respublika.lt

G.Nausėda: pramonės revoliucijos pridėtinę vertę reikės nukreipti į žmonių gerovę

(0)
Publikuota: 2019 spalio 08 10:06:58, Lukas Blekaitis, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pramonės revoliucijos kuriama pridėtinė vertė turi būti nukreipta į žmonių gerovę.

 

„Spartėjanti skaitmenizacija ir robotizacija yra nauja realybė. Svarbu nepamiršti, kad ekonomikos centre visada yra žmogus, todėl pramonės revoliucijos kuriamą pridėtinę vertę mums reikės nukreipti į žmonių gerovę. Reikės stiprios socialinės apsaugos, vis svarbesnis bus kokybiškas švietimas, mokymasis visą gyvenimą ir įgūdžių atnaujinimas. Sėkmę lems verslo, pilietinės visuomenės ir valdžios institucijų sąveika“, – Metiniame ekonomikos forume teigė prezidentas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į besikeičiantį klimatą vykdant pramonės gamybą.

„Iššūkiu taps ir klimato pokyčiai. Jie primena, kad mūsų gerovė iki šiol buvo kuriama ant trapių pamatų, tai turės keistis. Ateities ekonomika bus efektyvesnė ir gerokai žalesnė. Niekada anksčiau pokyčiai nebuvo tokie staigūs ir viską apimantys. Ruošdamiesi ateičiai turime juos nuodugniai apmąstyti“, – sakė G. Nausėda.

Kaip jau skelbėme, liepą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, pramonės gamyba Lietuvoje išaugo 5,1 proc., kai visoje ES ji vidutiniškai smuko 1,2 proc., rodo naujausi Eurostato duomenys.

Labiausiai pramonės gamyba išaugo Vengrijoje (8,7 proc.), Slovėnijoje bei Švedijoje (po 5 proc.).

Vokietijoje šis rodiklis susitraukė 5,3 proc., Rumunijoje – 5,2 proc.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s