respublika.lt

Laisvės partijai pageidaujant, Šeimų maršo palaikymo rezoliucija išbraukta iš darbotvarkės Žinokite savo didvyrius: balsavimo rezultatai su pavardėmis (442)

2021 gegužės 11 20:40:00
Justina GAFUROVA

Seimas spjovė į visuomenės pasipriešinimo mitingą „Didysis šeimos gynimo maršas". Turėjęs balsuoti dėl maršą palaikančios rezoliucijos, parlamentas Laisvės partijos iniciatyva išbraukė klausimą iš darbotvarkės. Seimo nariai nepanoro tradicinę šeimą ginantiems žmonėms pasiųsti žinutės, kad juos palaiko.

×
nuotr. 2 nuotr.
Rezoliuciją parengęs Seimo narys Petras Gražulis. Stasio Žumbio nuotr.

 

Frakcijos vardu rezoliuciją išbraukti iš darbotvarkės paprašė Vytautas Mitalas, sakydamas, kad dokumentas grindžiamas ne faktais, o sąmokslo teorijomis: „Nėra reikalo jos svarstyti Seime."

Į tokį siūlymą reaguodamas rezoliucijos rengėjas Petras Gražulis, surinkęs 49 Seimo narių parašus dėl rezoliucijos įtraukimo į darbotvarkę, sakė, kad būtina Seime diskutuoti dėl planuojamo „Didžiojo šeimų gynimo maršo" ir išklausyti organizatorių argumentus: „Seimo nariai turi išsakyti savo poziciją. Ypač noriu kreiptis į krikščionis demokratus: jeigu jūs atsistotumėte ir pasakytumėte, kad, kol esate valdančiojoje daugumoje, neišduosite savo vertybių, ir priimtumėte šią rezoliuciją, nebūtų jokių maršų. Maršo lemtis yra jūsų apsisprendimo klausimas. Neišduokite vertybių."

Oponuodama konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė pasakė, kad partijoje krikščionių demokratų jau ne tiek ir daug. Ir priminė P.Gražuliui balsavimą dėl šeimos apibrėžimo Konstitucijoje. „Pripažįstu kiekvieno Seimo nario iniciatyvos teisę teikti rezoliucijas. Tačiau girdėdama nuolatinius priekaištus krikščionims demokratams, kurių mūsų frakcijoje nėra labai daug, drįstu priminti, kad pats reikšmingiausias balsavimas buvo, kai Seimo narių valia buvo bandoma pakeisti Konstitucijos 38 straipsnį ir suformuluoti labai aiškiai, kas yra šeima, bei dėl vyro ir moters vaidmenų papildomumo. Mums pasisekė sutelkti didžiulę daugumą, tačiau pritrūko vieno balso, kuris neatėjo balsuoti. Jis už šios stiklinės sienelės klausėsi, tačiau kažkodėl nebalsavo.

Tai buvo didžiausias širdies skausmas per visą mano politinę karjerą ir didžiausias Tautos pralaimėjimas. Manau, žmogus, kuris tada tyčia neatėjo balsuoti, turėtų atgailauti", - sakė V.A.Abramikienė. Tą kartą, Konstitucijoje siekiant įteisinti tradicinę šeimą, tam pritarė 93 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 13 Seimo narių, o P.Gražulis nedalyvavo.

P.Gražulis atsakė, kad dėl to yra atsiprašęs daugybę kartų: „Man labai gaila, kad V.A.Abramikienė meluoja. Aš vėlavau netyčia, buvau išvykęs iš Seimo. Kodėl jūs matote tik mane? Kur buvo kiti konservatoriai? Šiandien atsiprašiau jau vienuoliktą kartą. Taip, tai buvo klaida. Ir jūs nors kartą atsiprašykite už savo klaidas. Klysti žmogiška, nuodėmėje pasilikti - velniška. Nemeluokite, kad buvau už lango, nes paduosiu į teismą."

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen priminus, kad ne laikas diskusijoms, prie mikrofono priėjusi Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė pasiūlė Seimo nariams išeitį: „Siūlau nutraukti diskusijas ir kreiptis į kolegas - paprašyti palikti klausimą darbotvarkėje. Esu užregistravusi rezoliucijai pasiūlymą, kuris išsklaido abejones, kad Seimas gali pasisakyti šiek tiek tikrovės neatitinkančių dalykų kontekste. Tai patvirtintų, kad visas Seimas palaiko tradicines vertybes ir šeimą. Juo labiau prie rezoliucijos yra 49 Seimo narių parašai."

Tačiau balsavimas įvyko ir rezoliucija visgi buvo išbraukta iš darbotvarkės. Vieningai už rezoliucijos išbraukimą iš darbotvarkės balsavo valdantientieji: Laisvės frakcija, Liberalų sąjūdžio frakcija, konservatoriai, bet ir opozicijai priklausantys socialdemokratai.


Vienas iš rezoliuciją pasirašiusių Seimo narių, Mindaugas Puidokas, komentuodamas situaciją, „Vakaro žinioms" sakė, kad taip valdantieji demokratiją tiesiog išmetė į šiukšlių dėžę: „Seimo valdantieji, kurie palaiko radikalią liberalią genderistinę LGBT politiką, neleido net pristatyti penkiasdešimties Seimo narių pasirašytos rezoliucijos, kuria palaikomas „Didysis šeimos gynimo maršas". Tad tie, kas galvoja kitaip nei valdantieji, net neturi teisės į savo nuomonės pateikimą. Tai yra aiškus pavojaus skambutis visiems žmonėms. Ar mums tas tinka?

Tikiuosi, kad žmonės išgirs ir pamatys, kaip yra žiūrima į tuos, kurie palaiko tradicinę šeimą, lyg jie būtų kažkokie užribio žmonės, į kurių nuomonę neverta net įsiklausyti. Todėl dar kartą kviečiu visus aktyviai dalyvauti Šeimų marše ir parodyti valdantiesiems, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvą valdo Tauta. Negali Seimo valdantieji tyčiotis iš daugumos Lietuvos žmonių nuomonės ir jų vertybių."

M.Puidokas sako, kad pasiūlymu rezoliuciją išbraukti iš darbotvarkės buvo pasinaudota tam, kad Seimo nariams netektų balsuoti už rezoliuciją ir taip atskleisti, ar palaiko tradicinę šeimą. „Žongliruojama Seimo statutu ir elgiamasi įžūliai bei neetiškai. Spjaunama žmonėms į akis, tarsi sakant, kad tokio požiūrio egzistavimas Seimo posėdžių salėje yra neleistinas. Apie tai iš tribūnos net nevalia diskutuoti. Kodėl mes negalime kalbėti apie tai, kas yra svarbu daugeliui Lietuvos žmonių?

Jeigu būtų leista pateikti rezoliuciją, balsavimas dėl jos būtų parodęs, kiek dar yra išlikę gyvų krikščionių demokratų tarp konservatorių. O kiekvienas toks balsavimas jiems yra skausmingas, nes kelia nesantaiką partijos viduje. Kartu ir kitiems Seimo nariams būtų skausminga balsuoti prieš tradicinę šeimą palaikantį maršą. Geriau prisidengti tuo, kad klausimo svarstyti nenorima ir taip išimti jį iš darbotvarkės", - sakė M.Puidokas.

Štai kaip dėl siūlymo išbraukti Šeimų maršą palaikančią rezoliuciją balsavo Seimo nariai:

„Už" rezoliucijos išbraukimą iš darbotvarkės:
Virgilijus Alekna
Laima Liucija Andrikienė
Arvydas Anušauskas
Dalia Asanavičiūtė
Audronius Ažubalis
Andrius Bagdonas
Vytautas Bakas
Rasa Budbergytė
Algirdas Butkevičius
Antanas Čepononis
Viktorija Čmilytė-Nielsen
Morgana Danielė
Evelina Dobrovolska
Justas Džiugelis
Aistė Gedvilienė
Simonas Gentvilas
Irena Haase
Liudas Jonaitis
Linas Jonauskas
Sergejus Jovaiša
Vytautas Juozapaitis
Vidmantas Kanopa
Laurynas Kasčiūnas
Vytautas Kernagis
Andrius Kupčinskas
Paulė Kuzmickienė
Orinta Leiputė
Silva Lengvinienė
Arminas Lydeka
Mindaugas Lingė
Raimundas Lopata
Mykolas Majauskas
Matas Maldeikis
Kęstutis Masiulis
Marius Matijošaitis
Antanas Matulas
Vytautas Mitalas
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Laima Nagienė
Monika Navickienė
Monika Ošmianskienė
Ieva Pakarklytė
Gintautas Paluckas
Žygimantas Pavilionis
Audrius Petrošius
Liuda Pociūnienė
Arvydas Pocius
Viktoras Pranckietis
Edmundas Pupinis
Valdas Rakutis
Tomas Vytautas Raskevičius
Jurgis Razma
Edita Rudelienė
Julius Sabatauskas
Paulius Saudargas
Jurgita Sejonienė
Algirdas Sysas
Gintarė Skaistė
Mindaugas Skritulskas
Linas Slušnys
Kazys Starkevičius
Algis Strelčiūnas
Dovilė Šakalienė
Stasys Šedbaras
Ingrida Šimonytė
Jurgita Šiugždinienė
Tomas Tomilinas
Justinas Urbanavičius
Romualdas Vaitkus
Andrius Vyšniauskas
Emanuelis Zingeris
Artūras Žukauskas

„Prieš" balsavo:
Valius Ąžuolas
Zigmantas Balčytis
Valentinas Bukauskas
Guoda Burokienė
Algimantas Dumbrava
Viktoras Fiodorovas
Aidas Gedvilas
Vaida Giraitytė
Petras Gražulis
Jonas Jarutis
Eugenijus Jovaiša
Ieva Kačinskaitė-Urbonienė
Dainius Kepenis
Gintautas Kindurys
Asta Kubilienė
Linas Kukuraitis
Deividas Labanavičius
Kęstutis Mažeika
Arvydas Nekrošius
Aušrinė Norkienė
Česlav Olševski
Andrius Palionis
Beata Petkevič
Jonas Pinskus
Mindaugas Puidokas
Artūras Skardžius
Saulius Skvernelis
Algirdas Stončaitis
Zenonas Streikus
Giedrius Surplys
Agnė Širinskienė
Rita Tamašunienė
Stasys Tumėnas
Valdemaras Valkiūnas
Juozas Varžgalys
Aurelijus Veryga

Susilaikė:
Tomas Bičiūnas
Andrius Mazuronis
Rimantė Šalaševičiūtė
Robertas Šarknickas
Remigijus Žemaitaitis

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (442)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠVADA: Bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina nuo COVID-19 po trijų dozių „vis dėlto veiksminga“ prieš omikron atmainą, sakoma trečiadienį paskelbtame Vokietijos bendrovės pranešime.
  • AUKCIONAS: Keli Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto ginklai aukcione JAV parduoti už beveik 3 mln. dolerių.
  • KATASTROFA: Indijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Bipinas Rawatas ir jo žmona yra tarp 13 žmonių, žuvusių trečiadienį per sraigtasparnio katastrofą šalies pietuose, pranešė Karinės oro pajėgos.
  • KVOTA: Socialinės apsaugos ir darbo ministrės įsakymu tarptautinio transporto sektoriui 2022 metams nustatyta 16 tūkst. dydžio kvota vairuotojams iš užsienio, kuri yra 4,4 tūkst. didesnė nei šiemet.
  • TITULAS: Žurnalo „Time“ skaitytojai išrinko Brazilijos prezidentą Jairą Bolsonarą Metų žmogumi.
  • IŠLAIDOS: Kalėdinės dovanos ir vaišių stalas kiekvienam šalies gyventojui vidutiniškai atsieis 180 Eur, teigia SWED banko vykdyta apklausa.
  • NATO: JAV prezidentas Joe Bidenas, reaguodamas į Maskvos susirūpinimą dėl NATO plėtros į rytus, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pažadėjo, kad aptars šią temą su kolegomis iš Aljanso.
  • IŠMOKA: Lenkija ir Vengrija, tikėtina, šiemet nesulauks pirmosios milijardų eurų išmokos iš ES lėšų, skirtų ekonomikos gaivinimui po pandemijos, antradienį perspėjo aukščiausio rango pareigūnas.
  • TRANZITAS: Seimo Užsienio reikalų komitetas ragina nedelsiant nutraukti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ krovinių tranzitą per Lietuvą.
  • ĮVERTINIMAS: Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia skiepyti vaikus nuo 5 metų nuo koronaviruso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Visuomenėje nuolat sklinda kalbos apie „purškiančius” lėktuvus. Kaip manote, ar tai tiesa?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-14 -12 C

-12 -9 C

 

-6 -1 C

-11 -7 C

-8 -3 C

 

0 +2 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s