Seimui antradienį nepavyko pataisyti Darbo kodeksą, įteisinant darbuotojams palankesnes nuostatas.
Po svarstymo projektui buvo pritarta, 63 parlamentarų balsavus "už", niekam nebalsavus prieš ir susilaikius 4 Seimo nariams. Parlamentarai taip pat pritarė Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės siūlymui Darbo kodekso pataisas priimti ypatingos skubos tvarka, tačiau tam pritrūko balsų. Už kodekso pataisas balsavo 63 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1 parlamentaras.
Pagal svarstytą projektą, kai abejojama dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos bus aiškinamos darbuotojų naudai.
Seimas, pritaręs Socialinių reikalų ir darbo komitetui, po svarstymo pritarė siūlymui atsisakyti nenustatytos apimties darbo sutarčių, švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmę sutrumpinti viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.
Po svarstymo buvo pritarta, kad į Darbo kodeksą būtų sugrąžintos papildomos atostogos darbuotojams už ilgalaikį nepertraukiamąjį darbą toje pačioje darbovietėje, už darbą sąlygomis, jeigu yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų ir tokių nukrypimų negalima pašalinti, ir už ypatingą darbų pobūdį.
Pagal svarstytą projektą, papildomų atostogų trukmę, suteikimo sąlygas ir tvarką nustatytų ne kolektyvinės sutartys, o Vyriausybė.
Pasak Seimo vicepirmininko socialdemokrato Algirdo Syso, Seimo pareiga užbaigti darbą - pataisyti Darbo kodeksą. "Niekas nesiginčys - darbuotojų išvažiavo daugiau negu darbdavių. Visi, matyt, sutinka, kad darbdavys visada yra stipresnis", - pastebėjo A. Sysas, raginęs labiau apginti darbuotojus.
Balsuoti už Darbo kodekso pataisas paraginęs konservatorius Rimantas Jonas Dagys sakė, kad "bent minimumas bus padarytas".
Seimo narys "darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas, vertindamas Darbo kodekso priėmimą, svarstė: "Mes, tautos atstovai, kas mus valdo, kas mus tampo?". "Jeigu mes vieną kartą balsuojame į vieną pusę, kitą kartą pradedame šnekėti, kad palaikysime Prezidentės veto, o po to balsuojame priešingai?", - stebėjosi politikas. Jis kvietė palaikyti neturtinguosius, o turtingieji patys pasirūpins savimi.
Tam, kad Darbo kodeksas būtų pataisytas, balsavime turėjo dalyvauti bent 71 parlamentaras. Prie Darbo kodekso pataisų priėmimo Seimas galėtų sugrįžti jau po antrojo Seimo rinkimų rato. Šią savaitę Seimo plenariniai posėdžiai nebus rengiami. Pagal Seimo rudens sesijos posėdžių grafiką, kitas plenarinis posėdis planuojamas lapkričio 3 d.