Seimo Etikos ir procedūrų komisija vakar neeiliniame posėdyje nusprendė, kad perbalsuoti dėl sprendimo dirbantiesiems apmokestinti testus nuo koronaviruso Seimui nereikės. Dabar tai, ar atitinkamas įstatymas įsigalios, priklausys nuo prezidento Gitano Nausėdos, turinčiam 10 dienų jį pasirašyti arba vetuoti.
Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi Darbo partijos frakcijos narys Aidas Gedvilas, kuris per lemiamą balsavimą plenarinio posėdžio metu praėjusią savaitę buvo priskaičiuotas kaip užsiregistravęs, nors pats tikina, kad balsavimo metu kortelę buvo ištraukęs. Būtent jo priskaičiavimas nulėmė, kad įstatymas būtų priimtas. Mat balsavimui užsiregistravo 71 parlamentaras - lygiai tiek, kad būtų kvorumas. Jei A.Gedvilas nebūtų priskaičiuotas, balsavimas būtų buvęs paskelbtas neįvykusiu. Todėl jis kartu su dar maždaug 30-čia kolegų iš opozicijos kreipėsi į etikos sargus, kad šie nuspręstų, ar įstatymas buvo priimtas nepažeidžiant procedūrų.
Kol skundas neišnagrinėtas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šalies vadovui įstatymo pasirašyti neteikė. Jei skundas būtų pripažintas pagrįstu, ji parlamentarams būtų pateikusi komisijos išvadą ir jau visas Seimas būtų sprendęs, ar dėl įstatymo reikia perbalsuoti. Tačiau komisijos narių iš valdančiosios koalicijos pastangomis skundas buvo atmestas.
„Esu šokiruotas. Visų pirma todėl, kad komisija sprendimą priėmė už uždarų durų, posėdis net nebuvo filmuojamas. Aš, kaip pareiškėjas, irgi nebuvau įleistas, turėjau galimybę tik pasisakyti nuotoliniu būdu. Tačiau pasisakęs privalėjau atsijungti nuo sistemos - neaišku, kodėl viskas buvo taip slapta. Seimo informacinių technologijų specialistas savo išvadoje nurodė, kad aš kortelę buvau ištraukęs, tačiau sistema vis tiek mane užfiksavo kaip užsiregistravusį. Komisija tuo užfiksavimu savo sprendimą ir argumentavo. Tačiau kone kiekviename posėdyje būna, kad Seimo narys nori balsuoti, tačiau technika nesuveikia. Reiškia, ji nėra patikima. Tačiau komisija į tai neatsižvelgė ir priėmė politinį sprendimą", - „Vakaro žinioms" sakė A.Gedvilas, išreiškęs viltį, kad G.Nausėda įstatymą vetuos - apsispręsti šalies vadovas laiko turi 10 dienų.