Susipažinti su universitetinėmis studijomis, kariniu rengimu, stojimo sąlygomis, kariūnų gyvenimu bei karininko karjeros perspektyvomis baigus mokslus šeštadienį pakvies Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, atvėrusi duris visiems norintiesiems.
Kartu vyks karinės technikos, ekipuotės ir ginkluotės paroda, kurioje dalyvaus ir NATO priešakinių pajėgtų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Vokietijos kariai. Taip pat susipažinti bus galima ir su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionu, Lietuvos karo policija, Šaulių sąjunga.
Atvirų durų renginiuose, pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, atvykusieji galės ne tik stebėti, bet ir dalyvauti specialiai jiems organizuotuose kariniuose užsiėmimuose, išbandyti kario ekipuotę. Taip pat vyks viduramžių riterių kovos, tarpukario ir šių dienų karinės operacijos. Pasirodymą surengs ir Lietuvos policijos kinologai su tarnybiniais šunimis bei Patrulių rinktinės raitasis būrys.
Lietuvos karo akademijos karininkai skaitys paskaitas apie tikslinį vadovavimą, pristatys, kaip Karo akademijoje ugdomas lyderis, kuris savarankiškai priima sprendimus, nuolat tobulėja, įkvepia kitus ir kuriuo besąlygiškai pasitiki visi jam pavaldūs kariai. Žurnalistas Dovydas Pancerovas pasidalins patirtimi įgyta ne kartą lankantis Ukrainoje karo metu.
Renginio metu taip pat vyks įvairūs kariniai žaidimai, estafetės, ekskursija po Lietuvos karo akademijos teritoriją, bus galima pasivaišinti kariškomis vaišėmis, gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.
Lietuvos karo akademija yra vienintelė mokymo institucija šalyje, rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei, o savo studentams suteikianti kariūno statusą. Kariūnai, baigę Karo akademiją, gauna ne tik būrio vado kvalifikaciją ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį, bet įgyja ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Visas studijų programas Lietuvos karo akademijoje finansuoja valstybė.
2017-2018 mokslo metais Lietuvos karo akademija siūlo dvi socialinių mokslų bakalauro programas (Tarptautinių santykių, Nacionalinio saugumo ir gynybos) ir vieną vadybos bakalauro (Gynybos technologijų vadybos) programą. Visų programų tikslas yra rengti ginkluotosioms pajėgoms vadus - lyderius, puoselėjant Lietuvos kariuomenės tradicijas, teikiant kokybišką universitetinį ir karinį išsilavinimą.
Studijų metu Lietuvos karo akademijoje kariūnams sudarytos sąlygos dalyvauti kultūriniame, sportiniame ir visuomeniniame gyvenime.
Visi absolventai, įgyvendinę jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.