurnalistams sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. Peržiūrėjus vaizdo kameras paaiškėjo, kad politikas išvyko automobiliu. Kol kas neaišku, ar automobilį vairavo pats parlamentaras.

Jeigu faktas dėl L. Balsio girtumo būtų oficialiai patvirtintas policijos, tuomet būtų galima ir apkalta šiam Seimo nariui.

Pats L. Balsys iš ryto kalbėdamas su žurnalistais neigė girtumą.

„Nebuvau aš niekaip išgėręs, aš tiesiog geriu tam tikrus vaistus, nes turiu stuburo išvaržą, pasitempęs kojos sausgysles, turbūt truputėlį persisportavau, nes kasdien po 3 kilometrus nubėgu. Tie vaistai yra raminantys ir skausmą mažinantys, gal būt jie sukelia tam tikrą mieguistumą“, - žurnalistams sakė L. Balsys.

 

Mišrios Seimo narių grupės seniūnu išrinktas B.Matelis

Mišrios Seimo narių grupės posėdyje ketvirtadienį seniūnu išrinktas Seimo narys Bronislovas Matelis, seniūno pavaduotoja - Seimo narė Aušra Maldeikienė.

Mišrios Seimo grupės frakcijos seniūnas Linas Balsys ketvirtadienį pasitraukė iš pareigų grupės seniūno pavaduotojai A. Maldeikienei trečiadienį suabejojus L. Balsio galimybėmis eiti šias pareigas. Anot jos, L. Balsys Seimo salėje dažnai būna neblaivus.

L.Balsys mestus kaltinimus vadina šmeižtu.


Seime vėl „prikelta“ alkotesterio idėja

Seimo nariui Linui Balsiui įsivėlus į skandalu tapusią galimo girtumo istoriją, politikai vėl prabilo apie alkotesterio idėją.

Vieni kalba apie tokią teorinę galimybę, kiti mielai ją įgyvendintų.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis skeptiškai įvertino žurnalistų pasvarstymus apie alkotesterį Seime. „Yra įstatymai, kurie reglamentuoja tai, ir, matyt, neturėtume peržengti ribos“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Beje, problemų su alkoholiu yra turėję ir kiti parlamentarai - Gintautas Mikolaitis, Egidijus Vareikis.

Alkoholio nevartojantis buvęs Seimo Pirmininkas, Kovo 11-osios Akto signataras Česlovas Juršėnas dar 2003 metais, vėliau 2008 metais siūlė svarstyti galimybę įrengti Seime alkotesterį.

Vertindamas nemalonią situaciją, į kurią pakliuvo galimai tuomet apsvaigęs Seimo narys socialdemokratas Gintautas Mikolaitis, Č. Juršėnas siūlė atnaujinti diskusijas apie galimybę įteisinti parlamento rūmuose alkotesterį.

Č. Juršėnas tuomet tvirtino, kad kaip Seimo vadovas jis neturi teisinių galimybių priversti Seimo narį tikrintis girtumą ar blaivumą. „Čia yra problema, ją galbūt reikėtų nagrinėti, ir aš tariuosi su teisininkais. Parlamentaras gali tai tik savo noru pasitikrinti“, - tuomet Eltai sakė Č. Juršėnas.

Dar 2003 metų rudenį Č. Juršėną sudomino paskelbta dpa-ELTA žinutė, kurioje pranešta, kad vienas australų parlamentaras sieks, jog jo kolegos deputatai Kvinslendo provincijoje, prieš įžengdami į parlamento pastatą, pasitikrintų blaivumą. Nevartojantis alkoholio Č. Juršėnas tuomečiam Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui Algimantui Salamakinui perdavė šią žinutę, teigdamas, kad gal ir Lietuvos Seimo nariams praverstų pasidomėti šio australų parlamentaro siūlymu įpareigoti tautos išrinktuosius pūsti į alkotesterį.

Išnagrinėję tuomečio Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo Č. Juršėno siūlymą, etikos sargai priėjo prie išvados, kad nėra būtinybės įrengti Seimo rūmuose alkotesterį, nes ši problema neegzistuoja. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai nemanė, kad parlamentarai piktnaudžiauja alkoholiu. Kai kurie etikos sergėtojai nelaikė tragedija, jei Seimo narys išgėrė, pavyzdžiui, 50 gramų brendžio. Parlamentarai taip pat suabejojo, ar alkotesterio atsiradimui būtų teisinis pagrindas. Jų skaičiavimais, vieno alkotesterio įrengimas Seimo rūmuose per mėnesį kainuotų beveik kelis šimtus litų.

2003 m. rugsėjo 23 d. Eltos paskelbtoje žinutėje iš Sidnėjaus rašoma, kad praeityje ten būta atvejų, kai deputatai parlamente pasirodydavo apgirtę ir išvengdavo drausminių nuobaudų. Pasak Lorenso Springborgo (Lawrence Springborg) iš Liberalų partijos, „iki šiol dėl to katastrofų nėra buvę, tačiau kažkada turi būti imtasi priemonių“.

L. Springborgas atkreipė dėmesį į policijos pareigūnus šioje valstijoje, kurie ateityje, atrinkti atsitiktinumo principu, privalės pūsti į alkotesterį. Jei politikai tai verčia daryti policininkus, tai turi išbandyti ir patys, argumentavo australų parlamentaras.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (7)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ATLEIS: oro linijos „Emirates“ koronaviruso pandemijos metu jau atleido apie dešimtadalį savo darbo jėgos, tačiau šeštadienį paskelbta, kad atleidimų mastas gali išaugti iki 15 proc., arba 9 tūkst. darbo vietų.
  • KELIUOSE: praėjusią parą, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, 16-oje eismo įvykių sužeista 17 žmonių, tarp jų – du nepilnamečiai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ką galvojate apie Vitalijos Katunskytės dainą „Robinzonas“?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar vis dar mintyse eurus verčiate į litus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

+14 +16 C

 

+10 +12 C

 +19 +22 C

+18 +20 C

 

+16 +18 C

4 m/s

4-5 m/s

 

2-3 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1276 PLN - 4.4743
RUB - 80.2104 CHF - 1.0625
GBP - 0.8957 NOK - 10.7163

Nuorodos