Vakar Seimo valdyba tarėsi, kaip reaguoti į posėdžių nelankančius parlamentarus, tačiau nieko nenutarė, mat net ir algų sumažinti kaip normaliose darbovietėse pravaikštininkams negali.
2020 m. gruodžio mėn. vyko penkiolika Seimo plenarinių posėdžių. Šiuos posėdžius praleido nuo 4 iki 28 Seimo narių, vidutiniškai 11. Seimo nariai į komandiruotes ir užsienio keliones išvykę nebuvo - mat karantinas.
Keturis iš penkiolikos Seimo plenarinių posėdžių praleido ir komisijai nenurodė priežasties Seimo narys Kęstutis Mažeika. Po tris: Petras Gražulis, Antanas Guoga, Andrius Navickas ir Remigijus Žemaitaitis. Po du: Rima Baškienė, Kęstutis Glaveckas, Asta Kubilienė, Arvydas Nekrošius, Mindaugas Puidokas, Robertas Šarknickas, Lukas Savickas. Po vieną: Kasparas Adomaitis, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Audronius Ažubalis, Valius Ąžuolas, Antanas Čepononis, Morgana Danielė, Justas Džiugelis, Jonas Jarutis, Eugenijus Jovaiša, Aistė Gedvilienė, Laurynas Kasčiūnas, Linas Kukuraitis, Antanas Matulas, Gintautas Paluckas, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, Agnė Širinskienė, Saulius Skvernelis, Kazys Starkevičius, Zenonas Streikus, Rita Tamašunienė, Juozas Varžgalys, Emanuelis Zingeris.
Pagal pateiktą Seimo komitetų pirmininkų informaciją Europos reikalų komitetas pernai gruodžio mėnesį surengė šešis posėdžius, iš kurių po keturis praleido ir nenurodė priežasties: Mykolas Majauskas ir Remigijus Žemaitaitis, po tris: Jonas Jarutis ir Emanuelis Zingeris, po du: Lukas Savickas ir Tomas Tomilinas, po vieną: Ligita Girskienė, Domas Griškevičius, Gintautas Paluckas, Žygimantas Pavilionis, Giedrius Surplys ir Andrius Vyšniauskas.
Pagal komisijų pirmininkų pateiktą informaciją Neįgaliųjų teisių komisija gruodį surengė 2 posėdžius, kuriuos praleido ir nenurodė priežasties Arūnas Valinskas, po vieną - Seimo narės Vaida Giraitytė ir Rimantė Šalaševičiūtė.
Iki 2016 m. galiojo Seimo statuto nuostata, kad už daugiau nei pusę praleistų posėdžių pravaikštininkui alga gali būti sumažinta trečdaliu. Tačiau kai iškilo Neringos Venckienės, kuri slapstėsi JAV ir Seime nesirodė metų metus, klausimas, Konstitucinis Teismas 2016-aisiais išaiškino: nuostata, kad už posėdžių nelankymą alga gali būti mažinama tik trečdaliu, yra ydinga. Kol ji neištaisyta, nuostata apie algos sumažinimą iš viso negalioja. O Seimas, aišku, jos nė neketina taisyti.