respublika.lt

Gyvūninių maisto produktų eksportas toliau stabiliai auga, VMVT derina eksporto sertifikatus dar su 25 pasaulio šalimis

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 04 11:12:00, Valentina Gudienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos gamintojų eksportuojamų produktų sąraše ryškėja ir vienas iš ypač vertinamų užsienyje mūsų šalies produktų – medus. Eltos nuotr.

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvos gamintojai į ne ES šalis eksportavo daugiau kaip 129 tūkst. tonų gyvūninio maisto produkcijos ir tai viršijo praėjusių metų eksportą daugiau nei 20 tūkst. tonų. Vertinant pirmojo šių metų eksporto duomenis, stebimas 15 proc. bendrasis augimas.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pateiktais duomenimis, didžiausią šiemet procentinį eksporto augimą, lyginant su 2020 metais, rodo 36 proc. išaugęs kulinarinių gaminių eksportas bei 26 proc. padidėjęs žuvies ir jos gaminių eksportas. Tuo tarpu mūsų šalies pieno gamintojai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius pasiekė 6 proc. eksporto augimą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Pieno produktų grupėje pirmąjį šių metų pusmetį didžiausius išvežtus kiekius sudarė pieno miltai, eksportuota daugiau nei 16 tūkst. t, antroje pagal eksporto apimtis vietoje – sūriai ir sūrio gaminiai, jų išvežta per 13 tūkst. t, tretieji sąraše – pieno konservų produktai, kurių eksportuota daugiau kaip 9 tūkst. tonų. Pagrindinės pieno eksportuotojų rinkos, VMVT duomenimis, išlieka Libija, Kinija, JAV taip pat Malaizija.

Mėsos eksportas, lyginant šių ir praėjusių metų pirmuosius pusmečius sumažėjo 4 proc., didžiausius eksportuotus kiekius sudarė jautiena, jos išvežta per 1900 tonų. Pagrindinėmis mėsos eksporto rinkomis išlieka Tadžikija, Kirgizija, JAV, Japonija bei Norvegija. Žuvis daugiausia buvo eksportuojama į Ukrainą bei Moldovą, o kulinariniai gaminiai – Rusiją, Ukrainą ir Japoniją.

Lietuvos gamintojai sėkmingai ir stabiliai laikosi savo prioritetinėse rinkose, o su eksporto rinkų plėtra nuosekliai dirba VMVT. Šiuo metu, kaip nurodo tarnyba, tęsiamos derybos su 25 pasaulio šalių kompetentingomis institucijomis dėl naujų eksporto sertifikatų suderinimo lietuviškai produkcijai.

„VMVT nuolat kelia sau tikslą skatinti vidaus verslą bei plėsti Lietuvos gamintojų eksporto kryptis. Dalyvaudami Lietuvos eksporto skatinimo patarėjų Taryboje, nuolat su kitų valstybės institucijų bei asociacijų atstovais išklausome didžiausių eksporto įmonių poreikius. Jau šių metų pradžioje, atsižvelgdami į tai, suderinome sertifikatus paukštienos eksportui į Polineziją, Naująją Kaledoniją, atnaujinome – į Honkongą, taip pat suderinome pieno produktų eksporto leidimus į Juodkalniją, žuvininkystės produktų – į Albaniją. Intensyviai rengiamės ir eksporto pasikeitimams į Didžiąją Britaniją“, – teigė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Lietuvos gamintojų eksportuojamų produktų sąraše ryškėja ir vienas iš ypatingai vertinamų užsienyje mūsų šalies produktų – medus, pažymima VMVT pranešime. Pagrindinė medaus eksporto kryptis vis dar išlieka JAV (eksportuota per 0,768 t). Tačiau šalyje pastebimas populiarėjantis medaus verslas, didėja susidomėjimas bičių produktais, o tai, tikimasi po truputį augins ir medaus eksporto apimtis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar turite nuosavą būstą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s