Vis dažniau kalbant apie Vyriausybės kaitą, Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia sunkiai joje įsivaizduojanti Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos pirmininką, ekspremjerą Gediminą Vagnorių Ministrų kabinete. Pastarasis į Vyriausybę gali pakliūti deleguotas Seimo frakcijos "Viena Lietuva".
Pasak I. Degutienės, jeigu "Vienos Lietuvos" frakcija apsispręs jungtis į koaliciją, pokyčiai Vyriausybėje turi įvykti. Ji pažymėjo, kad šiuo metu pagrindinis uždavinys yra koalicijos praplėtimas, kurioje balsai realiai svyruoja tarp 70-71.
"Natūralu, kad ir vienos Lietuvos frakcijos žmonėms pagal savo turimą žmonių kiekį frakcijoje priklausytų vieta ir kažkoks postas Vyriausybėje. Nereikia patiems savęs apgaudinėti, sakyti, kad nieko čia neturėtų vykti. (...) Norint kokybiškai dirbti, reikalingas koalicijos praplėtimas. Tai todėl atsiranda ir objektyvus faktorius, ir peržiūros pačios koalicijos sudėties, ir tos sudėties Vyriausybėje", - trečiadienį "Žinių radijui" sakė parlamento vadovė.
Paklausta, ar G. Vagnorius galėtų pretenduoti į vieną iš ministrų portfelių, Seimo Pirmininkė tuo suabejojo.
"Aišku, abu protingi, išmintingi. Vienas - buvęs Premjeras, kitas - dabartinis Premjeras. Kadangi dirbau Vyriausybėje ir su vienu, ir su kitu, galiu pasakyti, kad sunkiai įsivaizduoju", - konstatavo I. Degutienė.
ELTA primena, kad dar lapkritį siekiant sutelkti stiprią centro dešinės partiją ketvirtadienį nuspręsta pradėti vienyti Seimo frakcijos "Viena Lietuva" ir ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos (KKSS) politines jėgas.
Šis sprendimas priimtas po bendradarbiavimo rengiant antikrizinę ekonominę programą Lietuvai.
Tokiam jungimuisi prieš tai pritarė KKSS prezidiumas, gavęs partijos tarybos įgaliojimus.
Jungtinės partijos pavadinimas ir vadovybė artimiausiu metu bus svarstomas bendrame Seimo frakcijos "Viena Lietuva" ir ją remiančių partijos grupių bei KKSS prezidiumo posėdyje.
Frakcija "Viena Lietuva" ir KKSS pasisako "prieš Vyriausybės beatodairišką mokesčių didinimo politiką ir jos vengimą pradėti ekonomikos ir verslo kreditavimo gaivinimo programas, dėl ko smarkiai krinta biudžeto įplaukos ir pavojingai didėja valdžios skola, trūksta lėšų algoms, pensijoms ir socialinei šalpai".