respublika.lt

Kaip tik posėdis, taip cirkas

(0)
Publikuota: 2020 balandžio 22 07:00:32, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 7 nuotr.
Seimo posėdis. Olgos Posaškovos (Seimo kanceliarija) nuotr.

Ne veltui psichologai įspėja, kad karantinas gali neigiamai paveikti žmonių psichiką. Jau įpratome, kad dažnai Seimo plenariniai posėdžiai yra panašesni į cirką nei į rimtą renginį, bet antradienį buvo peržengtos visos ribos.

 

Vos paskelbus karantiną, plenariniai posėdžiai buvo tapę neįprasti: parlamentarai juos stebėdavo iš savų kabinetų, pateikimo ir svarstymo stadijose dalyvaudavo tik ypač suinteresuoti politikai (pavyzdžiui, iš klausimą kuruojančių komitetų) ir tik per priėmimą visi sugužėdavo į plenarinių posėdžių salę. Taip elgtasi esą dėl saugumo. Vakar nuo pat ryto jokio saugumo nebuvo laikomasi, jau per dienos darbotvarkės tvirtinimą salė buvo prigrūsta. Seimo narys Artūras Skardžius patarė kreiptis į visuomenės sveikatos specialistus, kad šie nustatytų, ar nepažeidžiami karantino reikalavimai nesilaikant saugaus atstumo, ir sugėdino kolegas, kad rodomas blogas pavyzdys piliečiams.

Svarbiausia, kad seimūnai ryte ne sprendė rimtus reikalus, o reklamavosi prieš TV kameras. Ginčai dėl dienos darbotvarkės užsitęsė net pusvalandį, nors tam buvo numatytos 5 minutės.

Labiausiai šurmulį kėlė liberalai bei konservatoriai, nors šįkart prie politinio spektaklio scenarijaus kūrimo dar labiau prisidėjo valdantieji.

Iš ryto prieš plenarinį posėdį Seimo seniūnų sueiga 11 balsų prieš 9 persvara pritarė „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siūlymui dviejų dienų darbotvarkę sujungti ir posėdžiauti tik antradienį. Tuo labai pasipiktino liberalai, mat ketvirtadienį turėjo būti Vyriausybės valanda, per kurią opozicija turi galimybių pasireklamuoti, ir liberalų opozicinė darbotvarkė. Anot jų, rengiant Seimo posėdžius tik antradieniais, yra atimama iš opozicijos galimybė ketvirtadieniais teikti opozicines darbotvarkes ir rengti Vyriausybės valandą.

Tačiau surengus parlamente balsavimą, opozicijos raginimai nebuvo išgirsti. Dauguma Seimo narių pritarė sprendimui į posėdžius rinktis tik kartą per savaitę.

Iškart po balsavimo į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį kreipėsi konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, pareikalavęs iš antradienio darbotvarkės išimti konservatorių pateiktus projektus. Jie esą bus pateikti ketvirtadienį, nes tądien opozicija inicijuos nenumatytą posėdį. Juokingiausia, kad Seimas valdančiųjų pastangomis nepritarė G.Landsbergio prašymui ir konservatorių inicijuoti projektai palikti vakarykštėje darbotvarkėje. Istorikai turbūt geriau žino, bet veikiausiai nesuklysime pasakydami, kad tai - vienas iš pirmųjų atvejų nuo pat 1990-ųjų, kai darbotvarkėje palikti klausimai, kuriuos jų iniciatoriai prašė išimti.

„Dėl ko jūs balsuojate, dėl ko jūs teikiate balsavimą? Autoriai neteikia šių projektų, tas balsavimas, kurį jūs pateikėte, yra nelogiškas ir nereikalingas“, - Seimo pirmininko klausė G.Landsbergis.

„Patys sau pasidarėme juokingi“, - jam antrino konservatorė ir buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Tačiau V.Pranckietis nuramino: jei nebus projektų teikėjų, tai pateikimas ir neįvyks.

Liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen V.Pranckiečiui priminė, kad šis praėjusią savaitę po valdybos sprendimo ją informavo, jog šį ketvirtadienį bus rengiama Liberalų sąjūdžio darbotvarkė. Ši darbotvarkė buvo ir oficialiame Seimo puslapyje dar vakar rytą. Todėl irgi paprašė išimti visus liberalų siūlymus iš antradienio darbotvarkės, nes juos ketinama pateikti ketvirtadienį. Šįkart Seimas... neprieštaravo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s