respublika.lt

Dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo parlamentarams bus pasiūlyta spręsti jau ketvirtadienį

(0)
Publikuota: 2023 gegužės 24 04:00:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo parlamentarams bus pasiūlyta spręsti jau ketvirtadienį. Eltos nuotr.

Parlamentarui Petrui Gražuliui nepavykus į antradienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę įtraukti nutarimo projekto dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo, šį klausimą numatoma svarstyti jau rytoj, gegužės 25 d.

 

Nutarimo projektą „Dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo“ planuojama įrašyti  į Mišrios Seimo narių grupės formuojamą opozicinę darbotvarkę. Tai Eltai patvirtino Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Beje, aktyviai diskutuojantiems apie pirmalaikius Seimo rinkimus parlamentarams teks balsavimu spręsti, ar jiems pritaria, nes opozicinės darbotvarkės Seimas keisti negali. Ketvirtadienį P. Gražulis ketina pateikti nutarimo projektą, siūlantį pirmalaikius Seimo rinkimus paskelbti šių metų rugsėjo 3 d.

Antradienį P. Gražulio iniciatyva dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo nebuvo įtraukta į Seimo darbotvarkę, nes Seimo Teisės departamentas dar nebuvo pateikęs išvadų.

Parlamentaras P. Gražulis ragino mažiau kalbėti, imtis darbų ir spręsti dėl „Seimo pasileidimo“. „Nekask duobės kitam, konservatoriai, nes pats įkrisi. Ir jau įkritote į priešlaikinius rinkimus. Todėl siūlau frakcijos vardu, kad mažiau būtų kalbų, o daugiau darbų, įtraukti nutarimo projektą dėl Seimo pasileidimo“,- antradienį ragino P. Gražulis.

Politikas pastebėjo, kad įregistravo jau ketvirtą nutarimo projekto dėl pirmalaikių Seimo rinkimų variantą. "Konservatoriai nuolat keičia datas, aš vos spėju taisyti savo projektą“,- sakė jis iš Seimo tribūnos.

Pirminiame variante parlamentaras nenurodė galimos pirmalaikių rinkimų datos, bet vėliau pasitaisė ir įregistravo patobulintus projektus. Ketvirtoje projekto versijoje P. Gražulis pasiūlė pirmalaikius Seimo rinkimus surengti šių metų rugsėjo 3 d., o sprendimą dėl rinkimų paskelbimo priimti birželio 6 d.

Įregistruoto dokumento pabaigoje atsirado ir nebūdingas įstatymų leidybos procesui P. Gražulio prierašas: „P. S.: kadangi konservatoriai siūlo šiuos rinkimus daryti rugsėjį, tai ir aš keičiu datą ir siūlau Seimui priimti šį nutarimą 2023 06 06 d., kad būtų išlaikyti terminai“.

Nutarimo projekte P. Gražulis nurodo, kad „dabartinė Vyriausybė negali ir negalės susitvarkyti su Lietuvą ištikusiais iššūkiais; Vyriausybę remiančios Seimo frakcijos veikia priešingai daugumos Lietuvos Respublikos piliečių interesams, teisėtiems lūkesčiams“. Dokumento projekte daug kritikos adresuota ne tik Vyriausybei, bet ir valdančiajai daugumai.

Praėjusią savaitę apie pirmalaikius Seimo rinkimus pirmoji prabilo valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija. Jos prezidiumas nutarė siūlyti surengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +21 C

+12 +16 C

 

+7 +13 C

+15 +26 C

+14 +20 C

 

+16 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s