respublika.lt

EK išaiškinimas dėl rusų daiktų: leidžiama įsivežti nekeliančius sankcijų apėjimo rizikos

Publikuota: 2023 rugsėjo 13 13:48:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Europos Komisija (EK) pateikė patikslinimą dėl ribojimų, susijusių su sankcionuotų prekių įvežimo į Bendrijos teritoriją. Užsienio reikalų ministerijos (URM) komentare nurodoma, kad valstybės narės turėtų taikyti proporcingumo ir pagrįstumo principus, ribojant daiktų, nekeliančių žymios sankcijų apėjimo rizikos, įvežimą į Europos Sąjungą (ES).

 

„2023 m. rugsėjo 13 d. Europos Komisija patikslino, kad prekėms, kurios nekelia žymios sankcijų apėjimo rizikos (pvz., asmeninės higienos prekės, ar drabužiai, esantys lagamine, kurie akivaizdžiai bus naudojami kelionės metu) valstybės narės nurodytus ribojimus turėtų taikyti atsižvelgiant į proporcingumo ir pagrįstumo principus“, – nurodoma URM komentare, kurį Eltai perdavė ministro atstovė Paulina Levickytė.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, penktadienį atnaujintuose EK išaiškinimuose nurodoma, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.

Tuo metu ministras Gabrielius Landsbergis antradienį nurodė, kad Lietuva konsultuojasi su EK, kaip reikėtų įgyvendinti naują tvarką. Pasak jo, papildomi išaiškinimai reikalingi, mat, Lietuva turi įvertinti ir Kaliningrado tranzito faktorių.

Į Lietuvos teritoriją automobilių su rusiškais registracijos numeriais muitinė neįleidžia nuo pirmadienio, išskyrus tranzito į ar iš Kaliningrado atvejus.

Iš viso į Lietuvą per dvi paras neįleisti 36 rusiški automobiliai.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s