respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: EVT - G.Nausėdos saldainis. Ar iš tiesų jo trokšta I.Šimonytė? (34)

2021 kovo 08 12:14:39
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" akiratyje - tarp Seimo konservatorių ir prezidentūros vis labiau kaitinamas ginčas, kas Lietuvai turėtų atstovauti Europos Vadovų Taryboje (EVT). Premjerė ar prezidentas. Negi šiuo metu tai pati svarbiausia problema?

×
nuotr. 8 nuotr.
Nors pastaruoju metu prezidento ir premjerės santykiuose stebima įtampa, abu tikina juos esant puikius.Eltos nuotr.

 

Gitanas Nausėda neketina nusileisti konservatorių spaudimui ir žada toliau dalyvauti EVT posėdžiuose „visa apimtimi".

Ingrida Šimonytė, anksčiau tik atsargiai užsimindavusi, jog ir ji galėtų dalyvauti EVT posėdžiuose, vis dar tikina, jog tikrai nesiruošia niekieno laurų ar ąžuolo vainiko pasiimti sau. Tačiau! Tikrai netildys savo kolegų Seime. Jeigu jie norės atstovavimo EVT klausimą kelti. O kur kelti? Vieni kolegos konservatoriai tą klausimą ketina kelti Seime. Kiti kolegos konservatoriai ketina tą klausimą kelti Konstituciniame Teisme. G.Nausėda iš anksto grasina vetuoti. Jei Seimas įstatymu įteisintų, jog EVT posėdžiuose dalyvauja ne šalies prezidentas, bet premjeras.

Ieško, kam suversti kaltę

Kokia šio žaidimo „Asmenybės susidvejinimas" prasmė? Gali būti tokia. Jei valdantiesiems nepavyks sutramdyti pandemijos, nes jos nesutramdo ir likęs pasaulis, galės teisintis. Jog G.Nausėda sutrukdė. Per lėtas. Per mažai kompetencijos. Veržlių idėjų kamštis. O šit jei būtų netrukdęs EVT pasireikšti I.Šimonytei, ji būtų greičiau paskiepijusi piliečius nei Izraelis. Pačia geriausia vakcina. Visi ekonomikos sektoriai būtų atsigavę. Vaikai į mokyklas sugrįžę. Tačiau taip nėra. Taip dar ilgokai nebus. Todėl konservatoriai jau dabar ieško, kam suversti kaltę. Ogi G.Nausėdai. Nes karantinų išvarginti, savo žlungančius verslus stebintys žmonės vis vien ką nors kaltins. Todėl konservatoriai jau dabar ruošia miniai taikinį.

Kodėl taip galvoju?

Nes I.Šimonytė ir taip turi daug darbų. Ir Ministrų kabinetui vadovauja, ir Seime pluša. Negi kolegos tokie žiaurūs, kad ir taip daug dirbančią moterį nori įkinkyti dar į papildomą jungą? Visą asmeninę atsakomybę už valstybę užkrauti vienai moteriai? Ar taip gražu? Tie, kurie kėsinasi ratifikuoti Stambulo konvenciją, patys ruošiasi netiesioginiam fiziniam smurtui prieš moterį. Nori, kad premjerė taptų nervinga darboholike ir galiausiai susirgtų nemiga? Matyt, nenori. Tik vaidina. Antraip jie būtų ne tik ne džentelmenai, bet ir jokie draugai. Seimo konservatoriai tik nori savąją premjerę paremti, įtikinti visuomenę, jog I.Šimonytė negali atskleisti viso savo potencialo. Galėtų dėl visų mūsų nuveikti daugiau. Tik G.Nausėda trukdo.

Suktas ėjimas. Iš anksto numačius, kad G.Nausėda nesutiks atsisakyti EVT posėdžių. Nė už ką! Užsispirs! Puikybė trukdo! Nes bent tokiame posėdyje pasijunta Lietuvos vadovu. Visoje ES šalių vadovų kompanijoje. Galų gale, ką prezidentui veikti? Negi kreiptis į Užimtumo tarnybą, kad įdarbintų šaltkalviu. Juk ne kasdien priima kitų valstybių prezidentus, karalius bei ambasadorius. Konstitucinės valdžios Lietuvoje taip pasiskirsčiusios, jog Vyriausybės galva - Barbius ar Barbė devyndarbiai. Prezidentas - pats turi prisidurti veiklos. O Seimas - tokia vieta, kur vieni seimūnai persidirba, o kiti - bent iki soties pasnaudžia. Tad kaip galima atimti iš prezidento teisę į EVT posėdžius? Kokią žinią Lietuva pasiųstų Briuseliui, jei įpusėjus prezidento kadencijai jis pakeičiamas I.Šimonyte. Gal susirgo? Gal neveiksnus? Gal perversmas? Gal bruzdesiai kaip Sakartvele, Armėnijoje? Gabrielius nespėtų aiškinti, kodėl prezidentas iš kompiuterio ekrano prašapo. Tad vieni vaidina, kad posėdžiavimą EVT iš G.Nausėdos nori atimti. Vaidina taip įtikinamai, kad
G.Nausėda patiki. Kad „kakos" konservatoriai tikrai nori iš jo atimti saldainį. Nurimkite. Niekas nenori.

O kodėl?

Netiesioginį atsakymą randu Dalios Grybauskaitės kalbų rinkinyje „Tekstai ir kontekstai". Knygoje sudėtas visas bent kiek reikšmingesnis D.Grybauskaitės bylojimas bei pagyros. Pradedant Jungtinėmis Tautomis ir JAV naikintuvų atvykimo proga. O iš EVT posėdžių - nė vienos kalbos! Tik doorstep karalienė. Pakeliui į EVT pasisakydavo žurnalistams stabtelėjusi ties slenksčiu. Arba „Twitter" paskyroje. Matyt, EVT jai buvo reikalingas tik dėl užsienio žiniasklaidos dėmesio. Kad nufilmuotų, nufotografuotų ir išplatintų jos originalesnes frazes. Gal pravers tolimesnei karjerai. Tačiau į storulę knygą neįdėta nė viena EVT posėdyje pasakyta D.Grybauskaitės kalba!

Tuščias laiko švaistymas

Gal tai rodo, jog D.Grybauskaitė vykdavo į EVT posėdžius tik pasižmonėti ir pasirodyti žurnalistams. O darbais apsikrovę premjerai tokios tuštoko pasižmonėjimo pramogos negalėjo sau leisti. Nors EVT skamba išdidžiai. Esą nustato BENDRĄ ES politikos kryptį ir prioritetus. Ar gali kelios dešimtys žmonių susitarti? Vienas vadovauja, o kiti iš paskos bėga. Arba nebėga. Išvertus į žmonių kalbą, bendrą ES politikos kryptį nustato Vokietija. Na, šiek tiek Prancūzija. Dabar - virusas. O kitos ES šalys tas kryptis ignoruoja, arba ne. Tiesa, prieš EVT posėdį EVT pirmininkas dar parengia išvadų gaires ir aptaria jas Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje. Posėdis ant posėdžio! Negi I.Šimonytei patiktų dalyvauti tokioje biurokratizmo katorgoje ir ES „vienybės" spektakliuke? Juolab kai dabartinė kryptis ir taip aiški - kova su pandemija. Kad duotų daugiau vakcinų, galima pašūkauti ir telefonu. Jei kas nors klauso. O pasižmonėti, tapti doorstep karaliene ar karaliumi taip pat neįmanoma. Jokios „pakazūchos", anot Sauliaus Skvernelio. EVT posėdžiauja nuotoliniu būdu.

Gal klystu? Gal išties valstybių vadovai aptarinėja labai svarbius dalykus? Skaitau prezidentūros pranešimą žiniasklaidai. Vasario 25 dieną vykusiame EVT posėdyje G.Nausėda ragino didinti vakcinų gamybos apimtis, stiprinti jos tiekimo grandines, skatinti inovacijas. Taip pat kad Lietuvos įmonės, gyvybės mokslo centrai būtų integruoti į Europos vaistų bei vakcinų gamybos ir tiekimo schemas. Kitą dieną pasisakė, jog būtina stiprinti bendradarbiavimą su JAV ir Jungtine Karalyste. Kad Europos saugumui reikalingi ir artimi santykiai su Kanada. Paragino labiau bendradarbiauti su Ukraina, Moldova, Sakartvelu.

Ką įmantriau būtų pasakiusi I.Šimonytė? Kareivio Šveiko citatą? Žengte marš į Moldovą glaudžiau bendradarbiauti? Nuo antradienio stipriau bučiuotis su Kanada? Duot „Pfizer" komandą, kad pastatytų vaistų fabriką Skuode? Jei ne - sankcijos režimui? Privatus sektorius pats sprendžia, su kuo jam integruotis. Su tuo, kas pelningiau. Verslas pats suinteresuotas didinti vakcinų gamybos apimtis. Nes daugiau gaus pelno. Mokslininkai taip pat bendradarbiauja. Jei nori. Dėl užsienio politikos - taip pat nei paraginsi, nei paskatinsi. Tad EVT - tik valstybių vadovų mandagių, aptakių pasiplepėjimų vieta. Ši vieta skirta rodytis. Ne veikti.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (34)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATASKAITA: Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui surinkta - 6885 eurai, aukotųjų skaičius - 23; primename sąskaitos Nr. LT 24 7044 0600 0780 3510
 • KOSMOSE: NASA pirmadienį Marse į orą sėkmingai pakėlė sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“) ir tai buvo pirmasis istorijoje motorinio orlaivio kitoje planetoje skrydis.

 • AUKŲ NĖRA: ankstų pirmadienį vietos laiku išsiveržė Indonezijos Javos saloje stūksantis Merapio ugnikalnis, 16 kartų išspjaudamas į orą įkaitusią lavą, pranešė šalies vulkanologijos agentūra.
 • TRAUKINYS: sekmadienį Egipte nuo bėgių nuvažiavo keleivinis traukinys ir buvo sužaloti mažiausiai 109 žmonės.
 • GAISRAS: sekmadienio popietę pranešta apie Šiaulių rajone degantį ūkinį pastatą.
 • TRŪKUMAS: Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve gyventojai šeštadienį surengė protestą dėl pernelyg lėto skiepijimo nuo COVID-19, o dalis jų savo automobiliai užblokavo šalia pagrindinės miesto stoties esančią aikštę.
 • PASITRAUKIMAS: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas.
 • TEMPAI NEBLOGI: padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją, o vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc.
 • NUSKENDO: prie Tuniso krantų nuskendo valtis su migrantais, žuvo mažiausiai 21 migrantas iš Afrikos, jiems bandant Viduržemio jūra pasiekti Italijai priklausančią Lampedūzos salą,
 • UŽBLOKAVO: penktadienį Pakistano vyriausybė, siekdama užtikrinti saugumą šalyje, laikinai užblokavo internetą.
 • PERKOPTA RIBA: pasaulyje jau pagaminta daugiau kaip 1 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių - tai įvyko balandžio 12 dieną, o kitas milijardas gali būti viršytas gegužės pabaigoje.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur planuojate leisti vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
8. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
9. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
12. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +10 C

+1 +7 C

 

+2 +7 C

+10 +15 C

+8 +14 C

 

+5 +10 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos