respublika.lt

Pagrindiniai Seimo rinkimų pažadai

(0)
Publikuota: 2020 spalio 03 16:02:41, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 8 nuotr.
Eltos nuotr.

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus rinkėjai išgirsta tūkstančius gražių pažadų, tačiau net ir valdžią gavusios partijos vėliau nesistengia jų vykdyti. Todėl „Vakaro žinios" partijų lyderių paprašė įvardinti nors po vieną, kurį tikrai ištesės. Ir ką darytų, jei to vienintelio neištesėtų.

 


Iš viso rinkimuose dalyvaus 17 partijų. „Vakaro žinios" kiekvienos partijos arba sąrašo lyderiams uždavė po du elementarius klausimus: 1) koks yra pagrindinis partijos/sąrašo pažadas; 2) kokią atsakomybę prisiimtų, jei net to vienintelio neištesėtų, nors atsidurtų valdžioje. Deja, su 6 partijų lyderiais nepavyko pasišnekėti. Vieni iš viso buvo nepasiekiami, kiti pažadėjo į klausimus atsakyti vėliau, tačiau to taip ir nepadarė. Matyt, labai užsiėmę rinkėjų viliojimu. Tačiau 11-os partijų atstovai rado laiko. Tiesa, į antrą klausimą visų atsakymai buvo labai panašūs - beveik visi dievagojasi, kad pažadą ištesės, jei tik turės didelę valdžią. Jei neištesės, tik viena partija save iš viso išardytų ir nebeegzistuotų. O į pirmąjį klausimą dalis politikų konkretaus atsakymo nedavė, vardino abstrakčius pažadus.

Centro partijos-Tautininkų sąrašo lyderis Naglis PUTEIKIS:

1) Pagrindinis pažadas - 100 procentų atidaryti visas Lietuvos gydymo įstaigas, nes dabar didelė dalis jų teikia tik dalį paslaugų. Kai visos bus atidarytos, žmonėms nereikės švaistyti pinigų privačiose įstaigose, kaip yra dabar. Padarysime taip, kaip buvo iki koronaviruso: žmonės gaus 100 proc. apmokamą pagalbą valstybinėse įstaigose. Mums kyla įtarimas, kad koronaviruso suvaldymo schemoje yra korupcinis elementas, sąmoningai nukreipiantis žmones į privačias įstaigas ir taip traukiantis iš jų milžiniškus pinigus.

2) Jei to nepavyktų, nes neturėtume pakankamai valdžios, imtumėmės kito veiksmingo būdo, kokio ėmėmės su VRK ir LRT - kreiptumėmės į teismą. Šįkart - dėl Aurelijaus Verygos įsakymų naikinimo. Per teismus, per mitingus verstume tai padaryti ir priverstume.

Krikščionių sąjungos sąrašo lyderis Rimantas DAGYS:

1) Pagrindinis pažadas - mes laikysimės krikščioniškų principų ir neleisime visų šitų kvailysčių, kurios ateina iš užsienio, griauna šeimą, didina socialinę atskirtį, griauna žmogiškąją tapatybę, naikina mūsų Tautą.

2) Jei gausime valdžią, viskas bus įvykdyta. Nuo principinių nuostatų niekada neatsitrauksime, jokių kompromisų nebus.

Antroji Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše Rasa BUDBERGYTĖ:

1) Svarbiausias dalykas - kad būtų įsteigta kuo daugiau darbo vietų tiek iš nacionalinių, tiek iš europinių, tiek iš skolintų lėšų. Tokių vietų, kur žmonės gautų sąžiningas algas. Tą įsipareigojame.

2) Jei to neįgyvendintume, prisiimtume moralinę atsakomybę, nes rinkėjai mumis nebepasitikėtų. Mes jau kartą esame nudegę nagus - 2016 m. rinkėjai buvo nusigręžę, nes socialdemokratai buvo išdavę kairiąsias vertybes, pavyzdžiui, su Darbo kodeksu. Pakartoti tos klaidos nebegalime.

Trečiasis Lietuvos žaliųjų artijos sąraše Algirdas BUTKEVIČIUS:

1) Pagrindinis pažadas - Lietuvoje įgyvendinsime žaliąjį kursą. Tam ES visai bendrijai skiria 700 mlrd. eurų, tačiau su šia programa susipažinę tik keli Seimo nariai. Kurie pirmieji startuos, taps lyderiais ne tik tarp valstybių, bet ir tarp kompanijų. Po koronaviruso pabaigos šita programa bus realiai įgyvendinta.

2) Apie atsakomybę galima kalbėti tik tokiu atveju, jei politikams bus suteikta galimybė įsipareigojimus įgyvendinti. Jei neįgyvendinsime, reikės tą pripažinti ir priežastis įvardinti.

Trečiasis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše Laurynas KASČIŪNAS:

1) Padarysime tikrai vieną dalyką (ir tai yra mano iniciatyva) - sukursime universalią vienišų pensinio amžiaus asmenų paramos sistemą, kuri pakeis dabar esančią našlių paramos sistemą, nes dabar į ją visi vieniši senjorai nepatenka. Nepatenka tie, kurie nesusituokę arba išsiskyrę. Paskaičiavome, kad dabartinių 24 eurų visiškai nepakanka, todėl siūlome 42 eurais padidinti tą išmoką, nes tada išmoka daugiau ar mažiau atitiks išlaidas komunalinėms paslaugoms. Šitą pažadą tikrai išpildysime.

2) Jei nebus jokių ekonomikos duobių, jei nesmogs dar viena ekonominė krizė, ko negalime sukontroliuoti, tikrai tą padarysime. Nes įsipareigojimų laužymas yra didelė nuodėmė.

Trečiasis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše Juozas BERNATONIS:

1) Labai sunku ką nors išskirti, nes turime 11 konkrečių įsipareigojimų. Daugiausiai tai - socialiniai dalykai.

2) Neįvykdysime pažadų? Taip nebūna. Mūsų pažadai labai realūs, kaip ir dabartiniai, kai dirbame „valstiečių" koalicijoje. Dirbame sklandžiai, vykdome, tik socialdemokratai, kurie pabėgo, išsižadėjo įsipareigojimų.

Penktasis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Tomas TOMILINAS:

1) Pagrindinis pažadas - trylikta pensija ir valstybinis bankas.

2) Kaip elgtumėmės, jei neįvykdytume? Jei turėsime valdžią, to neįmanoma neįvykdyti. Jei nepavyktų suderinti pozicijų su partneriais, pasitrauktume iš koalicijos. Tačiau per šią kadenciją įvykdėme viską, ką žadėjome. Išskyrus ministerijų sukėlimą į vieną pastatą ir panašius pažadus, tačiau tai buvo gal koks 186-as pažadas pagal svarbą. Vaiko pinigai ir visa kita buvo didesni prioritetai.

Antrasis partijos „Laisvė ir teisingumas" sąraše Artūras ZUOKAS:

1) Vieną konkretų pažadą sunku išskirti, nes kiekviena socialinė grupė turi savų lūkesčių. Mes įsipareigosime ne vienai visuomenės grupei. Galbūt išskirčiau, kad sudarysime geresnes galimybes dirbantiems savarankiškai - kad jiems būtų palanki mokesčių pertvarka ir niekas nevadintų „gyvulių ūkiu". Senjorai irgi nori išlikti darbo rinkoje, todėl siūlome konkretų dalyką - verslui, kuris įdarbina pensinio amžiaus darbuotojus, „Sodros" mokestis būtų tik 10 proc., o ne 32 proc. kaip dabar. Tada darbdaviai būtų suinteresuoti darbo rinkoje išlaikyti senjorus, kurie nori dirbti.

2) Rinkimų rezultatai priklauso nuo rinkėjų pasitikėjimo. Jei rinkėjai mums duotų daugumą mandatų, mes garantuotume savus pažadus šimtu procentų. Jei gausime mažesnį pasitikėjimą, teks pozicijas derinti su koalicijos partneriais, kurie turi savo įsipareigojimus. Bet dauguma mūsų pažadų turėtų būti priimtini beveik visoms partijoms. Jei žmonės norės reikalauti atsakomybės, turės duoti ir svertus įsipareigojimams įvykdyti.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašo lyderis Zbignevas JEDINSKIS:

1) Mes pasiruošę didinti pensijas, kurios Lietuvoje yra vienos mažiausių visoje ES. Didinsime kasmet po maždaug 10 proc., kad kadencijos pabaigoje jos būtų didesnės 50 proc.

2) Jei turėsime realią valdžią, tikrai tai įvykdysime, nes viskas yra paskaičiuota ir realu. Todėl kalbėti apie kokią nors atsakomybę beprasmiška.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras USPASKICHAS:

1) Pas mus tik 10 proc. žmonių dirba tam, kad mūsų valstybėje atsirastų pinigų. Todėl pagrindinis mūsų tikslas - sukurti investicinę aplinką, regioninę politiką, kuri pritrauktų investicijas. Investicinė aplinka turi būti geresnė nei aplinkinėse valstybėse, o Lietuva pagal šį rodiklį turi būti penketuke tarp pasaulio šalių. Kaip konkrečiai tai darysime? Pavyzdžiui, verslui, kuris kuria eksportą, bus taikomos įvairios lengvatos.

2) Jei valdžia būtų patikėta mums vieniems, viskas, ką išvardinau, būtų padaryta. Galiu užstatyti visą savo turtą, o jis nemažas. Neįvykdytumėme - likčiau gatvėje. Jei teks pažadą vykdyti su partneriais ir šito punkto nesuderinsime, Darbo partija liks opozicijoje.

Partijos „Lietuva - visų" pirmininkas Tomas PAČĖSAS:

1) Šiaip aš tesu partijos pirmininkas, todėl nemanau, kad man reikėtų kalbėti apie pažadus, geriau tegul kalba tie, kurie yra sąrašo viršuje. Mes daug dalykų žadame - nuo Seimo paleidimo iki dvigubos pilietybės. Tačiau aš tesu pirmininkas, o šitame startuolyje dalyvauja visi žmonės, todėl man nelabai etiška kalbėti.

2) Jei neįvykdytumėme pažadų, mes, kaip partija, iš viso likviduotumėmės, aš tikrai uždaryčiau šitą politinį startuolį, nes neatitiktumėme rinkėjų lūkesčių. Jei būtume tik pažadų kūrėjai, kaip iki šiol valdžiusios partijos (socialdemokratai ir konservatoriai su savo satelitais), nebūtume verti likti. Tie, kas nevykdė pažadų, galėtų pereiti į partijas, kurioms įprasta nevykdyti pažadų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ką darytumėte, jei Lietuvą pultų agresoriai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar mokate rusų kalbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +24 C

+16 +23 C

+14 +23 C

+26 +30 C

+19 +29 C

+24 +26 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s