respublika.lt

Gabrieliaus Landsbergio užsienio politika: Buvo blogai. O bus dar blogiau (237)

2021 liepos 24 10:26:00
Vidmantas Misevičius

Dabartinės kadencijos valdžią - Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką, „mafijos draugą" Žygimantą Pavilionį bei užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį - ne tik Lietuva, bet ir viskas likęs pasaulis prisimins ilgam. Pirmasis sugebėjo apsijuokti duodamas interviu rusų „troliams", antrasis Lietuvai garantavo papildomus nelegalų reisus.

×
nuotr. 2 nuotr.
Prieš skrisdamas į Bagdadą, Gabrielius Landsbergis lankėsi Ankaroje, kur susitiko su užsienio reikalų ministru Mevlutu Cavusoglu. Įdomu, ko dabar Lietuvai laukti iš Turkijos? Užsienio reikalų ministerijos nuotr.

 


Absoliutus fiasko

Apie Ž.Pavilionį šiandien nėra ką kalbėti. Šios dienos žvaigždė - G.Landsbergis. Praėjusią savaitę į Iraką, Bagdadą, skridęs ministras po susitikimo su vietos valdžia džiaugsmu netryško. Matyt, nujautė, tik mums nesakė, kad pridirbo kaip reikiant. Taigi, ketvirtadienį iš Baltarusijos atskrido žinia, jog skrydžių skaičius iš Bagdado į Minską bus dvigubinamas. Kaip nurodoma oro linijų „Iraqi Airlines" „Facebook" paskyroje, daugiau lėktuvų skristi į Baltarusijos sostinę turėtų nuo rugpjūčio. Lėktuvai skraidys antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais, sekmadieniais. Oro linijų vadovas Kifahas Hasana Džabaras (Kifah Hassana Jabbar) nurodo, kad toks sprendimas priimtas, remiantis susisiekimo ministro Nasero al Šiblio (Nasser al Shibli) pavedimu ir reaguojant į išaugusią tokių skrydžių paklausą.

Taigi, bravo. Jeigu daugės irakiečių Baltarusijoje, vadinasi, netrukus jų vis daugiau bus mūsų pasienyje, o tiksliau - kaimuose ir miesteliuose, vis daugiau pinigų iš valstybės biudžeto bus skiriama jų apgyvendinimui, maistui ir pan.

Padėtis tik blogės...

Informacijai apie URM anūko fiasko Bagdade pasklidus viešumoje, į ją operatyviai sureagavo socialinių tinklų vartotojai. Pasak jų, prisimenant, kad Lietuva aktyviai talkino invaziją į Iraką surengusiai bei šalies prezidentą Sadamą Huseiną nuvertusiai ir vėliau pakorusiai JAV, tikėtis kitokios vizito baigties ir nebuvo galima. Taip pat buvo priminta, kad Irake vis dar dislokuotas Lietuvos kariuomenės kontingentas, tad Irako sprendimą - didinti skrydžių skaičių - galima vertinti kaip šios šalies „padėką" prie jos griovimo prisidėjusiai Lietuvai.

„Vakaro žinių" šaltiniai Minske informacijos apie Irako planuojamus didinti skrydžių skaičius komentuoti nesiėmė ir siūlė palaukti rugpjūčio pradžios. Užtat buvo priminta, kad dėl ES taikomų sankcijų, už kurias aršiai pasisakė ir Lietuvos valdantieji, Baltarusijos aviakompanijai „Belavia" gali tekti atleisti iki 50 proc. savo personalo.

Minske prieš kelias dienas kalbintas buvęs „Telegram" kanalo „Nexta" vyr. redaktorius Romanas Pratasevičius taip pat akcentavo, kad dėl įvestų sankcijų bendras skrydžių iš ir į Minską skaičius nesumažėjo, tačiau juos dabar vykdo Rusijos oro linijos.

Ką sako pats ministras?

Ketvirtadienį vakare G.Landsbergis telefonu kalbėjosi su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Huseinu (Fuad Hussein). Kaip visada, pranešama, jog „ministras išreiškė gilų susirūpinimą" dėl žinios apie papildomus skrydžius iš Bagdado į Minską. Pasak jo, Irako kolega pažadėjo artimiausiu metu išsiaiškinti Irako avialinijų sprendimo motyvus bei patikino, kad į Lietuvos prašymą atsiųsti ekspertų delegaciją bus reaguojama.

„Dar kartą pakartojau Irako užsienio reikalų ministrui, kad dalyvavimas bet kokioje galimoje Baltarusijos režimo nusikalstamoje schemoje itin kenkia Irako, deklaruojančio pasiryžimą eiti demokratijos ir taikos keliu, reputacijai. Ryžtingų Bagdado veiksmų kovoje su nusikalstamo žmonių gabenimo tinklo organizatoriais laukia ne tik Lietuva, laukia ir Europos Sąjunga", - sakė G.Landsbergis.

Dugnas dar nepasiektas

Komentuodamas naujausią URM anūko nesėkmę, buvęs vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius prisiminė seną anekdotą.

„Kai pagalvojome, kad jau pasiekėme dugną, iš apačios pasibeldė. Pritaikant jį Lietuvai, jau maniau, kad dugnas buvo pasiektas, kai S.Cichanouskajos biuras gavo diplomatinį statusą. Deja, kelionė į Bagdadą parodė, kad kristi dar yra kur", - kalbėjo buvęs politikas.

Pasak jo, vertinant situaciją, atsiribojus nuo pavardžių, joje vis tiek nepavyksta įžvelgti jokių prošvaisčių.

„Tarkim, asmuo X nuskrenda deryboms į kitą šalį ir po jo vizito ta šalis pareiškia, kad ne tik problemos nespręs, bet dar ją ir padvigubins. Toks vizitas - visiškas ne tik šalies užsienio politikos, bet ir skridusio asmens fiasko.

Adekvatus politikas turėtų susimąstyti apie pasitraukimą, tačiau labai abejoju, ar G.Landsbergis taip pasielgs. Jis pats, pusę metų darantis nesąmones, to nesuvokia, o šalia esanti pakalikų armija nedrįsta pasakyti, kad čia jau ne tik „užtrauktukas atsisegęs, bet ir kelnės nusmukusios", - ironizavo G.Furmanavičius.

Taip, pasak jo, nutiko, nes kelias į karjerą dabartiniam URM vadovui buvo nutiestas raudonais kilimais. „Vaikas dirbo Europos Parlamente, paveldėjo partijos pirmininko postą, gavo užsienio reikalų ministro portfelį, pasijautė visažinis ir atitrūko nuo realybės. Aš nesuprantu tik vieno - jo pirmtakas Linas Linkevičius vykdė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymus, o kieno Lietuvai nenaudingas komandas vykdo jaunasis Landsbergis?" - klausė G.Furmanavičius.

Baigdamas pokalbį į šiandieninę situaciją, pavadinęs ja „cirku be pinigų", buvęs ministras pasiūlė žiūrėti realistiškai, bet su humoru.

Diplomatiniai A.Lukašenkos viražai

Baltarusijai toliau išliekant pasaulio dėmesio centre, tuo skuba pasinaudoti faktinis šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka. Jis, bendraudamas su „Sky News Arabia" žurnalistu, ne tik viešai perspėjo dėl gresiančio Trečiojo pasaulinio karo, bet ir išsakė nuomonę apie „Ryanair" lėktuvo nutupdymo Minske priežastis.

Pasak A.Lukašenkos, hibridinės, prieš Rusiją, Kiniją ir Baltarusiją nukreiptos, Europos šalių atakos gali tapti Trečiojo pasaulinio karo priežastimi. Nes Vakarų šalių kišimasis į Baltarusijos vidaus reikalus, bandymas surengti karinį perversmą bei į baltarusius nutaikyta informacinė propaganda galiausiai gali peraugti į pasaulinio lygio konfliktą. Pagrindiniais Europos šalių inicijuojamo karo dalyviais, A.Lukašenkos nuomone, būtų Rusija, Kinija ir Baltarusija.

Tiesa, prezidentas patikslino, kad kalbėdamas apie europines šalis, jis turėjo omenyje ne paprastus piliečius, o aklai JAV nurodymų klausančius ir savarankiškai savo užsienio politikos nesugebančius formuoti „išprotėjusius politikus".

„JAV ir Vakarų Europos šalių santykiai - tai metropolijos ir jos kolonijų santykiai", - teigė politikas.

Kiek anksčiau jis viešai pareiškė, kad Baltarusija šiuo metu stovi ne ties šaltojo, o ties „ledinio" karo slenksčiu ir atsilaikyti šalis galės tik nepasiduodama hibridiniam spaudimui.

Komentuodamas publikacijas, jog režimas yra prisidėjęs prie „Ryanair" lėktuvo nutupdymo Minske, A.Lukašenka pareiškė, jog tokiais būdais siekiama priversti respubliką atsiprašyti „viso likusio pasaulio".

Pasak jo, teiginiai, kad lėktuvas buvo nutupdytas prievarta, yra melas. „Viskas, kas susiję su lėktuvu, yra iš anksto suplanuota provokacija", - akcentavo A.Lukašenka, pabrėžęs, kad ji buvo reikalinga, siekiant toliau „smaugti Baltarusiją".

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (237)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • COVID-19: Australijos krepšinio lygoje žaidžiantis krepšininkas neteko darbo, nes atsisakė pasiskiepyti nuo kovido.
  • NEDARBAS: Latvijoje nedarbas sumažėjo iki 6,9%, tuo tarpu Lietuvoje jis siekia - 12,2%.
  • NARKOTIKAI: Indijoje konfiskuota 2,7 milijardo vertės heroino, kuris atkeliavo iš Afganistano.
  • ATLYGINIMAI: Dėl padidėjusių dujų kainų Achema stabdo vieną iš dviejų amoniako cechų ir tai gali paveikti 400 darbininkų darbo vietas bei pajamas.
  • RENTGENAS: Muitinės departamentas iš kinų perka rentgeno aparato įrengimą Kenos muitinėje pasienyje su Baltarusija.
  • ŠILDYMAS: Visoje Lietuvoje rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka AB „Kauno energija" aptarnaujami vartotojai (3,26 ct/kWh su PVM), daugiausiai – UAB „Litesko" filialo „Biržų šiluma" aptarnaujami vartotojai (9,01 ct/kWh su PVM).
  • DEPORTACIJA: JAV valdžia pradėjo deportuoti daugelį iš daugiau kaip 12 tūkst. migrantų, kirtusių sieną iš Meksikos Siudad Akunjos ir įsirengusių stovyklą šalia Teksaso Del Rijaus.
  • PAKEITIMAS: Įstatymo projekte numatytas Darbo kodekso pakeitimas numato „mamadienius“ ir „tėvadienius“ suteikti šeimoms, auginančioms 2 ir daugiau vaikų iki 16 m.: priėmus šį teisės aktą šeimų, galinčių pasinaudoti „mamadieniais“ ir „tėvadieniais“, padidėtų 34,6 tūkst. iki 131,6 tūkst.
  • SAVIŽUDYBĖ: Praėjusią savaitę, įtariama dėl patirto mobingo, nusižudė Respublikinės Vilniaus Lazdynų universitetinės ligoninės medikas.
  • PINIGAI: Labiausiai per metus (2021 metų rugpjūčio mėnesį, palyginti su 2020 metų rugpjūčio mėnesiu) brango būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras – 13,7 proc.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar piniginis atlygis paskatintų skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +7 C

+4 +7 C

 

+2 +12 C

+6 +12 C

+6 +13 C

 

+9 +14 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-11 m/s

       

Nuorodos