respublika.lt

L.Linkevičius: ES turi plėsti sankcijas Baltarusijos režimui

(0)
Publikuota: 2020 lapkričio 19 14:48:51, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius. URM nuotr.

Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje.

 


Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

Kalbėdamas apie JAV rinkimų rezultatus, L. Linkevičius akcentavo, kad JAV yra ir turi išlikti pagrindinis ES strateginis partneris.

„Būtina ir toliau stiprinti transatlantinę partnerystę, ypač saugumo ir gynybos srityse, siekti glaudesnių ES-NATO santykių. Reikia dėti bendras pastangas, sprendžiant tokius globalius iššūkius kaip Covid-19 pandemija, klimato kaita, hibridinės grėsmės. Taip pat turime tarpusavyje koordinuotis politiką Rusijos ir Kinijos atžvilgiu bei atnaujinti derybas dėl ES-JAV prekybos susitarimo", - sakė L. Linkevičius.

L. Linkevičius pabrėžė, kad būtina didinti spaudimą Baltarusijos režimui ir kuo skubiau priimti trečiąjį ES sankcijų paketą, reaguojant į moralinę ir politinę aklavietę Baltarusijoje.

„Sulaikyta daugiau nei 25 tūkst. taikių protestuotų, vyksta plataus masto baudžiamasis persekiojimas, politinių kalinių skaičius išaugo iki nematytų aukštumų. Brutalūs režimo veiksmai prieš Baltarusijos žmones tik stiprėja - itin žiauriai susidorota su jaunu protestuotoju R. Bandarenka. Tuo tarpu valdžia tik imituoja dialogą su opozicija ir rengiamas Konstitucijos pataisas. Vienintelė išeitis - nauji, laisvi rinkimai", - sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministrai sutarė, kad, reaguojant į stiprėjančias režimo represijas Baltarusijoje, būtina plėsti ES sankcijas, įtraukiant ne tik didesnį skaičių pareigūnų, atsakingų už vykdomas represijas, bet ir režimo finansinius rėmėjus. Vyriausias įgaliotinis užsienio politikai Josepas Borrellis taip pat pristatė šiuo metu vykdomą ES-Baltarusijos santykių peržiūrą.

Posėdžio metu ministrai aptarė ir situaciją Kalnų Karabache, lapkričio 10 dieną Rusijos, Azerbaidžano ir Armėnijos pasirašytą susitarimą dėl karo veiksmų Kalnų Karabache užbaigimo. Laikinai einantis ministro pareigas L. Linkevičius pabrėžė, kad konfliktas išspręstas tik iš dalies, svarbu užtikrinti tvarų konflikto sprendimą.

„Vienintelis teigiamas aspektas - ugnies nutraukimas. Tačiau visos kitos aplinkybės kelia susirūpinimą. Konfliktas išlieka neišspręstas, Rusija dar labiau padidino savo įtaką regione. Europos Sąjungai ir kitoms dviem Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Minsko grupės pirmininkėms - JAV, Prancūzijai - nedalyvavus derybose dėl ugnies nutraukimo susitarimo, situaciją sprendė Rusija ir Turkija. Labiausiai nukentėjo neparankus Kremliui stiprų visuomenės palaikymą turintis Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas", - sakė L. Linkevičius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s