respublika.lt

Kieno projektas generolas Saulius Skvernelis?

(362)
2022 liepos 25 09:18:00
Vladas VAICEKAUSKAS

Kolei mano plonai rašanti plunksnelė ilsėjosi, aš galynėjausi su žemiškaisiais reikalais, į mano pašto dėžutę atkeliavo pluoštelis laiškų, sulaukiau skambučių...

×
nuotr. 5 nuotr.
Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

 

Porą dienelių maloniai ir smagiai bendravau su naujais „Respublikos" prenumeratoriais, kurių rekvizitus atsiuntė platinimo tarnyba. Taigi, pateikiu pokalbių išklotinę.

Kas valdo valstybę

Prezidentas Gitanas Nausėda, paniręs į karo ir taikos sankcijų reikalus, valstybei tinkamai atstovauja tarptautinėje arenoje, tad gali susidaryti įspūdis, kad savo šalies nevaldo. Moderniai kalbant, mūsų prezidentas yra tautos projektas.

***

Kieno projektas yra Seimo pirmininkė, politine korupcija apkaltintos Liberalų sąjūdžio partijos vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen - spėlionių daug, bet dorai nežino niekas. Oficialiai - Seimo daugumos... Seimo pirmininkė yra antras asmuo po prezidento, bet valstybės ir tautos nevaldo.

***

Premjerė Ingrida Šimonytė - šimtaprocentinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų projektas. Kiti sako - V.Landsbergio projektas. Povilas nuo Kražančių šmaikštauja, kad, sprendžiant iš viešos premjerės leksikos, Ingridą derėtų priskirti „Dviračio žinių" projektui. Pagal rangą trečias asmuo valstybės ir tautos nevaldo.

***

Užsienio reikalų ministeris Gabrielius Landsbergis - šimtaprocentinis I.Šimonytės projektas. Kiti sako, kad senelio, dar kiti - patarėjos iš pamiškės trobelės. Bibliotekininkė iš Kauno: Gabrielius - iš akies trauktas žmonikės Austėjos projektas.

Reikalingas dar vienas spec. įstatymas

Ne per seniausiai Seimas (ne tauta!) Gabrieliaus senelį karūnavo dar vienu valstybės vadovu, bet pagal artimos giminystės liniją anūkas iš senelio neįgyja valstybės vadovo perėmėjo teisių. Reikalingas dar vienas konstitucinis įstatymas.

***

Kadangi lygiomis teisėmis valstybėje veikia dvi Konstitucijos - tautos referendumo Konstitucija ir Lietuvos Konstitucinio Teismo aiškinamoji Konstitucija, tai spec. įstatymą būtų nesudėtinga priimti aiškinamuosiuose Konstitucinio Teismo posėdžiuose.

***

Psichologė Kotryna iš Vilniaus aiškino, kad spec. įstatymą geriausia priimti šv.Velykų išvakarėse, kuomet tauta, apsikrovusi velykiniais rūpesčiais, politiškai menkai būdrauja.

***

Tik spec. įstatymą priėmus aiškinamuoju būdu, anūkas pagal artimos giminystės liniją įgytų teisę valdyti valstybę.

***

Tikras nesusipratimas, kad valstybės vadovo anūkas savo Tėvynei ir tautai atstovauja kur kas žemesniu lygmeniu, nei tautos rinktas prezidentas. Užsienio reikalų ministras G.Landsbergis kol kas valstybės ir tautos nevaldo.

Pastebėjimai

Juzupas iš Pabradės: „Jeigu valdžioje esantys valstybės ir tautos nevaldo, ką dar sykį patvirtino Kaliningrado geležinkelio „drama", tai kažkas valdžioje esančius turi valdyti: įstatymai, nutarimai, potvarkiai juk priimami, pandemijos skelbiamos, nepaprastoji padėtis įvesta, kitokiaminčiai persekiojami, baudžiami eurais, sodinami..."

***

Istorijos mokytoja iš Klaipėdos mintija, kad valdžioje esančius, bet valstybės nevaldančius gali valdyti valdžioje nesančios, bet valdymo galią įgijusios vidaus, artimiausios išorės ir net užatlantinės jėgos. Jos gali būti suinteresuotos, kad mažutė, per dažnai ir ne vietoje purkštaujanti valstybė šiuo sunkiu metu kiltų ne aukštyn, o sparčiai leistųsi žemyn.

***

Pagal Oželytę, kiti sako - Ožkelytę, nacionalinė „valstiečių" puoselėjama valstybė, kaip istorinė atgyvena privalo pamažėl nusmukti už pažangaus pasaulio horizonto. Arba taip giliai integruotis į karštą Briuselio glėbį, kad teliktų vos vos juntamas lietuviškas kvapas. Netrukus tas lietuviškas dvelksmas išgaruos ir liks globalizmo dvelksmas...

Reitingų karalius

Povilas iš Šiaulių: politiniai pinčiukai, įvairios markės ir spalvų reitinguotojai, politologai, šiaip purvasvaidininkai vis aukščiau kelia „valstiečius" išdavusį generolu vadintą buvusį policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį ir jo partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkurtą darinį „Vardan Lietuvos".

***

Policijos generolui S.Skverneliui ir jo dariniui pranašaujama sėkmė savivaldos, Seimo ir net, sukluskite, prezidento rinkimuose.

***

Prie visų valdžių meistriškai prisilaižančio „Lietuvos ryto" žurnalas „Savaitgalis" policijos generolui paskyrė 3 puslapius - ekspremjeras-automobilistas baisisi sostinės mero Šimašiaus sudarkytomis, susiaurintomis, avaringomis gatvėmis.

Rašinio tonas ir stilius sakyte sako: generole Sauliau, jau savivaldos rinkimuose imk Vilnių ir įvesk tvarką. Tai gana protingas patarimas.

***

Rimvydas Paleckis televizijos laidoje policijos generolą S.Skvernelį sodina greta Andriaus Kubiliaus ir sako: abu esate buvę premjerai, abu premjerais išliksite ir istorijoje. Abu daug darbų nuveikėte Lietuvos labui ir dar daugiau galite nuveikti.

***

Dešinėn „suktas" R.Paleckis tiesiai nepasako, bet duoda suprasti, kad buvę premjerai, suvieniję savo talentus ir jėgas, gali sėkmingai darbuotis visų būsimų rinkimų metu.

***

Įdomu, kad ta pačia agitacine kryptimi sutartinai veikia ne tik kapitalo portalai, bet ir tikrai ne visuomeninė, tikrai ne nacionalinė, o biudžetinė vyriausybiška LRT.

Jono Juravičiaus iš Alytaus rajono komentaras

Aštraus proto ir šmaikštaus liežuvio Miroslavo miestelio gyventojas, ryškus Žemdirbių sąjūdžio aktyvistas tiesus: „Iš tų propagandinių pelų nebus grūdų. Žinot, ką man primena liaupsėmis apipiltas generolas? Į aukštai palubėje pakabintus lašinius žiūrintį katiną: gal tas grobis kada nors ims ir nukris. Svarbu kantriai išlaukti."

***

Žinot, ką man primena policijos generolo partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkurtas darinys „Vardan Lietuvos"? Kadaise Dzūkijoje paplitusį suneštinį balių. O kuo dažniausiai baigdavosi suneštiniai baliai? Muš-ty-nė-mis! Išsiblaivę baliaus dalyviai ima skaičiuoti, kas, ką, kiek į balių atsinešė.

***

Partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkurtas suneštinis darinys „Vardan Lietuvos" jau skilinėja: nepatikėsit, darinio įkūrėjas S.Skvernelis pakišinėja savus!

***

Antai, priimant valdžioje esančių, bet valstybės nevaldančių pakišto įstatymo dėl savo vaikus prižiūrinčių išmokų tėvams pataisas, S.Skvernelis užuodė, kad visuomenėje gali kilti sambrūzdis, tad tyliai it lapinas suglaudė ausis ir nemačiomis pasišalino iš posėdžių salės. Pasilikę generolo bendražygiai nubalsavo už pataisas.

***

Valdžioje esančių, bet valstybės nevaldančiųjų įstatymo pataisos tėvams sumažina vaiko priežiūros išmokas, todėl 41 Seimo narys paprašė pataisytą įstatymą vetuoti.

„Apstulbau, - tęsė J.Juravičius iš Miroslavo, - išvydęs, kad įstatymą vetuoti paprašė artimiausi S.Skvernelio bendražygiai Zenonas Streikus, Algirdas Butkevičius, Algirdas Stončaitis, išvakarėse abiem rankom balsavę už valdžioje esančių, bet valstybės nevaldančių pakišto išmokų įstatymo pataisas!"

***

Svarstant valdžioje esančių, bet valstybės nevaldančių pateiktą Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuris įteisintų vienalytes santuokas, S.Skvernelis tyliai paliko posėdžių salę, keli jo bendražygiai su keliais socialdemokratais balsavo už vienalyčių santuokas garantuojantį Civilinės santuokos įstatymo projektą.

***

Buvusi aktyvi, protinga „valstietė" Rima Baškienė, be reikalo, tik ambicijų vedina perbėgusi pas generolą Saulių, nuo balsavimo, berods, susilaikė.

***

Seime priimant įstatymą dėl klasikinės lietuviškos abėcėlės papildymo svetimomis raidėmis, išpūtęs krūtinę S.Skvernelis abiem rankom balsavo už abėcėlės sudarkymą, pasiųsdamas Varšuvon žinią: ponai, Lenkijos vadovai, aš, generolas Saulius, su Jumis! R.Baškienė balsavo prieš abėcėlės sudarkymą.

***

Politiniai meilikavimai

Teisininkas-ekonomistas iš Vilniaus pastebi: „Policijos generolas S.Skvernelis gana žemu lygiu gudravo ir būdamas premjeru - tai jis tvirtai su „valstiečiais", tai pabrėžtinai laikosi atokiau, neigia konfliktus su savo politiniu „krikštatėviu" Ramūnu Karbauskiu, o nusisukęs puse lūpų jį vadina vienvaldžiu užsispyrėliu."

***

Visi regėjome, kaip premjeras politiškai mergino tuometę opozicionierę Ingridą Šimonytę, bet ana generolo kerams nepasidavė.

***

S.Skvernelis ir jo suneštinis, partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkurtas darinys „Vardan Lietuvos", tebesimergina valdžioje esantiems, bet valstybės nevaldantiesiems: gal po rinkimų pavyks prie jų prilipti.

***

S.Skvernelis - situacijų žmogus. Iš kiekvienos situacijos stengiasi išpešti naudos, neprarasdamas piliečių pasitikėjimo dividendų.

***

Toks yra ilgai policinėje sistemoje dirbusio žmogaus mentalitetas.

„Mano ilgametė patirtis liudija: kliautis situacijų žmogumi ne tik neprotinga, bet ir pavojinga: tam tikrose situacijose veikiausiai būsite išduoti", - perspėja teisininkas-ekonomistas.

Kita nuomonė

Istorikė iš Klaipėdos: „Drįstu manyti, kad generolas ir jo suneštinis darinys „Vardan Lietuvos" į padanges keliamas, kad prieš savivaldos ir Seimo rinkimus būtų kuo daugiau sumenkinta, savo padorumą išlaikiusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir savo tautiškos pozicijos tvirtai besilaikantis R.Karbauskis."

***

Tačiau, žvilgtelėjus dar giliau, suvoki, kad valdžioje esančius, bet valstybės nevaldančius ir juos aptarnaujančius politinius pinčiukus labiau siutina nepalankiausiomis aplinkybėmis nesikeičianti LVŽS ideologinė pozicija:

a) stipri vyro ir moters santuokinė šeima;

b) sparčiai atsikurianti nemokšų išbarstyta tauta;

e) ekonomiškai, finansiškai, socialiai stipri, Briuselio prieangiuose su ištiestu delnu nestovinti, visiems šalies piliečiams vienodai lygi ir teisinga, savas sienas ginanti nacionalinė valstybė.

***

„Valstiečių" programa išsitenka viename puslapyje. Pagal ją galima sukurti jau konkrečių veikų darbo planą!

***

2022 metų sausio 22 d. Palangoje, steigiamajame suvažiavime, S.Skvernelio ir jo partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkurto darinio „Vardan Lietuvos" programa - 45 mašinraščio puslapių, net XIX skirsnių kažkieno kūrinys.

***

Šią storapilvę programą gerokai papurčius, tuščiažiedžiams pažadams išbyrėjus, rankose liko tik programos viršeliai. „Man prireikė dienos, kad susiorientuočiau pažadų, įsipareigojimų, numatymų raizgalynėse. Galiu garantuoti, kad eiliniam žmogui susivokti, ką ta programa žada valstybei ir tautai, per sunku. Kažkas tokią tuščiažodę programą sukūręs gerai pasipelnė. Normalaus proto ir jausmų žmogui ji neduoda nė menkiausio pasitikėjimo grūdo", - pastebi klaipėdietė.

***

„Aš, kaip istorikė, visados savo mintyse, darbuose, diskusijose palaikiau, palaikau ir palaikysiu stiprios nacionalinės valstybės su atsikuriančia tauta idėją. Kiek galėsiu, remsiu apie racionaliai valstybės ateitį ir likimą svarstančias partijas, visuomeninius judėjimus, savo darbais ir dorybe žinomus žmones... Dažnai galvoju: atmeskime per aukštai iškeltas asmenines ambicijas, suvienykime protus bei talentus ir vieningai siekime rimtų permainų. Susivėlinti neturime teisės, nes rinkimų traukinys gali nuvažiuoti ne Lietuvos ateičiai palankia kryptimi", - reziumuoja moteris.

Ko nenori ar negali suvokti globalistai

Teisininkas-ekonomistas iš Vilniaus: „Nuo globalizmo idėjų apakęs negali suvokti ir matyti, kaip greitai visame Žemės rutulyje plečiasi nacionaliniai judėjimai, stiprėja, įskaitant ir ES, nacionalinių valstybių santalka.

***

Globalaus tautų susimaišymo ir nunykimo išsigandusios valstybės savo teritorijas ūmai apsitvėrė geležinėmis sienomis. Išmanioji Kinija, smarkiai pasipelniusi iš gaminamos „koronos" atributikos, milijardus susikrovė... prekiaudama tvoromis.

***

Globalaus, lietuviškų pinčiukų puoselėto, jaunimo protus drumsčiusio pasaulio be sienų ir be ribų idėja akimirksniu gėdingai žlugo.

***

XIX-XX amžiaus pasaulinio komunizmo be sienų ir ribų, su bendra virtuve ir bendra lova kopija atgulė amžino poilsio.

***

Graudu žiūrėti, kaip globalizmo „korona" užsikrėtę, praradę visus šansus pasveikti, iš paskutiniųjų kloja Sorošo milijonus, dar mėgindami reanimuoti globalizmo palaikus.

***

Dantimis įsikirtus laikytis to, kas praėjo ir nebegrįš, - štai kas nemodernu, nešiuolaikiška, neperspektyvu. O nuožmaus Rusijos karo su nacionalines vertybes ginančia Ukraina akivaizdoje - dar ir beviltiška.

***

Stiprėjanti nacionalinių vertybių santalka brėžia valstybių persigrupavimo kontūrus.

ES turi keistis

Istorikė iš Klaipėdos pabrėžia: „Stiprios nacionalinių valstybių santalkos idėja plinta kosminiu greičiu. Didvyriška ukrainiečių kova už savo nacionalinę valstybę, tautines vertybes santalkos procesą spartina. Nacionalinių judėjimų, nacionalinių valstybių santalkos plėtros neįmanoma sustabdyti nei administracinėmis, nei politinėmis priemonėmis - draudimais, milijoninėmis baudomis, izoliacija...

ES anksčiau ar vėliau turės keisti savo politikos turinį: ES tautų piliečių visuotinai nerinkta visagalė Europos Komisija privalės atsisakyti ES sandraugos vienybę ardančios, išsigalvotos teisinės viršenybės galių ir išvien kliautis visiškai lygių teisių ir vienodų galimybių įsitvirtinimu."

***

Europos Komisijos stumiama idėja, kad ES politika būtų grindžiama ne visų ES narių bendru sutarimu, o balsų dauguma, rodo nenorą iš siauro savo rato paleisti besąlygiško valdymo vadžias.

***

Nacionalinių judėjimų, nacionalinių valstybių stiprėjančios santalkos akivaizdoje ES valstybių sandraugoje viršų turi imti ES Parlamentas - tokia ES tautų referendumuose rinkto parlamento tikroji galia: visi vienodai lygūs ir visi vienodai svarbūs. Nėra viršesnių ir stipresnių. Parlamentas sprendžia ES valstybių ir pačios sandraugos išlikimo klausimus.

***

Europos Komisija turi tapti ES Parlamentui pavaldžia ir atsakinga, vykdomajai valdžiai atstovaujančia, institucija.

***

Ši sutartyse įteisinta visų ES narių lygių teisių ir galimybių teisinė dogma turi dominuoti, kol bendru sutarimu bus įkurta ES federalinė valstybė. Tik tuomet bus galima kalbėti apie įvairias, kartu ir teisines, viršenybes.

***

ES federalinės valstybės susikūrimą lemtų visuotinė taika, taikus tarpvalstybinis, parlamentinis bendradarbiavimas, suvienodintas visų ES narių ekonominis, socialinis pragyvenimo lygis.

***

Apie tai, kad ES turi reformuotis, ryškų signalą pasiuntė Anglija, pasitraukdama iš ES gretų. Biurokratiškos, diktatoriškos ambicijos nenuslopo! Ir tai gali kainuoti kitų narių pasitraukimą. ES narių karo sąlygomis grindžiama vienybė neilgalaikė. Praregėjimai būtini jau šiandien.

***

Kad ir kas menkintų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nacionalinę politiką, vis vien tektų pripažinti, kad ši politika - įžvalgi ir perspektyvi, kryptis pasirinkta teisingai, geriausiai iš visų partijų atspindinti plataus masto nacionalinės vienybės tendencijas.

S.Skvernelio neturėjo būti Seime!

Kone kasdien radijo, televizijos laidose, užsienio kapitalo portaluose ir LRT policijos generolo portretas šmėžuoja dažniau nei šalies prezidento. Tačiau S.Skvernelio dabartiniame Seime visai neturėjo būti.

Policijos generolas, Vyriausybės vadovas (!) praėjusius Seimo rinkimus Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių apygardoje triuškinančiai pralaimėjo mažai plačiajai visuomenei žinomai konservatorei R.Morkūnaitei-Mikulėnienei: už ją balsavo 30,14 proc. atėjusių rinkėjų, už generolą, Vyriausybės (!) vadovą - 14,38 proc.

***

Ką parodė generolo-premjero sutriuškinimas? Ne apsiskaičiavimą, kaip rašė užsienio kapitalo portalai, o tiesiog nesuvokimą, kad po „keliuko" skandalų jo rinkiminė korta sostinės apygardoje buvo mušta.

***

Įžvalgus, strategiškai mąstantis rinkimų štabo vadovas įsijautusį generolą turėjo tiesiog patraukti iš Vilniaus į provinciją, kur pergalę būtų užtikrinusios generolo regalijos ir ministro pirmininko pareigos, bet jo rinkimų štabo vadovas to nepadarė.

Ponas Vytautas Bakas yra uolus korupcinių įvykių, korupcinių bylų krapštukas, bet prastas partinių rinkimų batalijų strategas - jo vadovaujama S.Skvernelio prezidentinė rinkimų kampanija buvo prėska, monotoniška, nuvėsusi. S.Skvernelio rinkiminiai debatai su I.Šimonyte liūdnai pasibaigė pirmajame rinkimų ture, bet S.Skvernelis priekaištavo „valstiečiams", kad per menkai talkino.

***

Po sutriuškinimo Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių apygardoje policijos generolas natūraliai turėjo papildyti saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras" gretas. Kiek žinoma, ten jam rezervuota vieta tebesaugoma...

Partijos nusigręžė

Nė viena partija praėjusiuose Seimo rinkimuose policijos generolui, ministrui pirmininkui (!) gelbėjimo rato nepasiūlė. Nė viena!

***

Ne tiek iš reikalo, kiek iš krikščioniškos mielaširdystės ranką savo politiniam „krikštasūniui" vėl padavė R.Karbauskis.

***

Prezidento rinkimams LVŽS iš savo partinės kasos generolui paskyrė arti pusės milijono eurų. Tuos milžiniškus pinigus sąjunga galėjo sėkmingai panaudoti partijos eilių stiprinimui, taigi ištikus bėdai nuo S.Skvernelio jo politinis „krikštatėvis" nenusisuko ir šįkart.

***

Miklus policininkas mikliai įsikibo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partinių rinkimų sąrašą ir įsiropštė į Seimą. Išsidžiovinęs Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių rinkimų apygardos baloje sumirkusį generolo mundurą, apraminęs patirtą rinkiminį drebulį, apsidairęs ir suvokęs, kad rimtų postų būnant su „valstiečiais" ir R.Karbauskiu nenusimato, prisikalbino 10 „svyruoklių", tarp jų 4 partiečius frakcijos narius, ir išsivedė į politinę dykvietę pareiškęs, kad su būreliu „valstiečius" ir rinkėjus išdavusiųjų partijos nekurs.

***

Gerokai apsidairęs, savo pasekėjų ar kitų jėgų paprotintas, S.Skvernelis išsiaiškino, kad savo partiją sukūręs iš biudžeto gali gauti net kelių šimtų tūkstančių dotaciją, mikliai apsigalvojo ir partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu įkūrė skambaus pavadinimo darinį „Vardan Lietuvos", kurį pavadino partija. Tik iš Kudirkos teksto žodelį „tos" išmetė.

Ką parodys ateitis

Prilipęs prie valdžioje esančių, bet valstybės nevaldančiųjų, generolas rimtų postų negaus. Valdžioje likę S.Skvernelio „prieteliai" gal VRM portfelį ir skirtų, tik to neleis padaryti valdžioje nesančios, bet išskirtinę valdymo galią turinčios vidaus ar artimos kaimynystės, tikėtina, užjūrio jėgos. Dėl daugel kartų patikrintos priežasties: politikoje negalima susidėti su savo partijas ir savus rinkėjus išdavusiais veikėjais, nes išdavę savus, palankiai progai pasitaikius, išduos ir kitus.

***

Parankinių pagalba reikalinga rinkimuose ir Seimo posėdžiuose, o rimtuose valstybės valdymo reikaluose nuo parankinių geriau atsiriboti.

***

Tai kieno gi projektas yra S.Skvernelis? Savo paties projektas! Jo sukurta partinių pabėgėlių-subėgėlių pagrindu partija reikalinga generolui, kaip politinis paspirtukas saviems tikslams pasiekti. Kas bus su savo rinkėjus ir savas partijas išdavusiais ateityje, generolo nejaudina. Jis ne kartą yra išdavęs ir dabar pakišinėja savus, bet išlieka populiarus.

***

Generolas lauks, kaip jo dariniui pasiseks savivaldos rinkimuose, tik tuomet pats vienas apmąstys, su kuo reikia „obuoliauti" Seimo rinkimuose.

***

Nejučia įsismelkia bjauri mintis: gal ir gerai, kad yra valdžioje nesančios, bet valdymo galią ir įtaką turinčios jėgos - per arti prie valdžios „lovio" generolo tikrai neprileis.

***

Savas partijas, savo „krikštatėvius" išdavę partiniai pabėgėliai brausis į valdžios olimpą. Jų priešakyje stovės policijos generolas S.Skvernelis ir džiaugsmingai mojuos Trispalve... Tik neaišku, ar rinkėjai politiškai būdraus ar snaus, kaip praėjusiuose rinkimuose... Reitingai rodo, kad generolas, išdavęs jį iš balos ištraukusius „valstiečius", su savo bičiuliais, taip pat išdavusiais savo partijas ir rinkėjus, sėdi ant „baltų žirgų". Ar tikrai gausiu būriu į Seimą atjos, negalėjo pasakyti Lietuvos raganų ragana ponia Lobačiuvienė.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (362)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SANKCIJOS: Kinija pareiškė, kad jos sankcijos Lietuvos susisiekimo viceministrei Agnei Vaiciukevičiūtei yra „tinkamos ir pagrįstos“, praneša agentūra „Reuters“.
  • KOMPENSACIJA: Vyriausybės ketinimus kompensuoti veiklą stabdančios nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientų nuostolius ekonomistas Nerijus Mačiulis vadina klaida.
  • KAINA: Pasak Energetikos ministerijos, nepriklausomaiomai elektros tiekėjai „Perlas Energija“ pranešus apie nuo rugsėjo stabdomą veiklą, kito tiekėjo nepasirinkę jos klientai laikinai, iki šių metų pabaigos, turėtų mokėti 24 centus už kilovatvalandę.
  • BIRŽA: Elektros birža „Nord Pool“ paragino rinkos dalyvius teikti daugiau kasvalandinių paraiškų vietoje siūlymų tiekti elektrą keletui valandų už tą pačią kainą (vadinamųjų „blokų“).
  • APKLAUSA: Tik 8% gyventojų tiki, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn, beveik trys ketvirtadaliai mano, kad ji blogėja, rodo atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.
  • MIGRANTAI: Iš Medininkų užsieniečių registracijos centro ketvirtadienį iškelti paskutinieji 12 čia laikinai gyvenusių neteisėtų migrantų - jie perkelti į užsieniečių registracijos centrus Pabradėje bei Kybartuose.
  • KOSMOSAS: Europos kosmoso agentūra kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą Lietuvos kosmoso pramonės koordinatoriaus pareigoms užimti.
  • PROTESTAS: Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Kinijos laikinąjį reikalų patikėtinį Čiu Baihua pareikšti protesto dėl Pekino skelbiamų sankcijų susisiekimo viceministrei ir nutraukiamo bendradarbiavimo susisiekimo srityje po jos vizito Taivane.
  • PRIĖMIMAS: Penktadienį prasideda papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
  • PEDAGOGIKA: Grupė įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų parengė Konstitucijos pataisas, kurios leistų Seimo nariams užsiimti pedagogine veikla.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują tvarką, kad teigiamo COVID-19 greitojo testo nuotrauka įrodys, jog sergate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s