Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad nepaisant dalies Seimo frakcijų seniūnų nenoro aptarti pirmalaikių parlamento rinkimų galimybės, konservatoriai registruos šią iniciatyvą.
„Jeigu neketina (diskutuoti – ELTA), matyt, turi apsisprendę savo nuomones, reiškiasi, galėsime tiesiog eisme pirmyn, registruosime nutarimą ir eisime link balsavimo“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.
Politikas kartoja, kad Seimas turi apsispręsti, ar jo paties skaidrumo standartai atitinka keliamus Vyriausybei.
„Tai yra vienintelis mano klausimas. Jeigu yra keliami skirtingi standartai Seimui ir Vyriausybei, tada, kaip premjerė sakė, reikia ieškoti kitos Vyriausybės“, – pabrėžė jis.
ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą antradienį susitikti dėl konservatorių partijos prezidiumo siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Konservatorių lyderis siūlo pirmalaikius Seimo rinkimus surengti rugsėjo mėnesį.
G. Landsbergis sako, kad yra toje pačioje situacijoje kaip ir J. Šiugždinienė: jei negali paaiškinti, tai reiškia kaltas
Dėl pirmalaikių rinkimų iniciatyvos kritikos iš opozicijos bei koalicijos partnerių susilaukęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis toliau kartoja, kad kitos išeities, kaip tik perkrauti politinę sistemą, ankstinant parlamento rinkimus, nėra. Pasak jo, užbaigti vadinamąją „čekučių krizę“ atleidus kelis ministrus – neįmanoma.
„Tikrasis lūkestis yra išspręsti problemą sistemiškai, o ne aukodami vieną ar kitą ministrą“, – žurnalistams Seime antradienį teigė G. Landsbergis
„Klausimas, ar atsistatydinus iš ministrų galima toliau būti Seimo nariu, ar tokiu atveju vis dar būtų taikomi tie patys standartai“, – retoriškai klausė ministras.
Anot G. Landsbergio, atsakyti į visus klausimus, kuriuos iškėlė Lietuvos politinę sistemą sudrebinusi krizė dėl savivaldybės nariams skirtų lėšų įsisavinimo, beveik neįmanoma, jei būtų orientuojamasi į atskirus politikus.
„Todėl aš siūlau, kad mes visi išeiname pas rinkėjus ir jų paklausiame, ką apie visą šį dalyką jie mano“, – teigė konservatorius.
Šiame kontekste G. Landsbergis neišskyrė ir savęs. Pasak politiko, jo situacija iš esmės niekuo nesiskiria nuo jau paskutines dienas Vyriausybėje skaičiuojančios švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės. Anot G. Landsbergio, jis negalėtų atsakyti, jei kas paklaustų, kokioms konkrečioms kelionėms jis panaudojo jam, kaip europarlamentarui, kadaise skirtas lėšas.
„Turėjau specialią kortelę ir ją panaikinau. Negalėčiau duoti išrašo“, – teigė jis.
„Jei negali paaiškinti, tai reiškia kaltas. Kas ir atsitiko Jurgitos atveju (...). Tiesa sakant, aš esu lygiai ten pat“, – netiesiogiai sureaguodamas ir į koalicijos kolegos Eugenijaus Gentvilo pažertus priekaištus sakė G. Landsbergis.
Liberalų frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas antradienį atviru laišku kreipėsi į konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį, nes, pasak jo, partijos pirmininkas, apkaltinęs dalį parlamentarų neskaidriu Seimo lėšų panaudojimu, pažeidė nekaltumo prezumpciją.