Apie JAV verslininko Bilo Geitso įtaką pandemijai kalbama nuo pat jos paskelbimo. Todėl naujas B.Geitso interviu ir jame ištarti žodžiai apie kažkokią naują pandemiją bei nepasiruošimą jai, paskatino dar daugiau kalbų, kad visas šis spektaklis dėl koronaviruso turi savo režisierių.
B.Geitsas ir „sąmokslo" teorijos
Korporacijos „Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates), prieš kelias dienas duodamas interviu Vokietijos leidiniui „Süddeutsche Zeitung", pareiškė, kad šiandieninis pasaulis yra dar nepasirengęs naujai pandemijai ir padėtis gali pradėti gerėti tik po poros metų.
„Mes nepasiruošę kitai pandemijai. Aš tikiuosi, kad po dvejų metų bus kitaip, - sakė vienas turtingiausių pasaulio žmonių. - Vakcinos, testai, medikamentai, epidemiologija, stebėsena - dar daug reikia nuveikti. Ši pandemija siaubinga, bet kita gali būti dešimtis kartų baisesnė".
Čia tikslinga būtų priminti, kad B.Geitsas, vienų pristatomas kaip didis filantropas, daug prisidėjęs prie kovos su koronavirusu, kitų yra kaltinamas to paties viruso sukūrimu. Dar praėjusių metų vasarį socialiniuose tinkluose sparčiai ėmė plisti teorija, kad COVID-19 B.Geitsas sukūrė siekdamas priversti visą žmoniją pasiskiepyti nenuspėjamų efektų turinčia vakcina ir taip perimti pasaulinę kontrolę.
Jam priskiriamas ir dalyvavimas „Didžiojo perkrovimo" (The Great Reset) projekte. Be to, be „Microsoft", vakcinų aljanso GAVI, PSO, neseniai įsigytų didžiulių dirbamos žemės plotų, prieš kelis metus B.Geitsas įsitraukė į atominių elektros jėgainių verslą ir tampriai bendradarbiauja su Kinijos komunistų partijos vadais.
Buvo prisiminta ir „auksinio milijardo" teorija. Šis terminas pradėtas naudoti išleidus buvusio CŽV pulkininko Džono Kolemano (John Coleman) knygą „300 komitetas". Knygoje jis aptaria, kad mūsų planetoje šiuo metu yra per daug žmonių. Kadangi gamtos ištekliai yra riboti ir ne visi galės jais naudotis, žmones tikslinga suskirstyti į tuos, kurie gali jais disponuoti, ir tuos, kurie ne.
Žino, kaip gyvensime
Tokių ir panašių teorijų skleidėjai viešai vadinami „sąmokslininkais, „antivakseriais" ir pan., o Vokietijoje jiems jau įkurtas specialus kalėjimas, tačiau tokioms mintims atsirasti priežastis sukuria pats B.Geitsas.
Tarkim, pagal išsilavinimą programuotojas B.Geitsas dar 2020 lapkritį teigė, kad žmonijos jau artimiausiu metu gali laukti nauja pandemija. Geriausiu atveju ji prasidėtų po 20-ies, blogiausiu - po 3-ejų metų.
Tokias mintis jis dėstė parsiunčiamoje istorijoje (podkaste) „Bill Gates and Rashida Jones Ask Big Questions".Tiesa, tuomet jis prognozavo, kad naujoji pandemija nebus tokia baisi.
„Pagrindinė priežastis, kodėl ji (pandemija - aut. past.) nebus tokia visa griaunanti, yra ta, kad mes jau turime sukaupę patirtį. Iki to laiko mes būsime surengę karines pratybas primenančias „pandemijos žaidynes" ir kiekviena šalis reaguos taip, kaip tai darė Pietų Korėja ar Australija - žmonės bus greitai testuojami ir izoliuojami. Mūsų testavimo įranga taps geresnė. Antrą kartą mes neapsikvailinsime", - tuomet sakė jis.
Praėjusių metų pabaigoje milijardierius pateikė naujojo pasaulio viziją. Kadangi, pasak jo, žmonės vis mažiau bendraus gyvai, norma taps ne tik virtualūs apsipirkimai, bet ir virtualūs susitikimai. Normalu bus nuotoliniu būdu ne tik mokytis, bet ir lankytis pas gydytojus.
Kadangi vis daugiau žmonių „gyvens" internete, „Microsoft" įkūrėjas B.Geitsas prognozavo, kad tai lems sparčią programinės įrangos evoliuciją.
Paraleliai didžiosios įmonės atsisakys nebereikalingų biurų patalpų arba pradės kooperuotis jų naudojime. Nuotolinis darbas lems žmonių persiskirstymą, nes atkris būtinybė gyventi miestuose ar arčiau vieniems kitų.
Dar, pasak jo, „kadangi teks mažiau bendrauti darbo reikalais, daugiau laiko norėsis praleisti su kitais žmonėmis".
Beje, nepaisant to, kad bus sukurta vakcina (apie tai buvo kalbama praėjusiais metais - aut. past.), milijardierius prognozavo, kad gyvenimas iškart negrįš į senas vėžes, liga neišnyks ir vis iš naujo pasireikš skirtinguose regionuose. Tai nereiškia nesibaigiančio karantino, bet pokyčiai prasidės tik tuomet, kai visos šalys bus aprūpintos ir su B.Geitsu siejamų farmacinių įmonių gaminama vakcina.
Prognozės blogesnės, nei aiškinta anksčiau
Gruodžio mėnesį B.Geitso prognozės netikėtai pasikeitė. Pasidžiaugęs, kad technologijos sparčiai vystosi, jis pareiškė, kad atsipalaiduoti dar negalima, nes „per kelis artimiausius mėnesius pandemija gali vėl sustiprėti". Taip pat, lyg orakulas, jis nuogąstavo, kad daugelis gali atsisakyti vakcinuotis, o tai nutolins pergalės prieš koronavirusą dieną.
Šiandien tiek Lietuvoje, tiek didesnėje pasaulio dalyje, faktiškai, turime tai, ką prognozavo B.Geitsas - žmonės gyvena virtualiai, smulkūs ir vidutiniai verslai, su mažomis išimtimis, žlugę, viskam vadovauja korporacijos, o daugelio šalių vyriausybės, kaip susitarusios, skelbia, kad „nors skaičiai ir mažėja, tačiau karantino atšaukti negalima".
Net Lietuvos prezidentas neslepia ambicijų iki vasaros paskiepyti mažiausiai 70 proc. šalies gyventojų. Beje, po susitikimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, prezidentūra užsiminė ir apie galimą egzaminus gyvai norinčių laikyti dvyliktokų skiepijimą, nors jie į prioritetines grupes ir nepapuola.
Įdomi detalė - nors visur garsiai trimituojama, kad vakcinos yra visiškai saugios, o pasireiškę šalutiniai poveikiai yra „taisyklę patvirtinančios išimtys" bei tai, kad vakcinacija nėra privaloma, žmonės anonimiškai skundžiasi, kad atsisakius skiepų grasinama juos atleisti iš darbo.