Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susilaiko nuo viešų komentarų apie naująją valdančiąją daugumą bei Vyriausybę. Vis tik, buvusi Lietuvos vadovė pažymi, jog yra pasirengusi padėti bet kuriam Ministrų kabinetui, jeigu toks poreikis atsirastų.
„Aš stengiuosi netrukdyti politikams ir Vyriausybėms dirbi – kokios jos bebūtų, kokias politines jėgas beatstovautų. Esu pasirengusi padėti bet kuriai Vyriausybei ir bet kuriam politiniam dariniui dirbti, bet viešai nei kritikuosiu, nei girsiu, o, kaip sakiau – esu pasirengusi padėti, jeigu toks poreikis bus“, – pirmadienį žurnalistams sakė D. Grybauskaitė, paklausta, kaip vertina pirmuosius naujojo Seimo ir Vyriausybės darbo mėnesius.
ELTA primena, kad rudenį darbą pradėjusi valdančioji dauguma sulaukė visuomenės, prezidento bei politinių oponentų kritikos dėl sprendimo į koaliciją pakviesti Remigijaus Žemaitaičio vedamą „Nemuno aušrą“.
Vėliau kritikos sulaukė ir „aušriečio“ keltos įtampos dėl Seimo vicepirmininko posto – R. Žemaitaitis tikino, jog „Nemuno aušra“ gali palikti valdančiąją daugumą, jeigu Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis neteiks jo kandidatūros į parlamento vadovybę.
Netrukus ginčai kilo ir dėl gynybos klausimų, R. Žemaitaičio pasisakymų apie Ukrainą, Prezidentūrą ir pan.
Pats šalies vadovas Gitanas Nausėda yra pavadinęs socialdemokratų sprendimą eiti į koaliciją su „Nemuno aušra“ klaida. Savo ruožtu premjeras Gintautas Paluckas yra sulaukęs kritikos, esą pernelyg nuolaidžiauja R. Žemaitaičiui.
Pernai rudenį darbą pradėjusiame naujajame Seime dirba trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turi užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.