respublika.lt

M.Majauskui nematant galimybių trauktis iš posto, situaciją įvertino bendrapartiečiai: visko gali būti

2022 lapkričio 24 15:09:00
Rugilė Augustaitytė, Elta

Jau kitą savaitę TS-LKD Priežiūros komitetas apsispręs dėl sankcijų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui. Pats politikas teigia nematąs priežasties trauktis nei iš BFK pirmininko posto, nei pasitraukti iš partijos. Vis tik Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pažymi, kad teorinė galimybė politiką pašalinti iš partijos gretų yra.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mykolas Majauskas. Eltos nuotr.

 

„Mes turime klausimą dėl partijos įstatų ir nario įpareigojimų nevykdymo, kuris buvo privalomas, prezidiumo priimtas prieš mėnesį. Tai priežiūros komitetas konstatavęs, kad narys nesilaikė nario pareigų, neįvykdė pavedimų ir taip pažeidė nario pareigas, gali taikyti sankcijas“, – Eltai sakė V. Benkunskas kartu pridurdamas, kad sankcijos gali būti įvairios.

„Nuo įspėjimo iki narystės suspendavimo, uždraudimo dalyvauti artimiausiuose rinkimuose ir taip pat pašalinimo iš partijos. Tai, jei bus pripažinta, kad pažeista, neįvykdyta nario pareiga, viena iš sankcijų galės būti pritaikyta“, – nurodė jis.

Pasak politiko, dėl sankcijų M. Majauskui ketinama apsispręsti jau kitą savaitę. Vis tik pats V. Benkunskas nelinkęs svarstyti apie galimus scenarijus.

„Nenoriu spekuliuoti, tai priima devynių žmonių komisija, esu vienas iš jų, nors ir pirmininkas, bet spręsime ir žiūrėsime“, – nurodė politikas.

Be to, partijos prezidiumo įpareigojimui neteikti ir nepalaikyti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe, nepakluso ir dar vienas konservatorius – Mindaugas Skritulskas. Vis tik, svarsto V. Benkunskas, šio politiko gali laukti švelnesnės sankcijos.

„Mano asmenine nuomone, reikėtų kiekvieno nario situaciją vertinti individualiai. Aišku, Majausko atvejis yra kitoks, nes jis buvo partijos deleguotas ir užėmė reikšmingas pareigas, turėjo tam tikras su šitomis pareigomis ir atsakomybes. Ir pats veikimas, per visą šitą biudžeto svarstymą ir priėmimą, buvo skirtingas šių dviejų Tėvynės Sąjungos narių“, – nurodė V. Benkunskas.

„Tai, matyt, tikrai, kad bent jau mano pasiūlymas bus priežiūros komitetui individualiai vertinti abu kolegas ir jų atžvilgiu priimti sprendimus. Gali būti, kad jie tikrai bus skirtingi“, – pridūrė jis.

Trečiadienį TS-LKD partijos Prezidiumas priėmė sprendimą kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoj Mykolo Majausko. Pats M. Majauskas ir toliau tvirtina, kad nei iš TS-LKD bei frakcijos Seime, nei iš BFK pirmininko posto trauktis neketina. Konservatorių Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė neabejoja – pats M. Majauskas turėtų pasitraukti iš BFK pirmininko pareigų.

„Man atrodo, kad esmė yra tai, kad žmogus sistemingai pastaruoju metu nepaiso partijos bendruomenės ir Vyriausybės, kuri yra mūsų pačių deleguota, rekomendacijų požiūrio į pozicijas. Tai su šita politine jėga atėjęs, su šita politine jėga ir rinkimus laimėjęs net ne vienmandatėje, atėjo su sąrašu į Seimą ir, būdamas deleguotas į mūsų politinei bendruomenei priklausančią politinę poziciją, jis neturėtų užimti tokių pareigų, ar tai būtų BFK, ar tai kažkokios kitos pareigos tam tikrose struktūrose“, – pabrėžė ji.

Nors politikė nelinkusi spekuliuoti, koks likimas laukia M. Majausko, vis tik, anot jos, visi sprendimai gali būti tikėtini.

„Gali būti visko, bet aš nenoriu spekuliuoti. Prieš mėnesį savo rekomendacijose dėl laikysenos biudžeto svarstymo ir priėmimo metu priežiūros komitetas išvardino įvairias opcijas, ir suspendavimo, ir šalinimo, ir galbūt kažkokias kitokias nuobaudas, bet Priežiūros komitetas įvertins aplinkybes ir priims sprendimą“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s