respublika.lt

Gyvenimu Lietuvoje labiausiai patenkintas valdančiųjų elektoratas

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 17 14:17:17, Gailė Jaruševičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Kaip parodė apklausa, dabartine padėtimi Lietuvoje daugiau už kitus yra patenkinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkėjai. Eltos nuotr.

Per pastaruosius metus 8 proc. padaugėjo gyventojų, manančių, kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę. Esama padėtimi valstybėje labiausiai yra patenkintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos elektoratas.

 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ spalio 15-29 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. apklaustų Lietuvos suaugusių gyventojų mano, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę. Visgi net 55 proc. respondentų tvirtino, kad, jų manymu, gyvenimas šalyje negerėja.

Nežymus gyventojų pasitenkinimo kilimas užfiksuojamas ir pastarąjį mėnesį. 3 procentiniais punktais padaugėjo respondentų, kurie mano, kad paskutiniu metu reikalai Lietuvoje tendencingai gerėja.

Kaip parodė apklausa, dabartine padėtimi Lietuvoje daugiau už kitus yra patenkinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (58 proc. mano, kad padėtis gerėja) ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (55 proc.) rinkėjai, o dabartine situacija daugiau už kitus nepatenkinti Liberalų sąjūdžio (66 proc. mano, kad padėtis blogėja), Darbo partijos (62 proc.) bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (61 proc.) rinkėjai.

Labiausiai situacija valstybėje yra nusivylę vyresni nei 50 metų žmonės, kaimo ir mažesniųjų miestų gyventojai, pensininkai, respondentai, gaunantys mažiausias šeimos pajamas per mėnesį (iki 700 eurų), kairiųjų pažiūrų asmenys bei kitų tautybių žmonės.

Apklausa buvo vykdoma 2019 m. spalio 15 – 29 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1000 Lietuvos gyventojų (nuo 18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 117 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +17 C

+14 +19 C

+14 +22 C

+16 +22 C

+19 +27 C

+17 +23 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s