respublika.lt

I.Šimonytė Seimo rinkimuose ves TS-LKD partijos sąrašą papildyta R.Karbauskio komentarunuotraukos (57)

2020 kovo mėn. 03 d. 14:13:07
Benas Brunalas, Gailė Jaruševičiūtė, Dainora Karklytė, Paulina Levickytė, Elta

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis patvirtino, kad Seimo narė Ingrida Šimonytė sutiko vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose.

×
nuotr. 4 nuotr.
Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė. Eltos nuotr.

 

„Džiaugiuosi, kad Ingrida Šimonytė priėmė kvietimą – šis apsisprendimas svarbi žinia visuomenei. Jos patirtis, kompetencija bei demonstruojami aukščiausi veiklos skaidrumo ir etikos standartai yra didelis turtas visai valstybei. Krizių, populizmo ir apatijos laikotarpiais mums reikia politikų, kurie savo kompetencija, aiškiu kalbėjimu ir svarbiausia – tvirtu vertybiniu stuburu padėtų susigrąžinti pasitikėjimą valstybe“, – Eltai teigė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Taryba patvirtino pirmąją dalį partijos vienmandatininkų. Dėl epidemiologinės situacijos atidėjus savaitgalį turėjusį vykti partijos Tarybos posėdį balsavimas organizuotas elektroniniu būdu pirmadienį ir antradienį.

R. Karbauskis apie I. Šimonytės sprendimą: sprendimą gerbiu, bet TS-LKD yra krizėje

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui antradienį patvirtinus, kad buvusi finansų ministrė parlamentarė Ingrida Šimonytė sutiko vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose, valdančiųjų „valstiečių“ rinkimų sąrašo lyderis vis dar nėra aiškus.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad galutinio sprendimo dar neturi, tuo metu „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad oficialiai dėl to bus nuspręsta tik vasarą.

„Premjeras dar nepriėmė galutinio sprendimo, kai tai padarys, tuomet jį ir paskelbs“, – po to, kai antradienį buvo viešai paskelbtas I. Šimonytės sprendimas, teigė Vyriausybės vadovo atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Savo ruožtu R. Karbauskis, viešai užsiminęs, kad, jo nuomone, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą rinkimuose turėtų vesti S. Skvernelis, dabar teigia, kad oficialus „valstiečių“ verdiktas bus tik vasarą.

„Pas mus apsispręsta bus tikriausiai liepos mėnesį, kai tvirtinsime sąrašo eiliškumą“, – Eltai teigė R. Karbauskis, pridurdamas, kad sprendimą dėl sąrašo lyderio turės priimti jo pirmininkaujama partija.

„Tai nėra mano ir premjero sprendimas, tai partijos sprendimas. Kol kas jokio sprendimo nėra“, – tvirtino „valstietis“.

Gerbia sprendimą, tačiau tvirtina, kad jis neturi jokios prasmės

R. Karbauskis, kaip vienas iš šiuo metu aktyviausių Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kritikų, teigė gerbiantis konservatorių sprendimą dėl I. Šimonytės ir net regintis jame logikos.

„Gali būti kategoriškas oponentas, bet negerbti (sprendimo. – ELTA) negali. Toks yra sprendimas, manau, kad jis tam tikros logikos turi. Bet kokiu atveju, jų siekis yra padidinti rinkėjų skaičių“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Visgi politikas neslėpė turįs ir abejonių, ar I. Šimonytės prisiimta pozicija rinkimų sąraše konservatoriams taps tramplinu, leisiančių stipriau išplėsti elektorato gretas. Pirmiausia, teigė jis, statistika jau dabar rodo, kad šalies vadovo posto siekusiai I. Šimonytei nepavyko vien savo dalyvavimu, kaip konservatorių kandidatei Prezidento rinkimuose, žymiau prisidėti didinant partijos palaikymą Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Pasak jo, konservatoriai, kaip partija, sulaukė kur kas mažiau palaikymo nei I. Šimonytė tuo pačiu metu vykusiuose rinkimuose į EP.

Todėl, įsitikinęs R. Karbauskis, nėra jokio skirtumo, kas ves TS-LKD sąrašą rinkimuose.

„Aišku viena, kad partijai tai nepadėjo padidinti palaikymo. Todėl ar Gabrielius Landsbergis vestų, ar Ingrida Šimonytė – visuomenė supras vienodai, kad tai yra partija, kuri naikins viską, ką mes bandėme padaryti, kuri oponuoja viskam, ką mes darome, kuri atsakinga už Lietuvos praskolinimą, už projektus, kurie padarė milijardinius nuostolius“, – aiškino R. Karbauskis.

„Aš nemanau, kad tie, kurie balsuos už konservatorius, vedant Šimonytei, nebalsuotų už konservatorius, vedamus Landsbergio. Manau, kad čia bus tas pats“, – Lietuvos rinkėjų preferencijų logiką apibendrino R. Karbauskis.

Galiausiai politikas pridūrė, kad sprendime dėl I. Šimonytės įžvelgiantis dar vieną politinių oponentų ideologinės transformacijos ženklą. Tai, kad, pasak jo, konservatoriai liberalėja, nėra geras ženklas pirmiausiai patiems konservatoriams.

„Tai rodo, kad krizė yra vidinė, ir kitame Seime, kiek jų (konservatorių. – ELTA) bepraeitų, jie bus dar labiau liberalūs“, – teigė R. Karbauskis.

 Kita vertus, akcentavo jis, kuo daugiau liberalių vertybių, tuo blogiau ir Lietuvos savitumui.

„Konservatoriai tampa visiškais liberalais, o aš manau, kad kuo daugiau liberalių partijų, tuo mažiau tradicinių vertybių... tų dalykų, kuriais Lietuva išsiskyrė iš kitų ES šalių, tų, kuo mes galime didžiuotis. Nė viena vertybe, kurią galime vadinti liberalia, negalime pasigirti, kaip sava, kaip lietuviška vertybe“, – teigė R. Karbauskis.

L. Kasčiūnas džiaugiasi I. Šimonytės sprendimu: šie rinkimai bus premjero klausimas

Konservatorių partijos bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ pirmininkas Paulius Saudargas ir krikdemų atstovas Laurynas Kasčiūnas sako, kad džiaugiasi, jog Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, parlamentarė Ingrida Šimonytė sutiko vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose.

L. Kasčiūno teigimu, šie Seimo rinkimai spręs premjero klausimą, o I. Šimonytė, jo vertinimu, yra geriausia kandidatė šioms pareigoms. Kartu politikai pareiškė viltį, kad būtent I. Šimonytės asmenybė padės partijai pramušti politologų įvardijamas TS-LKD rinkimines „lubas“.

„Labai teigiamai vertinu. Manau, kad šie rinkimai bus daugiau rinkimai dėl premjero – kas juo bus. Manau, kad šiandien tai (I. Šimonytė. – ELTA) yra geriausias žmogus, galintis eiti premjero pareigas. Manau, kad tai mus sustiprins, galbūt ir keis tas vadinamąsias mūsų rinkimines „lubas“, to tikiuosi. Tai yra lyderė, turinti kompetenciją, patikrinta įvairių išbandymų, iššūkių, visą laiką buvo šalia mūsų politinės jėgos ir sunkiomis akimirkomis, kai buvo labai sunkūs laikai, – neatsitraukė, nepasitraukė, visada prisiėmė atsakomybę, ėjo drąsiai į priekį“, – Eltai I. Šimonytės sprendimą vesti konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus įvertino L. Kasčiūnas.

Politikas teigė turįs darbo su I. Šimonyte patirties, tad teigimai vertina jos savybes, o kalbėdamas apie „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teiginius, esą konservatoriai tokiu sprendimu liberalėja ir nusisuka nuo pamatiniu vertybių, L. Kasčiūnas replikavo, kad TS-LKD yra dvipusė partija, o R. Karbauskiui, pasak krikdemo, reikėtų pačiam išsiaiškinti vertybes.

„Ponas Ramūnas Karbauskis išvis turėtų labai aiškiai apsibrėžti, ką jis žino apie pamatines vertybes. Mes esame ideologiškai daugiabriaunė politinė jėga, turime du sparnus – nuosaikų, konservatyvų ir tą tautiškai krikščionišką demokratišką, ir tų dviejų sparnų buvimas kartu yra mūsų stiprybė. Aš neabejoju, kad tie sparnai toliau palaikys tą mūsų skrydį į priekį“, – sakė L. Kasčiūnas.

Seimo narys taip pat teigė, kad jam, kaip krikščioniui demokratui, yra artimas I. Šimonytės požiūris į ekonominius-socialinius dalykus.

„I. Šimonytė yra ne kartą sakiusi, kad vokiškasis socialios rinkos modelis yra jai patinkanti koncepcija. Ji yra kildinama būtent iš krikščioniškosios etikos, socialinio mokymo. Taigi socialiniais klausimais turime daug sąlyčio taškų“, – sakė L. Kasčiūnas, priminęs Vokietijos pavyzdį – ten, jo teigimu, Krikščionių demokratų sąjunga ir Bavarijoje veikianti konservatyvesnė Krikščionių socialinė sąjunga kartu dirba jau ilgus metus.

„Atmeskime visas tas dabar priešininkų etiketes – čia yra desperacijos tam tikras ženklas, bandymas ieškoti kažkokių etikečių. Nemanau, kad jiems pavyks. Mes šioje vietoje dirbam kartu ne vienerius metus, vienas kitą gerbiame, suprantame. Jeigu dėl kažkokių dalyku ir nesutariame, tai sutariame nesutarti“, – pridūrė L. Kasčiūnas.

P. Saudargas: pas mus – tikri politikos profesionalai


L. Kasčiūnui antrino ir TS-LKD krikdemiškojo partijos flango vadovas P. Saudargas. Jo teigimu, I. Šimonytės asmenybė gali partiją nuvesti iki rekordinio rezultato Seimo rinkimuose.

„Vertinu pozityviai, I. Šimonytė puikiai pasirodė Prezidento rinkimuose ir manau, gali būti tas garvežys, kuris partiją išves į didesnį rezultatą, nei kada nors partija per rinkimus surinkdavo. Tuo būdu galėsime džiaugtis turėdami didesnę frakciją ir galimai formuoti Vyriausybę arba telkti atsakingų politinių jėgų branduolį, kuris prisiimtų atsakomybę už valstybės ateitį“, – Eltai sakė P. Saudargas.

Vertindamas R. Karbauskio teiginius, kad TS-LKD nusisuka nuo pamatinių vertybių, P. Saudargas teigė, kad „valstiečių“ lyderis neturėtų komentuoti krikščioniškų vertybių, pats jų nepropaguodamas.

„Nežinau, kokioms vertybėms atstovauja pats ponas Karbauskis, savo veiksmais pastaruoju metu valdant Lietuvą – ypač pagonišką kultą propaguodamas, neturėtų komentuoti krikščioniškų vertybių galbūt apskritai. Nematau jokio nusisukimo (nuo vertybių. – ELTA), TS-LKD yra aiškiai apsibrėžę savo programiniuose dokumentuose, įstatuose visas nuostatas, jų laikomės“, – tęsė P. Saudargas.

Jo teigimu, konservatorių gretose yra tikrų profesionalų.

„Laimėjus rinkimus, prisiėmus atsakomybę už visą valstybę, užgriūna nemažai klausimų – ekonominiai, socialiniai, užsienio politikos, aplinkosaugos ir kiti. Turime labai daug žmonių, patyrusią komandą, tikrus profesionalus politikos, o ne tokius, kaip kažkada ponas Karbauskis kažkada parodė. Manau, kad atskirose srityse gali dirbti mūsų tikrai daug kompetentingų profesionalų, turinčių patirtį, savo nuomonę“, – pridūrė TS-LKD krikdemų vadovas.

Politologė: kad nuo I. Šimonytės priklauso konservatorių sėkmė rinkimuose – blogas ženklas partijai

Parlamentarės Ingridos Šimonytės sprendimas vesti konservatorių sąrašą Seimo rinkimuose turėtų atnešti daugiau galimybių partijai ir pritraukti daugiau rinkėjų balsų, teigia Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė. Visgi, pasak ekspertės, tai, kad konservatorių sėkmė rinkimuose stipriai priklauso nuo vieno asmens, partijai yra blogas ženklas.

„I. Šimonytės patrauklumas konservatoriams gali pritraukti šiek tiek daugiau rinkėjų. Kitaip tariant, jeigu rinkėjas Gabrieliaus Landsbergio nemato kaip potencialaus premjero, tai Šimonytė savo ruožtu turi premjerui būtinų savybių“, – Eltai teigė R. Urbonaitė.

Politologė įsitikinusi, kad I. Šimonytės sprendimas vesti konservatorių rinkimų sąrašą, nors ir atveria daugiau galimybių partijai, drastiškų pokyčių galutiniams Seimo rinkimų rezultatams greičiausiai neturės.

„Žinoma, savaime nėra taip, kad vien dėl to konservatoriai laimės rinkimus. Vien jos dalyvavimas nenulemia drastiškų pokyčių... Tai greičiau yra labai geras papildomas impulsas (konservatoriams. – ELTA)“, – patikino R. Urbonaitė.

„Be I. Šimonytės rinkimai konservatoriams būtų buvę gerokai liūdnesni. Žinoma, I. Šimonytė savaime nereiškia, kad jie (konservatoriai. – ELTA) bus tie, kurie formuoja valdančiąją daugumą“, – pridūrė ji.

R. Urbonaitė taip pat atkreipia dėmesį, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose piliečiai, palaikantys I. Šimonytę, tačiau neigiamai vertinantys konservatorius, susidurs su dilema – kaip balsuoti rinkimų dieną.

„Vis dėlto rinkėjas nematys tik I. Šimonytės. Yra visa komanda, visa partija. Ir gali būti, kad rinkėjui imponuoja I. Šimonytė, bet gali būti, kad neimponuoja pati politinė partija, ir tada rinkėjas susiduria su dilema. Faktiškai jiems šios dilemos nebuvo arba ji nebuvo tokia aštri Prezidento rinkimuose“, – sakė ekspertė.

Politologė taip pat pripažįsta, kad ypač konservatyvių nuostatų rinkėjų daliai I. Šimonytė gali pasirodyti pernelyg liberali. Visgi, pasak ekspertės, politikės liberalumas nėra labai ryškus.

„Mes girdime ir kritiką iš kai kurių partijos narių bei kai kurių jau buvusių narių, kad I. Šimonytės liberalumas kai kuriems nėra visai priimtinas. Bet, iš kitos pusės, jos liberalumas nėra toks labai ryškus, ir ji paprastai savo teiginį sugeba pagrįsti. Tačiau, aišku, liberalesnio fono ji tikrai atneša į konservatorių partiją“, – sakė R. Urbonaitė.

Ekspertė įsitikinusi, kad būtent nuo konservatorių komunikacijos dabar priklauso, kaip partija sugebės į savo rinkimų strategiją įtraukti ir liberalesnę politinę mintį.

„Nuo konservatorių partijos rinkimų strategijos, komunikacijos priklausys, ar jie sugebės tai šiek tiek amortizuoti ir parodyti galimybę, kad galima išlaikyti šiokias tokias dvi linijas arba du pogrupius, ar jiems tai nepavyks“, – įžvalgomis dalinosi R. Urbonaitė.

„Nemanau, kad balsų, kuriuos gali atnešti I. Šimonytė, bus daugiau nei tų, kurie pereis, pavyzdžiui, Rimantui Jonui Dagiui, net jeigu jis galiausiai tą partiją ir sukurs“, – pridūrė ji.

Visgi, politologės teigimu, tai, kad konservatorių sėkmė rinkimuose labai priklauso nuo vieno asmens, partijai yra blogas ženklas.

„Tai, kad nuo vieno žmogaus taip viskas priklauso, turbūt nėra gera žinia pačiai partijai. Bet tai, kad šiandien šis žmogus, turintis populiarumą, sutiko dalyvauti rinkimuose (konservatoriams. – ELTA), žinoma, labai svarbu ir iš esmės keičia visą situaciją“, – pripažino MRU politologė.

Sąrašas:

1. Panerių-Grigiškių: Agnė Bilotaitė

2. Fabijoniškių: Aistė Gedvilienė

3. Pašilaičių: Vytautas Kernagis

4. Verkių: Dainius Kreivys

5. Žirmūnų: Paulė Kuzmickienė

6. Šeškinės-Šnipiškių: Mindaugas Lingė

7. Senamiesčio-Žvėryno: Mykolas Majauskas

8. Pilaitės-Karoliniškių: Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

9. Naujosios Vilnios: Monika Navickienė

10. Naujamiesčio-Naujininkų: Žygimantas Pavilionis

11. Justiniškių-Viršuliškių: Paulius Saudargas

12. Lazdynų: Algis Strelčiūnas

13. Antakalnio: Ingrida Šimonytė

14. Kalniečių: Arvydas Anušauskas

15. Aleksoto-Vilijampolės: Vytautas Juozapaitis

16. Centro-Žaliakalnio: Gabrielius Landsbergis

17. Savanorių: Paulius Lukševičius

18. Panemunės: Gintarė Skaistė

19. Petrašiūnų-Gričiupio: Kazys Starkevičius

20. Šilainių: Jurgita Šiugždinienė

21. Pajūrio: Arūnas Barbšys

22. Baltijos: Arvydas Pocius

23. Nevėžio: Bronislovas Matelis

24. Gargždų: Rasa Petrauskienė

25. Žiemgalos rytinė: Antanas Matulas

26. Sėlos rytinė: Raimundas Martinėlis

27. Utenos: Edmundas Pupinis

28. Sūduvos šiaurinė: Irena Haase

29. Aušros: Martynas Šiurkus

30. Alytaus: Povilas Labukas

31. Šilutės: Sandra Tamašauskienė

32. Plungės-Rietavo: Jurgis Razma

33. Kelmės-Šilalės: Jonas Gudauskas

34. Kėdainių: Andrius Navickas

35. Žiemgalos vakarinė: Rūta Bilkštytė

36. Deltuvos šiaurinė: Sergėjus Jovaiša

37. Nalšios pietinė: Dalius Krinickas

38. Medininkų: Vaidas Augūnas

39. Trakų-Vievio: Stasys Šedbaras

40. Jonavos: Gintas Jasiulionis

41. Deltuvos pietinė: Agnė Balčiūnienė

42. Karšuvos: Daivaras Rybakovas

43. Sūduvos pietinė: Vaidas Šalaševičius

44. Dainavos: Andrius Kupčinskas

45. Dzūkijos: Laurynas Kasčiūnas

46. Jotvingių: Vilius Semeška

47. Molėtų-Širvintų: Valentinas Stundys

48. Vilkaviškio: Goda Krukauskienė

49. Saulės: Vilija Aleknaitė-Abramikienė

50. Marijampolės: Andrius Vyšniauskas

51. Tauragės: Arūnas Valinskas

52. Nemenčinės: Justas Džiugelis

53. Raudondvario: Justinas Urbanavičius

54. Kaišiadorių-Elektrėnų: Audronius Ažubalis

55. Šiaulių krašto: Kęstutis Masiulis

56. Radviliškio-Tytuvėnų: Antanas Čepononis

Planuojama, jog likusiose 15-oje vienmandačių apygardų TS-LKD kandidatus tvirtins iki gegužės mėnesio.

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (57)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
6. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
7. O jeigu karas?
8. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
9. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
10. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
11. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
12. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
13. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
14. Ką atnešė Žiurkės metai
15. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
16. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
17. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone
18. „Swedbank“ siekia sužlugdyti sanatoriją?
19. Ko verta patvirtinta naujosios Vyriausybės programa
20. Rašytojas Rimantas Povilas Vanagas: Ir žirnis šaukė: aš globalus, aš globalus!
21. Nevisavertiškumo kompleksas
22. Valdžia be diplomo, vadinasi, - nekvalifikuota
23. Valdžia nurašė vienišus žmones
24. Nenorintiems skiepų ruošiamas botagas?
25. Absurdiškas biurokratizmas: nuomotis „Litexpo“ - per brangu, atsiimti Žvėryno infekcinę - neapsimoka

Dienos klausimas

Ar jūsų savivaldybė pakankamai rūpinasi judėjimo zonų priežiūra - sniego valymu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar savaitgalį pasidžiaugėte gausiu iškritusiu sniegu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-17 -15 C

-17 -16 C

 

-24 -21 C

-12 -11 C

-13 -12 C

 

-16 -14 C

0-3 m/s

0-1 m/s

 

0-3 m/s

       

Nuorodos