respublika.lt

L.Andrikienė pakvietė Šiaurės Makedoniją bendradarbiauti ir ET PA lygmeniu

(0)
Publikuota: 2021 vasario 12 19:53:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seime vyko bendras nuotolinis Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės posėdis. O. Posaškovos nuotr.

Lietuva remia Šiaurės Makedonijos eurointegracijos siekius ir vertina padarytą pažangą, sako Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės su Vakarų Balkanų šalimis pirmininkė Laima Andrikienė.

 

Tai ji akcentavo penktadienį įvykusiame bendrame nuotoliniame parlamentinių ryšių grupių – Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis, tarp jų ir Šiaurės Makedonijos grupės ir Šiaurės Makedonijos Susirinkimo parlamentinės bendradarbiavimo su Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – parlamentais grupės posėdyje.

Pasak L. Andrikienės, bendradarbiavimas parlamentiniu lygmeniu tarp Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos įgauna pagreitį.

Susitikime dalyvavęs Š. Makedonijos už ES reikalus atsakingas vicepremjeras Nikola Dimitrovas prisiminė pirmąjį Vilniaus grupės susitikimą, vykusį 2000 m. gegužę Vilniuje, kuomet devynių valstybių, tarp jų ir Šiaurės Makedonijos, užsienio reikalų ministrai pasirašė bendrą deklaraciją dėl NATO plėtros, įsipareigojant remti viena kitą siekiant narystės. Jis pasidžiaugė, kad Lietuva nuo 2004 m., o Š. Makedonija nuo 2020 m. kovo mėn. yra Aljanso narės. N. Dimitrovo teigimu, Europos Sąjungoje, jos valstybių narių sostinėse pastebimas noras baigti valstybių iš Balkanų jungimosi prie ES procesą, tačiau stojimo derybų pradžią pristabdė COVID-19 pandemija, Š. Makedonijos atveju – ir Bulgarijos pozicija. Pasak jo, Š. Makedonijos piliečiai remia jų šalies siekį tapti visaverte ES nare: 69 proc. Šiaurės Makedonijos gyventojų pritaria šalies narystei ES.

Atsakydamas į Seimo parlamentinės grupės vicepirmininko Audroniaus Ažubalio pastebėjimą, kad Š. Makedonijai siekiant narystės ES reikalingas visų jos valstybių narių pritarimas, N. Dimitrovas akcentavo, kad Š. Makedonija stiprina bendradarbiavimą su Bulgarija, sudaryta abiejų šalių istorikų komisija. Vicepremjeras taip pat laikėsi nuomonės, kad istorijos, identiteto klausimai kenkia derybų proceso integralumui, jie nėra tarptautinių santykių subjektas. Vicepremjeras pabrėžė, kad Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių parama yra reikalinga ir labai laukiama visuose formatuose, ir parlamentiniu, ir vyriausybių lygiu.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sakė, kad kultūra, bendradarbiavimas kultūros srityje gali padėti geriau suprasti vieniems kitus. Pasak grupės vicepirmininko Valdo  Rakučio, Šiaurės Makedonija galėtų būti dažniau pristatoma Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse.

Grupės pirmininkė L. Andrikienė, kuri yra ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ET PA) viceprezidentė, pakvietė Šiaurės Makedonijos kolegas bendradarbiauti ir ET PA lygmeniu.

Bendri abiejų grupių posėdžiai numatomi ir ateityje. Šių metų rudenį planuojamas Seimo delegacijos vizitas į Šiaurės Makedoniją.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių metų automobilį vairuojate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +23 C

+13 +21 C

+15 +18 C

+18 +27 C

+19 +26 C

+18 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s