Lietuva rašys laišką Europos kosmoso agentūros - vienos iš 135 tarptautinių organizacijų, kurioms priklausome - vadovui, kad ir toliau galėtume jai priklausyti.
Į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją liepą laišku kreipėsi Europos kosmoso agentūros generalinis direktorius. Minėtame rašte Lietuvai siūloma pratęsti Europos bendradarbiaujančios valstybės planą vieniems metams, t.y. iki 2021 m. rugsėjo 27 d. Raginama pratęsimą įtvirtinti oficialiu ekonomikos ir inovacijų ministro atsakymu į siųstą laišką dėl sutarties pratęsimo. Be to nutrūktų mūsų narystė, kuri prasidėjo 2010 m. spalio 7 d., pasirašius Lietuvos Vyriausybės ir Europos kosmoso agentūros susitarimą dėl bendradarbiavimo kosmoso srityje taikiems tikslams.
2015 m. pasirašyta chartija tarp agentūros ir Lietuvos dėl penkerių metų Europos bendradarbiaujančios valstybės plano įgyvendinimo.
„Per šį laikotarpį Lietuva dalyvavo penkiuose agentūros konkursuose, kuriuose 34 projektams iš viso skirta daugiau kaip 5,5 mln. eurų. Bendradarbiavimas su agentūra taip pat sukuria galimybes padidinti valstybės konkurencingumą, paskatinti inovacijas ir užtikrinti efektyvesnę viešojo sektoriaus veiklą bei visuomenės gerovę, skatinti pažangių technologijų ir inovatyvios pramonės vystymą ir didelės pridėtinės vertės produktų (technologijų, gaminių ir paslaugų) kūrimą Lietuvoje, plečiant kosmoso sektorių; integruoti Lietuvos verslą ir mokslą, veikiantį kosmoso srityje, į tarptautines vertės kūrimo grandines, skatinti aukščiausio lygio mokslo kosmoso srityje vystymą šalyje ir jo konkurencingumą tarptautiniu lygiu“, - rašo ministerija.
Lietuva šiuo metu priklauso 135-ioms tarptautinėms organizacijoms. Narystė Europos kosmoso agentūroje per metus kainuoja per 1300 eurų.