Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas siūlo atsisakyti ketinimų steigti naują Žiniasklaidos rėmimo fondą.
Pasiūlymą Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms įregistravęs J. Sabatauskas mano, kad dabar veikiančio nepriklausomo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veikla pasiteisino, todėl, jo nuomone, reikia atstatyti galiojančio Visuomenės informavimo įstatymo savitvarkos sistemą, kuri sėkmingai veikia jau beveik 25 metus.
„Nederėtų pavesti Kultūros ministerijai viešųjų lėšų žiniasklaidai skyrimo, nes politikai būtų kaltinami dėl poveikio žiniasklaidai“, - savo pasiūlymą argumentuoja J. Sabatauskas.
Politikas siūlo pertvarkyti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklą. Anot parlamentaro, dabar veikiančio Spaudos, radijo ir televizijos fondo pertvarkymą numato ir Vyriausybės programos įgyvendinimo planas, o naujo fondo steigimas ten nenumatytas.
Jo nuomone, reikėtų pasiūlyti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui ne vėliau kaip iki 2020 metų rugsėjo 1 d. pakeisti savo pavadinimą ir pertvarkyti savo veiklą pagal patobulintą Visuomenės informavimo įstatymą.
Vyriausybę J. Sabatauskas ragina priimti teisės aktus, būtinus šiam įstatymui įgyvendinti.
Seime svarstomos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kuriose numatyta įsteigti Žiniasklaidos rėmimo fondą, kurio tikslas teikti paramą viešosios informacijos rengėjų projektams. Siūloma, kad žiniasklaidos rėmimo fondo veiklai lėšas iš valstybės biudžeto kasmet skirtų Seimas. Pagal projektą, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos negalėtų teikti finansinės ar jai iš esmės lygiavertės paramos viešosios informacijos rengėjams.
Planuojama, kad Žiniasklaidos rėmimo fondo steigėjas ir vienintelis jo dalininkas bus valstybė. Jeigu Seimas pritartų, Fondas turėtų kolegialius organus – Fondo senatą ir Fondo tarybą. Sprendimus dėl Fondo teikiamos valstybės finansinės paramos priimtų Taryba, kurią sudarytų 11 narių.