respublika.lt

Kataras pavergė ir ES bei Lietuvos Vyriausybę

Publikuota: 2023 sausio 15 08:32:27, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Qatar Airways nuotr.

Vyriausybė planuoja priimti pataisas, kurių tikslas - ratifikuoti ES bei jos valstybių narių ir Kataro susitarimą dėl oro susisiekimo. Tikri ar tariami Kataro taikyti žmogaus teisių pažeidimai kažkur dingo, nes apie juos - nė žodžio.

 


Visas pasaulis kreivai žiūrėjo į Katarą ne tik dėl to, kad pasaulio futbolo čempionatas pirmą kartą vyko žiemą. Niekas neabejoja, kad tokios šalys, kaip Kataras ir prieš tai Rusija ,"iškovojo" teisę rengti PČ, kyšių pagalba. Katarui daugybė priekaištų buvo dėl tūkstančių darbuotojų, žuvusių statant stadionus, dėl įvairių žmogaus teisių ir t.t. . O Lietuvos Vyriausybė, kuri ypač akcentuoja žmogaus teises, "glaudina" ryšius su Kataru.

"Šiuo metu oro susisiekimo tarp ES ir Kataro paslaugos teikiamos remiantis dvišaliais atskirų valstybių narių ir Kataro Valstybės susitarimais. Siekdama užtikrinti oro transporto rinkos plėtrą Taryba 2016 m. birželio 7 d. suteikė Komisijai įgaliojimus derėtis dėl išsamaus Susitarimo su Kataro Valstybe", - dėstoma Vyriausybės projekte.

Ten pat teigiama, kad, "laikantis abipusiškumo principo palaipsniui atverti rinką, t. y. suteikti galimybę vykdyti skrydžius atitinkamais maršrutais ir naudotis pajėgumais susitarimu yra pašalinami visi egzistuojantys tiek ES, tiek Kataro Valstybės oro vežėjų teisių suvaržymai vykdyti skrydžius tarp punktų ES ir Kataro Valstybėje; užtikrinti, kad nei ES, nei Kataro Valstybės oro vežėjai nebūtų diskriminuojami ir kad jiems būtų sudaromos vienodos veiklos sąlygos".

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
18
F

Dienos klausimas

Ar džiaugiatės savo miesto išrinktu meru?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +6 C

0 +5 C

 

+5 +9 C

+3 +8 C

+6 +9 C

 

+7 +12 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s