respublika.lt

G.Landsbergis: turime įveikti baimę nugalėti Rusiją

2023 sausio 23 11:52:00
Augustė Lyberytė, Elta

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis tikina, kad Europa privalo įveikti baimę nugalėti Rusiją. Taip pirmadienį ministras teigė Briuselyje, beprasidedant Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybai. Pasak jo, įveikus šią kliūtį, stabdančią Europą nuo ryžtingų sprendimų, paramos Ukrainai klausimai būtų sprendžiami daug paprasčiau ir greičiau.

×
nuotr. 1 nuotr.
Gabrielius Landsbergis. Tomo Vinicko (ELTA) nuotr.

 

„Manau, kad svarbiausias dalykas, kurį turime aptarti – tai baimė. Manau, kad turime įveikti baimę nugalėti Rusiją. Kai kalbame apie naujas sankcijas, papildomą karinę paramą Ukrainai – pagrindinė mus stabdanti kliūtis yra baimė dėl to, kas nutiks, jeigu Rusija iš tikrųjų pralaimės karą“, – žurnalistams Briuselyje sakė G. Landsbergis.

„Jeigu susidorosime su šia baime, jeigu priimsime faktą, kad Rusija gali ir turi pralaimėti tam, kad ateityje išvengtumėme kitų karų, tada, tikiu, visi kiti klausimai bus išspręsti daug paprasčiau. Tada galėsime perduoti visus ginklus, kurių Ukrainai reikia, galėsime visiškai sankcionuoti Rusiją, siekdami riboti jos galimybę kariauti. Ir tada galėsime taip remti Ukrainą, jog ši atkovotų visas savo teritorijas“, – neabejojo Lietuvos politikas.

G. Landsbergis apgailestavo, kad, jo manymu, ne visos Europos valstybių sostinės pripažįsta, kad vienintelė karo Ukrainoje baigtis – Maskvos nesėkmė.

„Jeigu nesiruošiame Rusijos pralaimėjimui, tai nesame rimtai nusiteikę padėti Ukrainai laimėti. Jeigu turime galią pasakyti „Ukraina laimi“, tada šiame kare negali būti apipusės pergalės. Yra pergalė ir yra pralaimėjimas. Turime pripažinti, kad kažkuri pusė turi pralaimėti. Mano akimis, tai Rusijos pralaimėjimas. Turi būti labai aišku, kad Rusija privalo pralaimėti šį karą“, – pažymėjo ministras.

ELTA primena, kad Briuselyje užsienio reikalų ministras dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei situaciją Sahelio ir Vakarų Afrikos pakrančių valstybėse.

Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Irane, Venesueloje, Etiopijoje, Juodkalnijoje ir Afganistane. ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainoje, šiai šaliai skiriamą ES paramą, įskaitant naujus Europos taikos priemonės paketus, pasirengimą ES Ukrainos viršūnių susitikimui, Rusijos atsakomybės užtikrinimo, maisto saugumo bei įsitraukimo su trečiosiomis šalimis klausimus. Susitikimo metu ministrai pasikeis nuomonėmis dėl Ukrainos dešimties žingsnių taikos plano.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAJAMOS: Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su dukterine įmone dujų birža „GET Baltic“ neaudituotais duomenimis pernai kartu uždirbo 98,2 mln. eurų pajamų.
  • GINČAS: Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“.
  • DOKUMENTAI: Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika.
  • SAVIVALDA: Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai.
  • REABILITACIJA: Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių - tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais.
  • SKUNDAS: Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.
  • UŽDRAUDĖ: Teismas sausio pabaigoje uždraudė aštuoniems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriams laikinai – šešis mėnesius užsiimti šia veikla: tokia sankcija pritaikyta Daliui Volskiui, Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Vaidotui Lemešovui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švedkauskui.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vasario 6-7 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą.
  • BYLA: Baudžiamoji byla dėl konflikto Vilniaus prekybos centre, kai per karantiną dėl nedėvimos kaukės pastabą gavęs pirkėjas Darius Varnas sumušė apsaugininką, o paskui lauke šovė į jį iš turėto ginklo, pasiekė Konstitucinį Teismą.
  • GALIA: 2022-aisiais vėjo elektrinių galia Lietuvoje, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - siekė 1,51 teravatvalandės (TWh).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate šiemet atostogauti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +2 C

-6 +3 C

 

-6 +2 C

-1 +4 C

-2 +3 C

 

-3 +1 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s