respublika.lt

LVŽS Taryba: „Jokie popieriniai susitarimai tarp partijų nesukurs saugumo valstybėje, jei pati valdžia skaldo ir silpnina visuomenę“

2022 gegužės 27 17:45:00
Respublika.lt inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba įvertino valdančiųjų iniciatyvą ir drauge su visomis Lietuvos Respublikos Seimo darbe dalyvaujančiomis partijomis parengtą susitarimą „Dėl Lietuvos nacionalinio saugumo artimiausio laikotarpio sustiprinimo".

×
nuotr. 1 nuotr.
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Eltos nuotr.

 

„Kadangi mūsų atstovai dalyvavo rengiant projektą, turiniui pastabų neturime", - sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Pasak jo, viskas, kas surašyta dokumente, yra teisinga, belieka tik, kad visos Seime dirbančios partijos, ypač valdantieji, tuo nuoširdžiai tikėtų ir siektų įgyvendinti realybėje.

LVŽS Taryba įgaliojo Ramūną Karbauskį pasirašyti susitarimą partijos vardu su sąlyga, jei valdantieji iš Seimo darbotvarkės išims Lietuvos visuomenę skaldančius projektus, o vietoje jų teiks visuomenę telkiančius ir atitinkančius didžiosios dalies visuomenės lūkesčius. Tuomet, pasak LVŽS Tarybos, bus galima tikėti valdančiųjų nuoširdžiu siekiu stiprinti valstybę ir ją puoselėti.

„Tokiems projektams kaip šeimos sampratos keitimas, narkotikų dekriminalizavimas, visuomenės erzinimas dėl Vytauto Landsbergio, kaip valstybės vadovo įteisinimo ir kiti kontroversiški valdančiųjų pasiūlymai turėtų būti išimti. Man labai gaila, jog valdantieji nesupranta, kad jų veiksmai kenkia valstybei, silpnina visuomenės atsparumą ir demotyvuoja didelę dalį žmonių, kurių vertybės šeimos, žmogaus orumo ir kitais klausimais nesutampa su valdančiųjų. Valdžios elgesyje, mes, kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, matome veidmainiavimą ir nesąžiningą politiką. Popieriniais pareiškimais jie demonstruoja, jog neva rūpinasi valstybe, tačiau darbais - ją skaldo.

Be to, visus kontroversiškus projektus valdantieji į Seimo darbotvarkę traukia paslapčia ir skubėdami, kad galėtų be diskusijų juos „prastumti". Toks elgesys nekelia pasitikėjimo valdžia. Valdantiesiems noriu tik priminti, kad jokie susitarimai popieriuje nieko verti, jei darbai prasilenkia su tuo, kas ten parašyta", - sako R. Karbauskis.

LVŽS Taryba savo sprendime pabrėžė, jog bet koks partijų susitarimas dėl nacionalinio saugumo gali netekti prasmės, nes skaldoma Tauta tampa silpna.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią opozicinę frakciją Seime ir yra pirmoji Lietuvoje partija, suformavusi nepertraukiamai veikiančią šešėlinę Vyriausybę, kuri konstruktyviai teikia Vyriausybei pasiūlymus ir sprendimus.

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s