Antradienį Susisiekimo ministerija, jai pavaldžios įstaigos ir neįgaliesiems atstovaujančios organizacijos pasirašė memorandumą, numatantį, kad į viešojo transporto ir jo infrastruktūros atnaujinimą, jo pritaikymą žmonėms su specialiaisiais poreikiais iki 2027 metų ketinama investuoti ne mažiau kaip 0,5 mlrd. eurų.
„Pusė milijardo yra tik dalis investicijų. Mes neskaičiuojame mūsų įmonių investicijų, tai yra 200 mln. eurų į traukinių atnaujinimą ir taip toliau. Pirmas dalykas yra investicijos į viešojo transporto pritaikymą ir į infrastruktūrą miestuose“, – žurnalistams antradienį sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
„Antras svarbiausias dalykas yra kriterijų teisės aktuose įtvirtinimas, kad visos investicijos į viešąjį transportą, paslaugų pirkimas – tų įmonių, kurios teikia paslaugas, – turėtų atitikti visus kriterijus, tai yra būti pritaikytos žmonėms su specialiaisiais poreikiais“, – sakė susisiekimo ministras.
Pasak M. Skuodžio, terminas iki 2027 metų pasirinktas, nes tais metais visas viešasis transportas turės būti varomas atsinaujinančiais energijos ištekliais.
Ministro teigimu, bus kviečiamos prisijungti ir kitos ministerijos.
„Kviečiame prisijungti ir kitas ministerijas, neabejoju, kad jos tai padarys, ir tada bendromis pastangomis jau judėsime šių tikslų link. Norisi, kad kalbos apie žmones su specialiaisiais poreikiais taptų savaime suprantamu dalyku, kad tai nebūtų kažkokio įvykio rezultatas, o nuoseklaus darbo rezultatas“, – sakė M. Skuodis.
Ministro teigimu, valstybė padės tiek savivaldybėms, tiek kitiems subjektams atnaujinti viešojo transporto parką.
„Planuojame per artimiausius metus investuoti į kažkur 800 viešojo transporto priemonių įsigijimą. Neskaičiuojame savivaldybių ir privataus sektoriaus indėlio. Labai svarbu, kad investuojant ir perkant tas priemones jos atitiktų visus kriterijus, kurie bus suderinti su nevyriausybinėmis organizacijomis ir tomis organizacijomis, kurios atstovauja žmonėms su specialiaisiais poreikiais“, – sakė M. Skuodis.