respublika.lt

Kas pirmasis išduos Saulių Skvernelį? (97)

2021 rugsėjo 20 14:00:00
Vladas VAICEKAUSKAS

Nepartinis laisvamanis Saulius teležiūrovams ir radijo klausytojams kalbėjo: „Išeinu, nes nesinori dalyvauti skaldymo politikoje", ir tuoj pat, už kampo, į politinę dykumą išsiveda 10 didžiausios opozicinės frakcijos narių!

×
nuotr. 1 nuotr.
Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“. Eltos nuotr.


Laikraštinė instaliacija „Kas bus?"

Mintyse atkurkime biblinį paveikslą: Dievo sūnus po ilgų klajonių Sinajaus smėlynuose savo sekėjus atveda į Pažadėtąją šventąją žemę - Jeruzalę, ir pirmasis pasaulyje įkuria visuotinę tikėjimo Bažnyčią.

***

Grįžtame į Lietuvą: politikos pinčiukų išgarsintas, į aukštybes pasikėlęs laisvamanis Saulius „pažadėtosios žemės", į kurią atsivestų savo sekėjus, neturi. Aukščiausiasis stebukladario galių nesuteikė. Į politinę dykumą Saulius išėjo kiauromis kišenėmis, todėl žmonių pasitikėjimo bažnyčios nepastatys, prezidento palaiminimo nesulauks.

***

Įsidėmėkime: ilgos kelionės per Sinajaus smėlynus metu Jėzų ir jo sekėjus globojo pats Šventasis Tėvas ir gerieji žmonės.

***

Laisvamanio Sauliaus gražbylystėmis įtikėjusių, savus rinkėjus ir savas partijas išdavusių nė viena rimta, partinę garbę ir orumą sergstinti partija po savuoju sparnu nepriglaus: pirma, nenorės susitepti, o antra, nėra jokių garantijų, kad kartą išdavę, neišduos dar kartą.

***

Įsidėmėkime: Dievo sūnaus Jeruzalėje įkurtos visuotinės tikėjimo Bažnyčios išmintingųjų pamokslininkų, 12 apaštalų, įtikėjo nuodėmių išpirkėjo ir išganytojo skelbiamomis tiesomis: visi esame lygūs, visi vienodai esame nusipelnę Viešpaties globos ir malonių, visi iki vieno esame Dievo vaikai. Įtikėję milijonai, šventųjų žodžio ir palaimos ištroškę, persižegnojo ir priklaupė priimti pirmąjį Švenčiausiąjį Sakramentą.

***

Girdėjome į politinę atskirtį, nepartinio laisvamanio Sauliaus išvestųjų skelbiamas senų partinių klikų mantras: sieksime, darysime, kartu su jumis kursime visuotinos gerovės valstybę.

Nė vienos naujos, į širdį ir protą įkrintančios idėjos. Sena nudilusios plokštelės muzika nebesuvirpino jausmų!

Tapo aišku, kad nepartinis laisvamanis, į politinę dykumą išsivedęs savo sekėjus, vienu kepalėliu duonos 600 tūkst. neprivalgančių tautiečių burnų neprimaitins! Stebuklas neįvyks!

Grupinė nuotrauka

Žiūrėdamas į laimingus, savus rinkėjus ir partijas išdavusius S.Skvernelio atsiskyrėlius, sustojusius bendrai nuotraukai, staiga nevalingai prisiminiau didžiojo genijaus Leonardo da Vinčio 1495-1498 metų laikotarpiu ant sienos didžiulėje pailgoje salėje - Švč.Marijos Maloningosios bažnyčios (Santa Maria delle Grazie) vienuolyno Milane valgomajame - nutapytą kvapą gniaužiančią freską „Paskutinė vakarienė".

***

Kompiuteryje įnikęs į išdidintą šedevrą visa širdimi troškau, kad įstabusis paveikslas... atgytų ir imčiau girdėti, ką „Paskutinės vakarienės" (metu) apaštalai su Jėzumi susėdę kalbėjo apie didžiuosius nuveiktus darbus, skaudžias pasaulio nuodėmes, Bažnyčios ir tikinčiųjų likimą, ateitį; troškau išgirsti Jėzaus, Dievo sūnaus, išmintingus palinkėjimus ištikimiausiems savo mokintiniams ir viso pasaulio tikintiesiems.

***

Šventajame Rašte kalbama, kad baigdamas palinkėjimus, pakėlęs švento vyno taurę, Jėzus tyliai ištarė: žinau, tarp mūsų yra Judas, kuris mane išduos.

***

Įsidėmėkime: prie nemirtingojo genijaus Leonardo da Vinčio kūrino „Paskutinė vakarienė" mąslioje tyloje sustingsta Milano vienuolyno valgomajame apsilankę tūkstančiai pasaulio piligrimų; kruopščiai prižiūrima genijaus freska stebins ir ateinančių šimtmečių kartas...

O kur atsidurs mažųjų žemės vabalėlių grupelės, patenkintos, kad išdavė savus ir savo partijas, nepartinio laisvamanio Sauliaus ir jo sekėjų bendra nuotrauka?

***

Pabūsiu juoduoju pranašu: prieš Seimo rinkimus, o gal ir anksčiau, šimtus kartų išdidinta savus sekėjus išdavusių grupinė nuotrauka, su atitinkamo turinio parašu, papuoš magistralės Vilnius-Kaunas pakelės stendus, didžiųjų miestų ir rajonų centrų apmokamas stotelių vitrinas, bažnytkaimių ir gyvenviečių tvoras.

Gelbėjimo ratas

Bet tokio graudžiai tragikomiško vaizdelio galime ir neišvysti!

Turiu žinią, kad dabartinė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo, pagal tarnybinę liniją, kolegai, buvusiam vidaus reikalų ministrui S.Skverneliui yra paruošusi „gelbėjimo rato" scenarijų.

***

Sauliui ir jo sekėjams scenarijuje iškeltos tokios išsigelbėjimo sąlygos:

laisvamanis nepartinis Saulius ir jo 12 nešventintų sekėjų vieningai balsuoja už Partnerystės įstatymą;

vieningai balsuoja už vienalyčių šeimų santuoką ir vaikų įsivaikinimą;

pritaria lengvų (lengvai sveikatą ardančių - aut. past.) narkotinių medžiagų legalizavimui;

pritaria įstatymui, leidžiančiam paaugliams laisvai, neatsiklausus tėvų, keisti lytį (ryte dar berniukas, vakare - jau mergaitė);

pritaria „valstiečių" nustatyto alkoholio pardavimo laiko ribojimų panaikinimui;

pritaria visiems pandeminio suvaldymo metodams ir formoms;

pritaria milijardinių ES dotacijų viešai neskelbiamiems įsisavinimo būdams;

pritaria visiems ministrų kabineto sprendimams.

***

Kalbama, kad „gelbėjimo rato" deklaracijoje surašytos 22 įsipareigojimų pozicijos.

***

Agnės reikalavimus kaip Sakramentą priėmęs laisvamanis Saulius ir jo gražbylystėmis įtikėję sekėjai galės puoselėti viltį - savo tolimesnį likimą susieti su politinės korupcijos byloje teisiama Liberalų Sąjūdžio laisvamanių partija arba žydrųjų vėliavų laisvamanių Laisvės partija, kurių gretas kardinaliai sustiprintų pabėgėliai.

Agnės pavaldinių „gelbėjimo rato" deklaracijoje įrašyta, kad, priėmus sąlygas ir nusprendus Sauliui bei jo išsivestiems sekėjams dalyvauti vienmandatėse rinkimų į Seimą apygardose, jie sulauks, jei nesusikirs rinkiminiai takai, ir naujojo liberalaus turinio buvusių konservatorių palaikymo.

Svarbu, kuo didesnę užtvarą pastatyti Seimo rinkimuose dalyvausiantiems „valstiečiams"...

***

Manote, kad beprasmės kelionės į politinę atskirtį išvarginti, pjudomi ir bombarduojami, savus ir savas partijas išdavusieji ir likę tuščiomis kišenėmis dvejus metus ištvers apgailėtiną buitį ir neaiškią būtį? Pa-si-duos!

Finalinė instaliacijos „Kas bus?" scena

Instaliacija „Kas bus?" gali užsibaigti tragizmo aktu: VSD pažymų kūrėjai, buvusių KGB rezervistų įtikinti, paskutinę akimirką pasiūlys Agnei su nepartiniu laisvamaniu Sauliumi ir jo sekėjais geriau neprasidėti. Esą Sauliaus kaimynystėje užsimaskavęs Judas gali surengti provokacijas, tad piršlyboms nepasisekus būtų išviešintas slaptas „gelbėjimo rato" scenarijus ir Agnė su savo ministerija atsidurtų visuomenės dėmesio centre, kas būtų labai pražūtinga...

VSD pažymų rašytojai pataria derybas su Sauliumi tęsti zonduojant jo tikruosius, viešai neskelbiamus ketinimus. Būtų gerai užmaskavus vieną iš sekėjų, kuris už gerą pinigą teiktų slaptų pasitarimų garsinius vaizdo įrašus.

***

Būtent dėl to atvirų Agnės pasiūlymų, kaip Sauliui išsivaduoti iš politinės atskirties smėlynų, kol kas ir negirdėsime.

Stebėtinas naivumas

Atsiskyrėlį laisvamanį Saulių ir jo sekėjus choru liaupsina burbulų pūtėjų komanda: jis, S.Skvernelis, išlieka tikras lyderis, jis kurs naują politikos darinį, jis yra užsitikrinęs sekėjų palaikymą sekančiuose Seimo rinkimuose. Saulius ir jo sekėjai šventai tuo tiki! Ti-ki!

***

Švari galva ir nesupurvintas liežuvis sako: S.Skvernelio karjeros viršūnė - „valstiečių" pasiūlytas premjero postas. Prezidentinė pakopa jam per aukšta.

***

Premjero postas apribotas ketveriais metais, paskui - laiptas po laipto, prasideda kelionė žemyn. Matome, kad buvę premjerai yra tapę eiliniais Seimo nariais ar išvis baigę politiko karjerą.

***

S.Skvernelis, kad ir kaip jo garbei trimitus pūstų profesionalai, į buvusias karjeros aukštumas nebesugrįš. Viena didžiausių nepriklausomybės laikų išdavysčių - sunkiai pamirštama.

Stebuklas neįvyks - stiprios partijos jau yra numačiusios kandidatus į aukščiausius vykdomosios valdžios ir Seimo postus.

Nepartinis laisvamanis ir jo sekėjai gali pažaisti su silpnutėmis biednomis partijomis, bet toks veiksmas rimtam rinkėjui tesukels liūdną šypsnį.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (97)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • VERTINIMAS: 2020 biudžetiniais metais Europos Sąjungoje buvo netinkamai išleisti beveik 4 mlrd. eurų, rodo antradienį paskelbtas Europos Audito Rūmų (EAR) vertinimas.
  • INVESTICIJOS: Vilniaus apskričiai praėjusių metų pabaigoje teko 18,119 mlrd. Eur, arba 75,7% visų Lietuvoje sukauptų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.
  • MOKESČIAI: Per šešis šių metų mėnesius TOP500 didžiausių mokesčių mokėtojų įmonių jau sumokėjo 3,6 mlrd. Eur mokesčių, arba 57 proc. palyginti su visa 2020 m. jų sumokėta mokesčių suma, rodo atvirų duomenų platformoje „Okredo“ skelbiami Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys.
  • DELEGACIJA: Antradienį vakare į Vilnių atskrenda Taivano verslo delegacija, kuri domėsis investavimo galimybėmis Lietuvoje.
  • MIGRANTAI: Federalinės policijos duomenimis, nuo spalio 1 dienos iki spalio 24-osios į Vokietiją iš Baltarusijos atvyko 4 246 neteisėti migrantai.
  • KAPITALIZACIJA: Pirmadienį „Teslos“ kapitalizacija viršijo 1 trln. USD – tai pirma automobilių gamintoja ir septinta kompanija pasaulyje, kuriai pavyko peržengti šią ribą.
  • KETINIMAS: Lenkija ketina iki 10 000 padidinti savo karių skaičių pasienyje su Baltarusija. To priežastis – išaugęs neteisėtai sieną kertančių migrantų skaičius.
  • TYRIMAS: Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugsėjo 17– spalio 3 dienomis atliktos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenimis, suaugę Lietuvos gyventojai labiausiai pasitiki šiomis trimis institucijomis: bažnyčia (pasitiki 68 proc., nepasitiki 24 proc.), Prezidento institucija (66 proc., 26 proc.) bei savivaldybėmis (58 proc., 35 proc.).
  • DUJOS: Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą pirmadienį turėtų atvykti naujas dujų krovinys iš Trinidado ir Tobago – pirmas didelis dujovežis spalį prasidėjusiais dujų metais.
  • TERAPIJA: Dėl pandemijos nesmagiai besijaučiančius kauniečius Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus kviečia lapkričio 7, 21 bei gruodžio 4, 18 dienomis apsilankyti terapiniuose užsiėmimuose suaugusiesiems „Dailės terapija: kitu žvilgsniu į save ir meną“.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar policijai rengiant reidus parduotuvėse, sumažėjo bandymų patekti ten su svetimu GP?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +11 C

+10 +12 C

 

+7 +10 C

+9 +12 C

+11 +13 C

 

+10 +12 C

0-10 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s