respublika.lt

Donaldas Trumpas žada ginti Lenkiją ir Baltijos valstybes, jei Rusija imsis aktyvių veiksmų

(25)
Publikuota: 2025 rugsėjo 21 19:43:00, Neringa Kaluinienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Donaldas Trumpas. EPA - Eltos nuotr.

Maskvai įsibrovus į Estijos oro erdvę, prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad gins Lenkiją ir Baltijos valstybes, jei Rusija imsis aktyvių veiksmų.

 

 

Paklaustas, ar padės ginti ES nares, jei Rusija sustiprins karo veiksmus, D. Trumpas žurnalistams atsakė: „Taip, padėsiu. Padėsiu.“

Estija paprašė pirmadienį surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį po šį penktadienį įvykusio įsibrovimo į jos oro erdvę.

Trys Rusijos naikintuvai MiG-31 pažeidė Estijos oro erdvę virš Suomijos įlankos. Europos Sąjunga ir NATO skundėsi dėl naujos pavojingos provokacijos, tačiau Maskva šiuos skundus paneigė.

Italijos naikintuvai F-35, priklausantys NATO oro gynybos paramos misijai Baltijos valstybėse, kartu su Švedijos ir Suomijos lėktuvais buvo išsiųsti sulaikyti Rusijos naikintuvus ir juos įspėti.

Paklaustas, ar buvo informuotas apie padėtį Estijoje, D. Trumpas atsakė teigiamai ir pridūrė: „Mums tai nepatinka.“

Šis pareiškimas pasirodė praėjus maždaug dviem savaitėm po to, kai apie 17 Rusijos dronų pažeidė Lenkijos oro erdvę. D. Trumpas tuomet bandė sumenkinti šio incidento reikšmę.

„Tai galėjo būti klaida“, – rugsėjo 11 d. žurnalistams sakė D. Trumpas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (25)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar turėtų G.Nausėda nusileisti ir priimti „Nemuno aušros” kandidatus vadovauti ministerijoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate pasirengę pripažinti Palestiną kaip suverenią valstybę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +18 C

+14 +20 C

+9 +13 C

+21 +28 C

+12 +18 C

+12 +15 C

0-6 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s