respublika.lt

Dreba Vyriausybės pamatai? Konservatoriai praneša apie koalicinės sutarties pažeidimą

2022 lapkričio 24 07:30:00
Eltos inf.

Trečiadienį susirinkęs konservatorių prezidiumas nusprendė, kad politiniai partneriai balsuodami Seime dėl PVM lengvatų pažeidė valdančiosios daugumos susitarimą. Apie tai žurnalistams parlamente pranešė konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

×
nuotr. 1 nuotr.
Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Eltos nuotr.

 

„Partijos prezidiumo vertinimu, Vyriausybė dėjo visas pastangas, kad būtų rastas tinkamas ir koalicijai priimtinas biudžeto kompromisas. Buvo ne vienas derybų raundas. Vyriausybėje bendru sutarimu pritarta tam projektui ir mes vertiname, kad tai yra ir koalicijos nuomonę atspindintis balsavimas su kuriuo sutiko visi“, – sakė G. Landsbergis ir pažymėjo, kad šio susitarimo balsuojant Seime nesilaikyta.

„Salėje mes matėme kitą šiek tiek palaikymą dėl kai kurių specifinių dalykų, kurie, Vyriausybės nuomone, yra svarbūs. Mes manome, kad yra fiksuotas koalicinės sutarties 1.2. punkto pažeidimas, kuriuo koalicijos partneriai yra įsipareigoję remti Vyriausybės politiką. Mes manome, kad biudžetinis įstatymas ir jo svarbios nuostatos yra vienas iš svarbiausių Vyriausybės politikos ašių. Tai traktuojame kaip pasitikėjimo tarp koalicijos partnerių pažeidimą“, – teigė politikas.

Visgi G. Landsbergis pažymėjo, kad dėl to jokių sankcijų nebus imamasi.

„Prezidiumas nusprendė, kad jokių papildomų sankcijų ir veiksmų dėl šio klausimo imtasi nebus. Tik konstatuojamas pasitikėjimo pažeidimas“, – aiškino politikas. „Nusprendėme, kad šiame etape to užtenka – konstatavimo dėl pasitikėjimo. Mes suprantame, kad tai abstrakti žinia. Bet visgi tai yra bendra nuostata, kurią tiek ir frakcijos nariai, kurie yra prezidiumo nariai, tiek ir kiti prisijungę prezidiumo nariai, išsakė“, – pridūrė G. Landsbergis.

Paklaustas, ar nemato grėsmės, jog nesiėmus jokių sprendimų, koalicijos kolegos toliau gali maištauti ir dėl kitų Vyriausybei svarbių klausimų, G. Landsbergis leido suprasti, kad tokiu atveju valdančioji dauguma nebegalėtų dirbti kartu.

„Koalicijos partneriai yra laisvi maištauti, bet tai nereiškia, kad tokioje situacijoje koalicija galėtų toliau funkcionuoti“, – nurodė jis.

Partijos prezidiumas taip pat nutarė kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas vietoje Mykolo Majausko.

Prieš priimdamas 2023 m. biudžeto projektą Seimas antradienį nusprendė, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos kaip siūlė Vyriausybė. Su Ministrų Kabinetu nesuderintam sprendimui pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai – tarp jų ir ministrė Aušrinė Armonaitė.

Dėl to, kad Seimas nepriėmė Vyriausybės įstatymo projekto, G. Landsbergis ir antradienį neslėpė apmaudo. Politikas, kalbėdamas tiek apie partiečių, tiek koalicijos partnerių balsavimą, metaforiškai užsiminė, kad buvo net „peržengtas Rubikonas“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
30
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s