Ketvirtadienį, kaip ir buvo žadėję Šeimų gynimo maršo organizatoriai, sostinėje toliau vyko protesto akcija. Išsakę savo reikalavimus prie Seimo bei Vyriausybės, šį kartą protesto dalyviai pasuko link prezidentūros, tačiau čia jie ėjo su visai kitais ketinimais.
Antradienį akcijos dalyviai negailėjo priekaištų didžiajai daliai Seimo narių, o Vyriausybei buvo priminta, kad visuomenė reikalauja dėl akivaizdžios kompetencijos stokos ir visiško nesigaudymo realybėje iš užimamų pareigų kuo skubiau atleisti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, pasimaivymais socialinėje platformoje žinomą ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę, nei reikiamo išsilavinimo, nei reikiamų žinių tokioms pareigoms neturinčią teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską.
O štai ketvirtadienio akcija buvo visiškai kitokia. S.Daukanto aikštės prieigose žmonės prisiminė ir pasidžiaugė prezidento sveikinimu Šeimų gynimo maršo dalyviams. Puikiai suprasdami, kokį spaudimą iš absoliučią valdžią siekiančio įgyti režimo patiria šalies vadovas, susirinkusieji išreiškė prezidentui palaikymą ir ištarė garsų „ačiū".
„Ačiū" jiems tarė ir prezidentas G.Nausėda. Tiesa, per savo vyriausiąjį patarėją Povilą Mačiulį.
„Pirmiausia norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, kad lietuviai yra aktyvi Tauta, parodėte, kad savo nuomonę ir įsitikinimus galite ginti girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą.
Tikrai yra daug temų Lietuvoje, kur nuomonės gali išsiskirti ir jos išsiskiria. Mes turime būti kuo labiau vieningi, net ir girdėdami kitokias pozicijas, būti viena Tauta, būti viena Lietuva", - į protestuotojus prie prezidentūros kreipėsi P.Mačiulis.
Vis tik prezidento patarėjas akcentavo, kad šiuo metu yra labai daug nerimo ženklų dėl to, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje. Jis atkreipė dėmesį, kad Vyriausybė tik ketvirtadienį įregistravo Referendumo įstatymą.
„Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo referendumo įstatymą. Vadinasi, jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą", - akcentavo P.Mačiulis.
Tai sukėlė protestuotojų pasipiktinimą, susirinkusieji šaukė „gėda".
„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, valdžios atstovų apie tai, kad klausti piliečių nuomonės nereikia. Klausti nuomonės reikia. Ar referendumu, ar apklausomis, ar kitais įmanomais būdais bendraujant su Lietuvos piliečiais tą būtina daryti. Negalime bijoti vieni kitų nuomonių, net jeigu jos išsiskiria", - akcentavo P.Mačiulis.
Šalies vadovo patarėjas akcentavo, jog perduoda nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento G.Nausėdos, kuris, anot jo, pasikalbėti su susirinkusiaisiais negalėjo ateiti dėl paruošiamojo Europos Vadovų Tarybos pasitarimo.
Beje, padėkoti akcijos dalyviai norėjo ir sostinės policijai. Ji ne tik palaikė viešąją tvarką, bet ir pasirūpino, kad eitynės nuo prezidentūros iki Seimo, kur vakarop ir finišavo protestas, praeitų sklandžiai ir saugiai.