respublika.lt

Kodėl T.V.Raskevičius neturėtų vadovauti Žmogaus teisių komitetui (126)

2021 liepos 05 11:10:01
Danutė BENDIKIENĖ

Ar gali teisinėje valstybėje būti taip, kad susikompromitavęs asmuo - Tomas Vytautas Raskevičius, - priekabiavęs prie savo pavaldinio, išrenkamas į Seimą ir paskiriamas Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininku, Laisvės partijos frakcijos seniūnės pavaduotoju bei Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos nariu? Manau, negali. Tačiau Seimo pirmininkė ir dalis Seimo narių ignoruoja šį faktą. Mano nuomone, T.V.Raskevičius turi būti atšauktas iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų dėl šių, žemiau įvardytų, priežasčių.

×
nuotr. 1 nuotr.
Profesionalus gėjus Tomas Vytautas Raskevičius

 

1. Spaudoje buvo paviešinta priekabiavimo istorija. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Mindaugas Kluonis 2019 m. pasiskundė, kad jo vadovas T.V.Raskevičius prie jo priekabiauja. Atlikus tarnybinį patikrinimą buvo pripažinta, kad T.V.Raskevičius elgėsi netinkamai. Tačiau pavaldinys M.Kluonis buvo atleistas iš darbo. Jis kreipėsi į teismą, kuris 2020 m. pripažino, kad atleidimas buvo neteisėtas. Tačiau kai priekabiavimo istorija buvo paviešinta, M.Kluonis neteko darbo, o pareigybė buvo panaikinta. Pasinaudodamas tarnybine padėtimi, T.V.Raskevičius pasielgė neteisiškai ir įžūliai - susidorojo su pavaldiniu.

Visame pasaulyje priekabiautojai šalinami iš pareigų ir įvykusiam faktui senaties terminas netaikomas. Bet mes gyvename neteisinėje valstybėje, kur galioja ir dvejopi, ir trejopi standartai. Žemiau pateikiami tokių faktų pavyzdžiai:

a) Rinkimuose dalyvavo ir į Seimą pakliuvo neužregistruota rinkimų komisijoje Laisvės partija (pavėlavo su registracija - buvo liudininkų). Vyriausioji rinkimų komisija pažeidė Rinkimų įstatymą ir leido partijai dalyvauti rinkimuose.

b) Seimo pirmininkė, praėjusią kadenciją būdama Žmogaus teisių komiteto nare, kartu su dviem konservatoriais kreipėsi į parlamento vadovybę ragindami „atšaukti Petrą Gražulį iš komiteto ir neleisti svarbiam Žmogaus teisių komitetui, svarstančiam itin jautrius klausimus, tapti politinės klounados vieta". Užteko tik trijų žmonių prašymo, ir P.Gražulis buvo atšauktas iš komiteto. Išrinktas į Seimą, T.V.Raskevičius pripažino, „jog reikėjo apsirengti klounu, kad pagaliau jį pastebėtų". Toks klounas V.Čmilytei-Nielsen yra priimtinas, šiuo atveju Žmogaus teisių komiteto ji nelaiko klounados vieta. Nesvarbu, kad paskirtas asmuo yra priekabiautojas, niekšiškai susidorojęs su savo darbuotoju, nesvarbu, kad buvo surinkta per 300 tūkst. parašų su prašymu jį atšaukti.

2. T.V.Raskevičius vadina save „profesionaliu gėjumi".

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys Tomas Bičiūnas teigia, kad „T.V.Raskevičius - išsilavinęs, taktiškas, kultūringas žmogus". Tačiau išsilavinęs žmogus turėtų žinoti, kad terminas „profesionalas" vartojamas kalbant apie profesiją. Lietuvių terminų žodyne nurodoma, kad: „Profesionalas (profesionalus) - specialistas, savo srities žinovas, gyvenantis iš savo profesijos." Kitame šaltinyje „žodis.eu" pasakyta dar aiškiau: „Kas yra profesionalas? Žmogus, kurį nors darbą pasirinkęs savo nuolatiniu užsiėmimu, pavertęs šį užsiėmimą profesija." Tikriausiai T.V.Raskevičius nori pasakyti, kad yra profesionalus teisininkas gėjų teisių gynimo srityje. O gal puikiai suvokia, kas toks yra, todėl taip ir prisistato. Gal todėl ir siūlo įteisinti prostituciją. Išeitų, kad Seimo žmogaus teisių gynimo komitetui vadovauja laisvos profesijos atstovas. Vadovaujantis etikos principais, jis tikrai negalėjo būti paskirtas komiteto pirmininku.

3. T.V.Raskevičius po rinkimų viešai pareiškė, kad pildosi jo svajonė ir „ši šalis turės dirbti LGBT žmonėms". Atkreipkite dėmesį į žodžius „ši šalis" ir „turės dirbti". Ne jie, Seimo nariai, tarnaus Lietuvai ir jos žmonėms, o mes jiems dirbsime (jei nesutiksime - privers). Dabar Seimas jų rankose (konservatoriams ir liberalams svarbiausia išlikti valdžioje - kad tik nesubyrėtų jų koalicija). LGBT jau pradėjo savo juodą darbą ir prievartą:

a) Apskųstas ES parlamentui Viktoras Uspaskichas už savo nuomonę apie LGBT. Renew Europa frakcijos vadovas pareikalavo, kad V.Uspaskichas atsiprašytų „už skausmą, kurį sukėlė". Atsiprašė - tik neaišku, už kokį skausmą. Tačiau iš frakcijos visgi buvo pašalintas. LGBT džiūgauja. Kokia pergalė laimėta! Nors Laisvės partijos lyderės Aušrinės Armonaitės organizuotame mitinge dėl solidarizavimosi su JAV juodaodžiais tokie pat žodžiai, kuriuos pavartojo V.Uspaskichas, buvo užrašyti ant demonstrantų plakatų.

b) Žurnalistui Vitui Tomkui buvo iškelta baudžiamoji byla už aštrią LGBT veiklos kritiką. Už tuos pačius plakatų žodžius, tik lietuviškai parašytus ir taikomus Lietuvos gėjams.

c) Feisbuke išjungta grupė „Vieningi tėvai".

d) Atleistas iš pareigų Kretingos pranciškonų gimnazijos kunigas Paulius Vaineikis už išsakytą savo nuomonę apie homoseksualus.

e) Puolama ir įžeidinėjama Bažnyčia, krikščionybė.

f) Įžeidinėjamas ir prezidentas, išsakęs savo nuomonę bei palaikęs žiauriai puolamo kunigo pusę.

g) Per televiziją jau brukamos seksualinės paskaitos vaikams. Taip pažeidžiama Lietuvos Konstitucija.

h) Parengtos įstatymo pataisos dėl narkotikų legalizavimo. Siūlyčiau įstatyme įrašyti šias nuostatas: „iš balsuojančių „už" Seimo narių atlyginimų (vėliau ir iš pensijų) kiekvieną mėnesį išskaičiuoti 5 proc. mokestį narkomanų gydymui. Mirus Seimo nariui, šį mokestį turės mokėti jo vaikai, paskui - anūkai (tiesa, jeigu tie vaikai ir anūkai patys taps narkomanais, mokestį turės mokėti artimiausi giminaičiai).

i) Parengtas Partnerystės įstatymas. T.V.Raskevičius yra ir šios grupės narys. Buvo siūlyta ir tualetų reforma. Tikrai „visaliaudiniai" klausimai.

Kaip matome, visos problemos yra susijusios su Laisvės partijos programa. Praėjo tik keli mėnesiai, o jau sukiršinta visa Lietuva. Atsakymas, matyt, slypi paties T.V.Raskevičiaus žodžiuose: „<...> tikslas buvo grąžinti žmogaus teisių klausimus į politinę darbotvarkę, pakelti žmogaus teises nuo atsarginių suolelio. Manau, šiuo metu tai ir vyksta" („Lietuvos rytas", 2021-03-06). Pradžia citatos nebloga, tačiau antras sakinys dar kartą patvirtina, kad teisūs visuomenininkai, tvirtindami, jog komiteto pirmininkas užsiėmęs tik LGBT ir Laisvės partijos reikalais. Visi matome, kas šiuo metu vyksta ir kas pakilo nuo atsarginių suolelio.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (126)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ĮTARIMAI: Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikdama ikiteisminį tyrimą, Vilniaus miesto savivaldybės valdomos įmonės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ buvusiai direktorei R. Č. pareiškė įtarimus dėl neteisėto praturtėjimo.
  • PLANAS: Bendradarbiaudama su ekspertais ir medikų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino Psichoemocinio klimato ir psichologinės (emocinės) gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo veiksmų planą.
  • NOBELIS: Dėl koronaviruso pandemijos Nobelio apdovanojimai mokslo kategorijose ir Nobelio literatūros premija antrus metus iš eilės bus teikiami ne Stokholme, o laureatų gimtosiose šalyse.
  • SUMAŽINO: Lietuva per penkerius metus alkoholio suvartojimą sumažino net 17 procentų, tačiau suvartojamo alkoholio kiekis vis dar 2 litrais viršija bendrą Europos vidurkį.
  • KROVINIAI: Klaipėdos uostas per aštuonis šių metų mėnesius perkrovė 29,35 mln. tonų krovinių – 2,9 proc. mažiau nei pernai tuo pat laiku.
  • PRODUKCIJA: Per sausio–rugpjūčio mėnesius visa pramonės produkcija sudarė 17,2 mlrd. Eur to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 17,2%.
  • BAUDA: Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl svetimo „galimybių paso“ panaudojimo kaltu pripažino 49-erių metų Uzbekistano Respublikos pilietį, bei jam skyrė 100 MGL (5000 eurų) baudą.
  • VANDUO: Iki 2022 m. pabaigos „Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą ir veiklos skaitmeninimą ketina investuoti 108,7 mln. eurų.
  • PREZIDENTŪRA: Prezidentas Nausėda kviečia „išlyginti kampus“ santykiuose su Kinija.
  • ATLEIDIMAI: „Maxima“ darbuotojų skaičius sumažėjo nuo 13 400 liepos mėnesį iki 12 616 rugsėjo 22 dieną.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +10 C

+8 +13 C

 

+6 +15 C

+9 +14 C

+10 +14 C

 

+14 +15 C

0-10 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s

       

Nuorodos