respublika.lt

G.Nausėda: netrukus bus sprendimas atimti M.Drobiazko pilietybę

Publikuota: 2023 rugsėjo 14 15:05:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina priimti sprendimą, kuriuo panaikins dėl išimties tvarka suteiktą pilietybę ledo čiuožėjai Margaritai Drobiazko, artimiausiu metu.

 

Kaip skelbta anksčiau, ketvirtadienį Pilietybės reikalų komisija pateikė rekomendaciją šalies vadovui, siūlydama naikinti už nuopelnus sporto srityje šokėjai suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Sprendimas bus atimti pilietybę, nes tie argumentai, kuriuos teikia ponia Drobiazko, kad ji neša kultūros ir gėrio šviesą, man yra sunkiai suderinami su ta „šviesa“, kurią neša rusų kareiviai savo batais į Ukrainos teritoriją“, – ketvirtadienį Prezidentūros išplatintame komentare nurodo G. Nausėda.

„Tam tikra prasme kultūros tarnavimas tironijoms tampa destruktyvus ir negali būti jokių priežasčių, tarnaujant režimui, teigti, kad tu rūpiniesi kažkokiais aukštesniais dalykais. Tegul ponia Drobiazko neša kultūros ir gėrio šviesą taip, kaip ji ją supranta, neturėdama Lietuvos Respublikos pilietybės“, – nurodė jis.

Iniciatyvos dėl M. Drobiazko pilietybės panaikinimo ėmėsi grupė Seimo narių, kreipęsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Pastaroji, įvertinusi atsakingų institucijų išvadas, savo ruožtu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama priimti sprendimą dėl išimties tvarka čiuožėjai suteiktos pilietybės.

Rašte pažymima, kad, institucijų vertinimu, M. Drobiazko bendradarbiauja su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatiana Navka, dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose. Nurodoma, kad tokie renginiai padeda plėtoti Maskvos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Kremliaus galią.

Visgi, šią savaitę išplatintame viešame laiške Pilietybės reikalų komisijai M. Drobiazko kritikuoja siūlymus panaikinti jai suteiktą pilietybę. Iniciatyvą ji vadina „raganų medžiokle“ ir tvirtina, kad kartu su šokių ir gyvenimo partneriu Povilu Vanagu neša „kultūros ir gėrio šviesą“, o propagandinėje veikloje nedalyvauja.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s