respublika.lt

Pasibaigus balsavimui, kandidatai į naująjį Seimą dalinasi įžvalgomis

(0)
Publikuota: 2020 spalio 11 21:14:04, Paulina Levickytė, Dainora Karklytė, Benas Brunalas, Monika Grigutytė, Kornelija Mykolaitytė, Elta
×
nuotr. 5 nuotr.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Stasio Žumbio nuotr.

20.00 valandą užsidarius Seimo rinkimų apylinkėms bei prasidėjus rinkėjų balsų skaičiavimui, kandidatai į tryliktąjį Seimą dalinasi savo įspūdžiais bei įžvalgomis.

 


R. Karbauskio nuotaika gera

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Lietuvos socialdemokratų partijos atsiprašytų tik tuomet, jei antrame ture šie palaikytų jų kandidatus vienmandatėse apygardose, kuriose susirungtų konservatorių ir „valstiečių“ kandidatai.

Primename, kad LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas interviu Eltai teigė, kad prieš rinkimų finišo tiesiąją valdančiųjų pažerti kaltinimai, esą LSDP jau sutarę su konservatoriais dėl naujosios valdančiosios koalicijos formavimo, žeidžia nemažą dalį socialdemokratų partijos narių. Už tokias kalbas, tikino LSDP lyderis, „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis po rinkimų turėtų socialdemokratų atsiprašyti.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis G. Paluckui pasiūlė savo atsiprašymo sąlygą.

„Antrame ture, jeigu jie parems visus mūsų kandidatus, kurie kovos apygardose prieš konservatorius, tokiu atveju tai padarysiu. Kiek žinau, jie to nedarys. (...) Manau, tai logiška sąlyga. Aš,kaip LVŽS pirmininkas, seniai jau pasakiau, kad antrose turuose, kur kovos LSDP, liberalai ir konservatoriai – mes paremsime būtent LSDP. Taip darysime visų partijų atžvilgiu kurios galėtų būti centro kairės koalicijoje“, – sakė jis.

R. Karbauskis šį kartą nespėliojo, ar tikisi laimėti šiuos rinkimus, tik užsiminė, kad partijos narė Rima Baškienė turėtų laimėti vienmandatėje per pirmą turą.

"Mes labai norėtume formuoti valdančiąją daugumą kitą kadenciją. Ar užteks balsų, pamatysime po antro turo. Po pirmo turo dar niekas nebus aišku", - sakė R. Karbauskis.

Centro kairės koalicijoje, pasak jo, galėtų būti nemažai partijų.

„Pirmiausia reikia sulaukti rezultatų. Sunku įvardinti. Manau, Darbo partija galėtų pretenduoti, Laisvės ir Teisingumo, Lenkų rinkimų akcija“, – sakė jis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat teigė kol kas negaįsi įvardinti, su kuria partija LVŽS į koaliciją tikrai neitų. Kita vertus, R. Karbauskis neslėpė, kad būti koalicijoje su TS-LKD būtų sunku.

„Įvardinti negalėčiau, aš žinau Sauliaus Skvernelio žodžius, nes jis nemano, kad reikėtų dirbti koalicijoje su konservatoriais, kuriems vadovautų Šimonytė kartu Landsbergiu. Sunku būtų tikėtis su jais eiti. Jei po reitingavimo dominuos TS-LKD, gali būti kitaip“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip vertina rinkėjų aktyvumą, R.Karbauskis teigė, kad jis didelis.

„Geros nuotaikos. Mes bijojome dėl šių rinkimų – jie vyksta koronaviruso krizės metu ir tokių rinkimų mes niekada neturėjome, bet matau 47 proc. aktyvumą ir jis dar kažkiek pajudės. Manau, tai geras aktyvumas. Tikiuosi, kad žmonės bus išsirinkę tinkamą valdžią, o kokia ji bus, pamatysime po kelių valandų“, – teigė jis.

A. Veryga apie koaliciją su konservatoriais: sunku su tokiomis politinėmis jėgomis kažką formuoti

Vienas iš valdančiųjų „valstiečių“ lyderių Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad po Seimo rinkimų jo atstovaujama partija turės galimybę tęsti pradėtus darbus.

„Mes norėtume, kad būtų galimybė formuoti tokią koaliciją, kad mes galėtume tęsti darbus, kurie dar yra nebaigti“, – LNK televizijos rinkimams skirtoje laidoje sakė ministras.

A. Veryga pabrėžė, kad siekti dar kartą formuoti valdančiąją koaliciją verčia ir kai kurios konservatorių anksčiau deklaruotos pozicijos bei pareiškimai. Būtent su pastaraisiais, tęsė ministras, bendrą darbą jis įsivaizduoja sunkiausiai.

„Į rinkimus einama, kad būtų formuojama dauguma, Vyriausybė. Turime paruošę, manau, strateginius dokumentus Lietuvai: ir Nacionalinę pažangos programą, ir kitus dalykus. Juos dabar reikėtų įgyvendinti. Žinoma, yra tokių prisikalbėjimų iš kai kurių kolegų, kad jie viską panaikintų, jei jie taptų valdžia. Sudėtinga su tokiomis politinėmis jėgomis kažką formuoti ir ieškoti kompromisų. Jeigu yra avansu pasakoma, kad viskas, ką jūs čia darėte bus atšaukta arba panaikinta. Aš tikiuosi, kad tai yra emocijų pagauti komentarai ir, kad žmonės taip negalvoja“, – teigė A. Veryga.

„Norėtume tęsti darbus, kuriuos pradėjome ir kurių nespėjome pabaigti“, – pridūrė jis.

Socialdemokratų senbuviai tikisi, kad naujasis parlamentas bus demokratiškesnis

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) senbuviai nariai iš naujos sudėties Seimo tikisi kokybiškesnio darbo, naujų iniciatyvų įgyvendinimo, žmonių lūkesčių patenkinimo. Pasak jų, tikimasi demokratiškesnio parlamento bei duotų rinkėjams pažadų įgyvendinimo.

Kaip žurnalistams laukiant rinkimų rezultatų sakė partijos garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis, iš naujo parlamento tikimasi „naujos darbo kokybės“.

„Naujos darbo kokybės, didesnio strateginio mąstymo, daugiau įžvalgų diskutuojant apie tai, kas gi yra bendro visoje ES rinkoje, kaip būtų galima įsijungti į daugelį iniciatyvų, kurios galėtų pritraukti Lietuvai žymiai daugiau investicijų“, – sakė V. Andriukaitis.

Jo teigimu, naujojo Seimo tikslas turėtų būti Europos žaliojo kurso įgyvendinimas, taip pat sergamumo vėžiu mažinimo iniciatyva. Vis dėlto V. Andriukaitis nesiryžo prognozuoti, kiek mandatų naujame parlamente turės socialdemokratai.

„Luktelkime. (...) Dėl koalicijos – man visiškai akivaizdu, kad kairiojo-centro koalicijos problematika turėtų būti numeris vienas. Jokių abejonių dėl to nekyla. Jokių. Ir programiniu, ir strateginiu aspektu. Socialdemokratai turi galvoti apie tai, kokia didžiulė rinkėjų dalis tikisi, kad daugiau teisingumo atsirastų Lietuvoje“, – kalbėjo V. Andriukaitis.

Pasak socialdemokrato, rinkimų rezultatus geriausiai atspindės antrasis rinkimų turas, kuris, teigė V. Andriukaitis, bus „labai painus“.

Tuo tarpu LSDP Seimo frakcijos narys Julius Sabatauskas teigė, kad tikisi demokratiškesnio Seimo.

„Tikimės, kad parlamentas bus demokratiškesnis, kad atspindėtų priimtus sprendimus, kurie atlieptų žmonių lūkesčius ir kad vykdytų duotą žodį“, – sakė J. Sabatauskas.

Nors nesiryžo prognozuoti rinkimų baigties, J. Sabatauskas teigė, kad socialdemokratai tikisi padidinti Seimo frakcijos narių skaičių.

„Mes tikimės rezultatų, kurie mūsų frakciją padidintų. Kiek padidins – nežinau“, – teigė parlamentaras.

„Šiandien pokalbis apie koalicijas yra per daug ankstyvas“, – pridūrė J. Sabatauskas.

J. Olekas: tikiuosi mažiau pjautynių tarpusavyje


Tuo tarpu Eltos kalbintas europarlamentaras, ilgametis LSDP narys Juozas Olekas teigė, kad po rinkimų iš Seimo tikisi „daugiau dėmesio Lietuvos žmonėms ir jų kasdienėms socialinėms reikmėms“.

„Tikiuosi didesnio susikalbėjimo tarp įvairių Lietuvos valdžių ir didesnės tarnystėms žmonėms, o ne pjautynių tarpusavyje ir priekabių ieškojimo“, – Eltai sakė J. Olekas.

Europarlamentaras socialdemokratų štabe telefone klausėsi Jūratės Miliauskaitės dainą „Šiąnakt mus paliks gandrai“.

„Manau, kad mes turėsime rimtas ir geras pozicijas. Tikrai džiaugiuosi atsinaujinusia komanda, kuri eina sutuo įdirbiu, programos pasirinkimu“, – kalbėjo J. Olekas.

Jis apgailestavo, kad rinkėjų aktyvumas buvo mažas.

„Čia yra didžiausia bėda – kad politikai nesugebėjo patempti, prikalbinti žmones, kad jie ateitų. O galbūt čia dabartinės valdžios įvertinimas, kad žmonės nenori net eiti ir kalbėti apie valdžios rinkimą“, – sakė J. Olekas.

Jis antrino kolegoms, kad socialdemokratai tikisi „atkurti centro-kairės daugumą“.

G. Paluckas vaivorykštinės koalicijos poreikio neįžvelgia

Pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas teigia nematąs šalyje krizės, kad reikėtų galvoti apie vaivorykštinę koaliciją.

„Koalicijas formuoja rinkėjai. Jeigu centro–kairės partijos gauna didesnę balsų dalį – tai jos sėda pagal savo programinius principus ir šnekasi. Jeigu centro–dešinės gauna daugiau balsų – jos sėdasi ir šnekasi. Jeigu yra lygu – štai tada būna iššūkiai ir tada kai kurios partijos išduoda savo rinkėjus arba savo programines nuostatas bei savo įsitikinimus. Visko būna ir tada atsiranda įvairios vaivorykštės. Bet tam turi būti ypatingos sąlygos. Šiandien kažkokių labai ypatingų sąlygų aš Lietuvoje nematau... Kad būtų kažkokie politinės sistemos sukrėtimai ar priešas už vartų“, – LNK televizijos rinkimams skirtoje laidoje teigė G. Paluckas ir juokaudamas pabrėžė, kad šį vakarą jokių kalbų apie koalicijas apskritai nebus.

„Šiandien tai aš su niekuo niekur neisiu. Aš eisiu miegoti, rytoj anksti keltis, vaikus vežti į mokyklą. Po pirmo kėlinio niekas nepuola pirkti šampano ar kažką švęsti, ar su kažkuo tartis“, – sakė politikas.

Į klausimą dėl „valstiečių“ konkrečiai neatsakė

Paklaustas, ar tokia jo išsakyta pozicija dėl dedamų prioritetų būsimai koalicijai reiškia, kad LSDP yra linkusi galvoti apie bendrą darbą su valdančiaisiais „valstiečiais“, G. Paluckas prakalbo apie tai, jog politikoje neturėtų būti asmeniškumų.

„Negaliu brokyti nė vieno rinkėjo, kuris savo pasitikėjimą parodė vienam ar kitam politikui, vienai ar kitai politinei jėgai. Mes dažnai paskęstame savo asmeninėse antipatijose: tu man nepatinki, tu man kažką pasakei. Bet už tų žmonių, už tų politikų stovi žmonės, kurie turi savo lūkesčius. Tos partijos turi savo programines nuostatas. Jeigu jos sutampa su socialdemokratų programinėmis nuostatomis, arba mums (dėl kitos partijos programos – ELTA) reikia daryti mažiau kompromisų... Mūsų pagrindinis tikslas yra įgyvendinti socialdemokratų programą ir mes darome koalicijas tam, kad reikėtų daryti kuo mažiau kompromisų su kitomis partijomis ir frakcijomis“, – teigė politikas.

Toliau tikisi R. Karbauskio atsiprašymo

LSDP pirmininkas G. Paluckas tikisi padidinti partijos gretas naujos sudėties Seime.

„Tikimės geriausio, tikimės, kad Lietuva laimės, kad socialdemokratai gerai pasirodys. Bendrai tikimės geresnio pasirodymo nei 2016 metais. (...) Mes turėjome 17 mandatų, tai bendroje sumoje tikimės daugiau“, – žurnalistams laukiant rinkimų rezultatų sakė G. Paluckas.

Jis nepanoro prognozuoti, kas formuos naująją valdančiąją koaliciją.

„Lietuva sprendžia – ar daugiau balsų duos centro-kairei, ar centro-dešinei ir nuo to priklausys, kokia bus koalicija. Mes esame centro-kairės partija ir mūsų prievolė yra siekti centro-kairės koalicijos. O kaip ten bus – matysime. Galbūt neprireiks ten mūsų „paslaugų“, gal konservatoriai viską laimės ir nereikės nei „valstiečių“, nei socialdemokratų, nei „darbiečių“, – kalbėjo G. Paluckas.

Vertindamas rinkėjų miestuose didesnį aktyvumą nei kaimiškose vietovėse, LSDP pirmininkas teigė, kad palankumą partijai sunku prognozuoti.

„Visur turime būti po truputį stiprūs, jei nori laimėti rinkimus arba gerai juose pasirodyti, visur turi gauti balsų. Mes tikimės, kad miestuose taip pat šį bei tą gausime“, – teigė G. Paluckas.

Komentuodamas Ramūno Karbauskio kalbas, esą „valstiečiai“ atsiprašytų socialdemokratų tik tuo atveju, jei šie antrame rinkimų ture palaikytų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, G. Paluckas teigė, kad vis dėlto socialdemokratų partijos nariai lauks R. Karbauskio atsiprašymo.

„Man Ramūno Karbauskio atsiprašymo nereikia, bet jis turės atsiprašyti tūkstančių socialdemokratų, kuriuos kaltina nebūtais dalykais – einant į koalicijas su dešiniaisiais ar jau susitarus iš anksto. To nėra, visi tai žino“, – pridūrė G. Paluckas.

I. Šimonytė: viščiukus skaičiuosime po antrojo rinkimų turo


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sekmadienį, pasibaigus balsavimu Seimo rinkimuose, padėkojo visiems atėjusiems balsuoti ir pabrėžė, kad galutines išvadas bus galima daryti tik po antrojo rinkimų turo.

„Pirmiausia norėčiau padėkoti visiems, kas matė reikalą išreikšti savo nuomonę, pasinaudoti teise, už kurią kaimyninėje šalyje žmonės nebijo gauti į kaulus. Mes tą teisę turime, ją branginame. Labai džiugu, kad, nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, didelė dalis žmonių matė reikalą ateiti iš anksto ar šiandien ir savo valią pareikšti“, – žurnalistams sekmadienio vakarą teigė I. Šimonytė.

Anot jos, tikrasis rinkimų vaizdas pasimatys antrajame ture.

„Dabar belieka laukti rezultatų, kuriuos kažkada pradėsime gauti, tada galėsime komentuoti pačių rinkimų rezultatus. Dabar galime padėkoti žmonėms, kurie atėjo, išreiškė savo valią, ta valia, manau, bus įvertinta. Dabar esame po pirmo kėlinio, viščiukus skaičiuosime, kai baigsis ir antras, ir visos varžybos. Šiandien kažkokią dalį matysime, viso vaizdo nematysime, galėsime šį bei tą nuspėti. Raginame tuos, kas matė reikalą spręsti dabar, to reikalo neprarasti ir antrajame ture. Tada iš tikrųjų pamatysime, kokia buvo tikroji Lietuvos žmonių valia“, – sakė TS-LKD sąrašo lyderė.

Kalbėdama apie rinkėjų aktyvumą, kuris bendrai siekė 47,16 proc., I. Šimonytė visų pirma pabrėžė, kad rinkimai vyko netradicinėmis aplinkybėmis. Ji taip pat pridūrė, kad po rinkimų reikės spręsti problemas, dėl kurių ne visi galėjo pasinaudoti teise balsuoti, nes buvo saviizoliacijoje.

„Reikia įvertinti, kad ir rinkimus turime labai netradicinėmis aplinkybėmis, yra pandemija, turėjome rekordinį aktyvumą balsuojant iš anksto, tokio neturėjome net prezidento rinkimuose, kai žmonės paprastai daug aktyviau balsuoja nei Seimo rinkimuose. Taip, yra mažesnis aktyvumas nei 2016 metais. Tai turbūt kaltas ne ruduo, o, matyt, pandemija. Dalis žmonių negalėjo pasinaudoti savo konstitucinėmis teisėmis. Tai klausimai, apie kuriuos reikės labai atvirai kalbėti“, – teigė I. Šimonytė.

„Patys dėl to nusprendėme balsuoti iš anksto, o ne šiandien, kad nesusidurtume su tokia rizika, kad saviizoliavusis penktadienį atsitiktų taip, kad negalėtume pasinaudoti savo konstitucine teise, jei nespėtume pateikti prašymo balsuoti. Matyt, ne viskas padaryta, kad žmonės šiomis netikrumo sąlygomis galėjo savo valią išreikšti“, – pridūrė ji.

I. Šimonytės teigimu, pasaulio lietuviai taip pat iki paskutinės dienos tikėjosi internetinio balsavimo galimybės.

„Nors užsiregistravo balsuoti mažiau užsienyje gyvenančių lietuvių, nei buvo užsiregistravę balsuoti ir dalyvavo prezidento rinkimuose, bet tuomet buvo referendumas, galbūt kitos aplinkybės, dalis galbūt užsienyje gyvenančių lietuvių lūkuriavo to pažadėto, bet neištesėto internetinio balsavimo, kas taip pat turbūt daug kam sujaukė planus ir mintis“, – teigė TS-LKD sąrašo lyderė.

G. Landsbergis: rinkimų kampanija buvo daugiau apie tai, kas yra prieš ką

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasibaigus Seimo rinkimų pirmajam turui viliasi, kad konservatoriams, atvirkščiai nei kitoms politinėms partijoms, pavyko rinkimų kampanijoje kalbėti apie susitelkimą ir susitarimo paieškas. Konservatorių lyderis taip pat akcentavo, kad partija nėra priėmusi strategijos, ką rems vienmandatėse, kuriose konservatoriai į antrą turą nepateks.

„Galbūt tik mes manėme, kad tik epidemija ir visa situacija, kuri yra pasaulyje, gali suvienyti valstybę taip kaip lyg atrodė jautėmės susivieniję kovo mėnesį. Tačiau kampanija vis dėlto buvo daugiau apie tai, kas yra prieš ką“, – žurnalistams pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui teigė G. Landsbergis.

„Mes pasirinkome kitaip, mes norėjome kampanijos už, tokios kampanijos, kur galėtume kalbėti apie darbus, apie telkimą, apie susitarimo paieškas, tiesiog šiek tiek bandyti atsverti tą neigiamą foną, kurio tikrai buvo apstu kampanijos metu. Tikiuosi, kad tai pavyko, buvo išgirsta žmonių ir tokios pačios laikysenos sieksime ir antrajame ture“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis taip pat teigė, kad partija nėra priėmusi strategijos, ką rems tose apygardose, kuriose TS-LKD kandidatai nepateks į antrąjį turą. Visgi konservatorių lyderis akcentuoja, kad pirmiausia bus atsižvelgiama į kandidatų vertybes, reputaciją bei programinį suderinamumą.

„Partija strategijos ar kažkokios laikysenos nėra priėmusi. Aš noriu pabrėžti, kad pirmiausiai tikrai nebūsime prieš, būsime už. Kitaip tariant, žiūrėsime kandidatų vertybes, reputaciją, programinį suderinamumą ir tą poziciją pareikšime“, – akcentavo jis.

„Galbūt kai kuriose apygardose tai pareikš mūsų vienmandatininkai, kurie galbūt nebus išėję į antrąjį turą, kai ką galbūt padarys partijos vadovybė“, – teigė jis.

„(Stengsimės – ELTA) pabrėžti ten, kur įmanoma, kodėl mes remiame vieną, o ne kitą kandidatą, kokios jo savybės turėtų būti žmonėms svarbios, kad balsavę pirmame ture už mus ateitų antrame ture balsuoti už kitą kandidatą“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis taip pat akcentavo, kad sunku pasakyti, ar galėtų dar sekmadienio naktį prasidėti vidinės derybos dėl galimos koalicijos. Visgi politikas akcentavo, kad tokios deryboms partija yra atvira.

„Mūsų nuostata yra, kad tikrai reikia labai ramiai žiūrėti, kaip čia viskas atrodys. Ir jeigu bus tokių intencijų, tai, be abejonės, mes tam esame atviri visada“, – teigė jis.

A. Armonaitė: sunkiausia bendradarbiauti būtų su bauginančios Lietuvos įvaizdį kūrusiais politikais

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad sunkiausiai koaliciją įsivaizduotų su  pastaruosius ketverius metus uždaros ir gąsdinimais grįstos Lietuvos viziją kūrusiais politikais.

„Iš tikrųjų būtų labai sunku bendradarbiauti su tais politikais, kurie pastaruosius ketverius metus Lietuvoje uždavė tokios uždaros, konservatyvios, bauginančios, gąsdinimais grįstos visuomenės toną. Lietuva nėra tokia visuomenė. Lietuva jau yra mačiusi pasaulio, apsiskaičiusi ir norinti pozityvios politikos. Tad su tais, kurie skleidžia tokią nuotaiką, man atrodo, būtų sunku dirbti. Bet pasižiūrėsim, ką žmonės išrinko“, – Eltai teigė partijos pirmininkė.

Nors A. Armonaitė neįvardino, su kuria partija ketintų sudaryti koaliciją, ji tikino, kad sieks bendradarbiauti su tai politikais, kurie palaikys Laisvės partijos išsikeltus tikslus.

„Mums yra svarbu, kad tie pažadai ir tie prioritetai, apie kuriuos mes kalbėjome pusantrų metų, nuo pat partijos įkūrimo, būtų įgyvendinti. Kad švietimas būtų prioritetinis klausimas, kad dešimtmečiais nespręsti žmogaus teisių klausimai pajudėtų, kad daugiau pritaikytume išmaniųjų technologijų, ambicingiau investuodami į žinias ir į tyrimus. Tai yra mūsų prioritetai ir mes juos dėsime ant stalo, kai jau bus suskaičiuoti rinkimų rezultatai. Tuomet ir kalbėsime, su kuo geriausia įgyvendinti tas savo idėjas“, – sakė A. Armonaitė.

V. Čmilytė-Nielsen: antrame rinkimų ture turėtų būti 10 vienmandatininkų

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako mananti, kad antrajame Seimo rinkimų ture turėtų būti 10 partijos vienmandatininkų.

„Skaičiuojame, kad mūsų rezultatas daugiamandatėje (apygardoje – ELTA) turėtų būti tarp 8 ir 10 proc., o antrame ture turėtume turėti apie 10 vienmandatininkų. Toks rezultatas būtų realistiškai optimistinis“, – LNK televizijai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Aišku, jis galėjo būti dar geresnis, jei rinkėjų aktyvumas būtų didesnis, bet mes matome, kad rinkėjų aktyvumas, matyt, nesieks 50 proc. Jis tikrai nebus labai didelis arba didesnis nei 2016 metais“, – pridūrė ji.

V. Pranckietis: galima vertinti, kad pirmasis rinkimų turas vyko sklandžiai

Su Liberalų sąjūdžiu Seimo rinkimuose dalyvaujantis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako vertinantis, kad pirmasis rinkimų turas vyko sklandžiai, o tai, kad daliai saviizoliacijoje esančių rinkėjų nebuvo sudarytos sąlygos balsuoti, jis vertina kaip pandemijos sukeltą iššūkį.

„Turbūt būtų galima sakyti, kad (rinkimų diena – ELTA) buvo sklandi. Buvo tik (apie – ELTA) 70 skundų, bet tokių didelių nuodėmių rinkimuose niekur nesimatė, papirkinėjimo per daug nesigirdėjo. Tai jau yra gerai. O kad buvo kažkokių nesklandumų, mes pirmą kartą rinkimus vykdome pandemijos metu. Be abejo, kad visada yra tokių iššūkių, kokių negali numatyti“, – žurnalistams sekmadienį sakė V. Pranckietis.

Jis sakė, kad Liberalų frakcijoje Seime, jo nuomone, turėtų būti 18–20 žmonių.

„(...) Jeigu klaustumėte kiek aš galvoju, kad turėtų būti frakcijoje, tai galvoju, kad 18–20 žmonių“, – sakė Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis taip pat tikino „esąs visokeriopai pasiruošęs padėti“ kitam Seimo pirmininkui jo darbo pradžioje.

„Aš esu pasiruošęs padėti visokeriopai, bent jau pradžioje įvedant į vėžes, supažindinant su aplinka, su veikla, su darbu, galų gale perduočiau visus asmeninius ryšius, nes tai bus asmuo, kuris atstovauja ne frakcijai, ne partijai, jis atstovauja Lietuvai“, – sakė V. Pranckietis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s