respublika.lt

P.Gražulis pasiūlys Seimui rugsėjo 3 d. surengti pirmalaikius Seimo rinkimus

Publikuota: 2023 gegužės 25 07:00:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Petras Gražulis. Eltos nuotr.

Parlamentarams, aktyviai diskutuojantiems apie pirmalaikius Seimo rinkimus, jau ketvirtadienį teks balsavimu išreikšti nuomonę šiuo klausimu.

 

Seimo narys Petras Gražulis ketina pateikti nutarimo projektą, siūlantį šių metų rugsėjo 3 d. surengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Nutarimo projektas „Dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo“ įrašytas  į Mišrios Seimo narių grupės formuojamą opozicinę darbotvarkę.

Parlamentaras P. Gražulis šiomis dienomis ne kartą ragino kolegas mažiau kalbėti, imtis darbų ir spręsti dėl „Seimo pasileidimo“. Politikas pastebėjo, kad įregistravo jau ketvirtą nutarimo projekto dėl pirmalaikių Seimo rinkimų variantą. "Konservatoriai nuolat keičia datas, aš vos spėju taisyti savo projektą“,- sakė jis iš Seimo tribūnos.

Pirminiame variante parlamentaras nenurodė galimos pirmalaikių rinkimų datos, bet vėliau pasitaisė ir įregistravo patobulintus projektus. Ketvirtoje projekto versijoje P. Gražulis pasiūlė pirmalaikius Seimo rinkimus surengti šių metų rugsėjo 3 d., o sprendimą dėl rinkimų paskelbimo priimti birželio 6 d.

Nutarimo projekte P. Gražulis nurodo, kad „dabartinė Vyriausybė negali ir negalės susitvarkyti su Lietuvą ištikusiais iššūkiais; Vyriausybę remiančios Seimo frakcijos veikia priešingai daugumos Lietuvos Respublikos piliečių interesams, teisėtiems lūkesčiams“. Dokumento projekte daug kritikos adresuota ne tik Vyriausybei, bet ir valdančiajai daugumai.

Praėjusią savaitę valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas nutarė siūlyti surengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +21 C

+12 +16 C

 

+7 +13 C

+15 +26 C

+14 +20 C

 

+16 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s