respublika.lt

Manoma, kad V.Pranckiečio atleidimo iniciatyvos nebelieka

atnaujinta

(0)
Publikuota: 2019 spalio 15 17:07:23, Dainora Karklytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu numatomas ketvirtadienį. Eltos nuotr.

Nenumatytame antradienį vakare sušauktame Seimo plenariniame posėdyje greičiausia nebus balsuojama dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iniciatyvos.

 

Tokio neplanuoto posėdžio likimas beveik aiškus. Parlamentarams atšaukus savo parašus po nepasitikėjimo Seimo pirmininku tekstu, tokių parašų iš 53 liko tik 15. Vadinasi, iniciatyvos nelieka.

„Valstiečių“ atstovai sako, kad tokiu atveju trečiadienį Seimo narių parašai gali būti renkami iš naujo.

Seimas atsižvelgdamas į V. Pranckiečio prašymą  dėl jo atšaukimo iš parlamento vadovo pareigų ketino balsuoti šio antradienio vakarą nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje.

Nenumatyto posėdžio pradžia – 18 val.

Opozicinės frakcijos balsavime dėl V. Pranckiečio nedalyvaus

Opozicinės frakcijos Seime dar kartą patvirtino, kad antradienio vakare balsavime dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu nedalyvaus.

„Neturime tokių ketinimų“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija taip pat laikosi jau anksčiau išsakytos pozicijos – balsavime nedalyvaus.

„Seimo vadovybei įteiktas pareiškimas dėl V. Pranckiečio atšaukimo iš Seimo pirmininko pareigų ir paties Viktoro Pranckiečio noras, kad dėl nepasitikėjimo juo būtų balsuojama dar šiandien, nieko nekeičia. Mes jau anksčiau pasakėme – situaciją sukūrė valdantieji, kai iš savo tarpo išrinko Seimo pirmininką, kurio dabar nenori, tad valdantieji turi ir spręsti šią savo sukurtą dilemą. Socialdemokratai šios valdžios postų dėlionėse nedalyvauja. Valdantieji skelbiasi turį daugumą Seime, vadinasi, gali nuspręsti, ar atleisti V. Pranckietį ir ar išrinkti ką nors kitą. Šiandieninis balsavimas bus savotiškas testas – ar ta dauguma reali“, – sako opozicijos lyderis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, situaciją dėl parlamento vadovo reikia spręsti nedelsiant, kad Seime baigtųsi batalijos dėl posto ir asmeniškumų, o Seimas vėl grįžtų prie svarbių valstybės ir žmonių gyvenimo klausimų.

Eugenijus Gentvilas teigia, kad dar prieš posėdį Liberalų sąjūdžio frakcija rinksis priimti bendro sprendimo dėl balsavimo, bet, pasak E. Gentvilo, frakcijos nuomonė neturėtų kisti – balsavime taip pat nedalyvaus.

E. Gentvilas teigė, kad toks Seimo valdybos sprendimas surengti neeilinį Seimo posėdį dėl V. Pranckiečio yra normali procedūra. Bet valdyba negalėjo niekaip to padaryti visus keturis mėnesius, nes „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis vis nepateikdavo surinktų parašų, norint inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą.

„Aš dalyvausiu diskusijoje, žadu kalbėti, bet balsavime nedalyvausiu. Tai nėra netikėtas Seimo valdybos sprendimas (surengti neeilinį Seimo posėdį). Seimo valdyba neturi žaisti pagal Karbauskio scenarijų. Karbauskis paskaičiavo, kad ketvirtadienį kažkas grįžta iš komandiruočių. Seimo valdyba turi teisę sušaukti tokiam neeiliniam klausimui neeilinį posėdį. Tai štai ir sušaukė. Viskas normalu, tik manau, reikėjo prieš keturis mėnesius jį sušaukti, o nedaryti nesąmones Seime. Bet vis Karbauskis nepateikė parašų, o kai pateikė, tai ir gavo su grėblio kotu į kaktą. Turime baigti šį spektaklį“, –  teigė liberalas E. Gentvilas.

Socialdemokratai nedalyvaus balsavime dėl V. Pranckiečio atleidimo

Po Viktoro Pranckiečio pareikšto noro, kad Seime neatidėliojant būtų balsuojama dėl nepasitikėjimo juo kaip Seimo pirmininku, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija laikosi jau anksčiau išsakytos pozicijos – balsavime nedalyvaus.

„Seimo vadovybei įteiktas pareiškimas dėl V. Pranckiečio atšaukimo iš Seimo pirmininko pareigų ir paties Viktoro Pranckiečio noras, kad dėl nepasitikėjimo juo būtų balsuojama dar šiandien, nieko nekeičia. Mes jau anksčiau pasakėme – situaciją sukūrė valdantieji, kai iš savo tarpo išrinko Seimo pirmininką, kurio dabar nenori, tad valdantieji turi ir spręsti šią savo sukurtą dilemą. Socialdemokratai šios valdžios postų dėlionėse nedalyvauja. Valdantieji skelbiasi turintys daugumą Seime, vadinasi, gali nuspręsti, ar atleisti V. Pranckietį ir ar išrinkti ką nors kitą. Šiandieninis balsavimas bus savotiškas testas – ar ta dauguma reali“, – sako opozicijos lyderis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, situaciją dėl parlamento vadovo reikia spręsti nedelsiant, kad Seime baigtųsi batalijos dėl posto ir asmeniškumų, o Seimas vėl grįžtų prie svarbių valstybės ir žmonių gyvenimo klausimų.

V.Pranckietis išgirstas: jo likimas bus sprendžiamas šį antradienį

Seimas atsižvelgė į Viktoro Pranckiečio prašymą ir dėl jo atšaukimo iš parlamento vadovo pareigų ketina balsuoti šio antradienio vakarą nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje.

Tokį posėdį nutarė sušaukti Seimo valdyba. Už tai balsavo 5 Seimo valdybos nariai, 2 buvo prieš, 1 susilaikė.

Tačiau koks tokio neplanuoto posėdžio likimas dar nėra aišku. Seimo kuluaruose kalbama,  kad kai kurie parlamentarai atšaukia savo parašus po nepasitikėjimo Seimo pirmininku tekstu. Jei toks žingsnis pavyktų ir liktų mažiau nei  29 parašai, tai tokios iniciatyvos neliktų.  „Valstiečių“ atstovai  sako, kad tokiu atveju trečiadienį Seimo narių parašai gali būti renkami  iš naujo.

Seimas nepaisė parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio prašymo dėl jo atsistatydinimo


Seimas nepaisė parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio prašymo dėl jo atstatydinimo balsuoti antradienį – posėdžiui vadovavęs parlamento pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius informavo, kad balsavimas bus rengiamas ketvirtadienį.

Kaip jau skelbėme, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, antradienį paaiškėjus, kad 53 parlamentarų parašais yra pateiktas oficialus pareiškimas atstatydinti jį iš Seimo vadovo pareigų sako, jog tiek surinktų parašų yra labai mažai bei pasiūlė dėl jo atstatydinimo balsuoti iškart – vakariniame Seimo posėdyje.

„Kreipiuosi į jus nematydamas prasmės vilkinti šio proceso ir šios situacijos, ir laikyti įkaitais visą Seimą ir Lietuvos žmones, remdamasis Seimo statutu, siūlau klausimą dėl Seimo pirmininko atšaukimo spręsti artimiausiame Seimo posėdyje, tai yra – dabar“, – į kolegas parlamentarus kreipėsi V. Pranckietis.

Vis dėlto A. Nekrošius po V. Pranckiečio pareiškimo kolegas informavo, kad, atstatydinimo procedūros iniciatorių prašymu bei dėl jau suformuotos posėdžio darbotvarkės, klausimas bus svarstomas ketvirtadienį.

„Kadangi darbotvarkė jau yra patvirtinta ir tas klausimas nėra įtrauktas, o iniciatoriai taip pat informavo, kad įgaliotas asmuo ruošiasi pranešimui, tai kol kas šiandien jo negali padaryti“, – informavo A. Nekrošius

Pats V. Pranckietis, žurnalistams paklausus, kaip vertina susidariusią situaciją, atsakė ironiškai.

„Manau, kad turime dvi koalicijas: vieną pozityvią, kitą – negatyviems sprendimams. Čia yra negatyvioji“, – dar prieš vakarinį posėdį ironizavo V. Pranckietis.

Paprašytas patikslinti, ką turi omenyje, V. Pranckietis atsakė, jog negatyvioji koalicija yra išprovokuota vieno asmens.

„Tai, kas vykdo ne valstybės politiką, ne Vyriausybės programą, o vieno asmens užgaidas“, – paaiškino Seimo pirmininkas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

0 +5 C

-2 +6 C

+3 +9 C

+3 +8 C

+7 +10 C

0-4 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s