respublika.lt

A.Veryga patenkino L.Jaruševičienės prašymą atleisti ją iš pareigų L.Jaruševičienė įtarimus neigia (10)

2020 rugpjūčio mėn. 07 d. 15:06:02
Lukas Blekaitis, Benas Brunalas, Paulina Levickytė, Elta, Eltos inf.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patenkino viceministrės Linos Jaruševičienės prašymą atleisti ją iš einamų pareigų. Asmens sveikatos priežiūros sritį kuravusi viceministrė nebedirbs nuo rugpjūčio 7 dienos.

×
nuotr. 1 nuotr.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir buvusi Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

 

Pasak pranešimo, ministras A. Veryga dėkoja viceministrei už darbą kartu, ypač vertina jos indėlį sudėtingiausiu laikotarpiu – koronaviruso (COVD-19) pandemijos metu.

„Naujojo koronaviruso plitimas buvo iššūkis visam pasauliui, ne tik Lietuvai. Jokiose knygose nebuvo taisyklių ar scenarijų aprašyta, mažai kas tiko ir iš pratybų, kurias rengdavome, norėdami būti pasirengę kovai su infekcinėmis ligomis. Realybė pasirodė kur kas rimtesnė. Tad iššūkių buvo labai daug, reikėjo imtis greitų, netradicinių sprendimų. Ypač daug iššūkių teko sveikatos sektoriui, medikų darbui, gydymo įstaigų veiklos organizavimai, už ką ir buvo atsakinga viceministrė. Ačiū jai už bendrus darbus, linkiu sėkmės ir tikiu, kad rytojus gali būti šviesesnis nei šiandiena“, – sako ministras A. Veryga.

Asmens sveikatos srities kuravimui bus ieškoma naujo viceministro. Kol kas laikinai šios srities klausimus pavedama kuruoti kanclerei Odetai Vitkūnienei ir viceministrams Kristinai Garuolienei bei Algirdui Šešelgiui.

A. Veryga dėl FNTT pareikštų įtarimų nemato savo atsakomybės: turi klausimų Prezidentūrai

Prezidentūros raginimų pasiaiškinti dėl viceministrei Linai Jaruševičienei pareikštų įtarimų susilaukęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia nematantis dėl ko turėtų prisiimti atsakomybę. Maža to, tęsia ministras, į kai kuriuos klausimus turėtų atsakyti ne jis, o pati Prezidentūra.

 Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje A. Veryga tikino, kad jis šalies vadovo kritikos neignoruoja, tačiau Prezidentūros raginimai jam tebeatrodo keisti.

„Aš jos (kritikos – ELTA) neignoruoju. Tiesiog man ta kritika kartais atrodo keistoka. Sakykime, tas ketvirtadienio paraginimas greičiau grįžti – juo labiau aš prezidentą esu ir informavęs, kad aš penktadienį būsiu darbe. Tai aš juos (paaiškinimus – ELTA) ir taip būčiau pateikęs. Todėl aš ir sakau, kad jie (raginimai – ELTA) man tokie keisti. Aš jų (raginimų - ELTA) nelabai suprantu. Aš juk negaliu parbėgti ketvirtadienį vakare ir kažkur tuos paaiškinimus pateikti nebūdamas darbe“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Apskritai, pabrėžė ministras, ažiotažą viešojoje erdvėje sukėlusioje istorijoje, kuomet Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei, jis savo atsakomybės nematantis.

„Nematau už ką atsakomybę reikėtų prisiimti: situacija yra suvaldyta. Ji realiai yra suvaldyta, Lietuva yra tarp geriausiai (koronaviruso plitimą – ELTA) suvaldžiusių šalių sąraše“, – kalbėjo ministras ir teigė nesuprantąs, kodėl vietoje padėkos padėtį suvaldžiusiems darbuotojams yra siunčiami kvietimai iš atitinkamų tarnybų.

„Ir kai žmonės vietoje ačiū gauna kvietimą į tarnybas... Man, kaip vadovui, didesnis rūpestis yra ne atsakomybės prisiėmimas, aš jaučiu didžiulę atsakomybę, kaip man reikės žmones motyvuoti, kuriems reikės toliau dirbti. Kad ir kieno tai būtų pasisakymai, jie tikrai motyvacijos žmonėms neprideda“, – teigė A. Veryga.

 Galiausiai sveikatos apsaugos ministras sukritikavo ir Prezidentūrą, esą ši priekaištus jo vadovaujamai institucijai žeria po to, kai pandeminė situacija jau tapo suvaldyta. Ministras dar kartą pabrėžė, kad Prezidentūra pati galėjo sekti situacijos valdymą realiu laiku.

„Prezidentūra junkdavosi videoryšiu prie štabo ir visada šiuose procesuose dalyvavo“, – tikino ministras.

„Kai dabar jau viskam pasibaigus visi staiga pradeda turėti klausimų – man įdomu, ką jie veikė tada, ten prisijungę: ar jie klausydavosi, ar jie dalyvaudavo, ar tik pro forma demonstravo, kad yra prisijungę“, – kalbėjo jis, akcentuodamas, esą dabartiniai situacijos kritikai pandemijos piko metu visą situaciją stebėjo iš šono ir buvo savotiškoje komforto būsenoje.

A. Veryga apie įtarimus buvusiai viceministrei: kai žmonės prisiima atsakomybę, jie gauna už tai kaltinimus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neigia teisėsaugos įtarimus, kad buvusi sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė galėjo viršyti savo įgaliojimus.

„Viceministrai imdavosi darbų, kurie pagal pareigybės aprašą nėra įtraukti. Labai paprasta – nebuvo kada stumdytis vienas nuo kito darbus ir visi pagal galimybes darė tą, ką reikėjo, nes nebuvo laiko pareigybes taisyti. Esu dėkingas komandai, kad nebūdavo pasakymų, kad čia ne mano darbas ir aš to nedarysiu.

Man įdomus kaltinimas ir dėl įgaliojimų peržengimo, nes dažnu atveju, biurokratams ir valstybės tarnautojams priekaištaujama, kad jie atsikalbinėja, sako, kad čia ne mano. Kai žmonės prisiima atsakomybę, jie gauna už tai kaltinimus“, – žurnalistams penktadienį teigė A. Veryga.

Anot jo, reagentų pirkimo klausimai pagal pareigybės aprašą buvo viceministro Algirdo Šešelgio sritis.

„Ji formaliai nekuravo srities dėl laboratorijų, reagentų įsigijimo, todėl jai yra priekaištaujama, kad tai yra kito viceministro, A. Šešelgio, kuruojama sritis. Bet tai nekeičia esmės, nes rastumėte dešimtis darbų, kuriuos žmonės darė, nebežiūrėdami į jokius pareigybės aprašus ir kas ką turėtų padaryti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga pabrėžė viceministrės kaltės neįžvelgiąs.

„Matėme ne vieną skandalingą tyrimą, kuris baigdavosi niekuo. Jei dėl kitų dalykų, neturėdamas informacijos galiu ir suklysti kur nors, čia, kai viskas vyko viešai ir daugybė žmonių šiuose procesuose dalyvavo, matė ir niekam klausimų nekilo, tai dėl to aš esu toks užtikrintas. Nematau jokios kaltės viceministrės. Tikiuosi, kad pateikus paaiškinimus detalesnius, tikrai tyrimas baigsis išteisinimu ir toliau nenukeliaus“, – teigė A. Veryga.

Buvusi sveikatos apsaugos viceministrė L. Jaruševičienė neigia teisėsaugos įtarimus, kad koronaviruso pandemijos metu greitųjų testų pirkime ji viršijo savo įgaliojimus.

L. Jaruševičienė pabrėžė, kad savo pareigas ji atliko sąžiningai ir analogiškoje situacijoje elgtųsi lygiai taip pat. Ji taip pat teigė, kad dėl šiuo metu prasidėjusio ikiteisminio tyrimo patiria psichologiškai labai sunkius išbandymus.

Buvusi viceministrė patikino, kad teisėsaugos institucijoms pateiks visus reikiamus duomenis, informaciją ir paaiškinimus.

L. Jaruševičienė įtarimus neigia: tai psichologiškai labai sunkus išbandymas

Buvusi sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė neigia teisėsaugos įtarimus, kad koronaviruso pandemijos metu greitųjų testų pirkime ji viršijo savo įgaliojimus. L. Jaruševičienė pabrėžė, kad savo pareigas ji atliko sąžiningai ir analogiškoje situacijoje elgtųsi lygiai taip pat. Ji taip pat teigė, kad dėl šiuo metu prasidėjusio ikiteisminio tyrimo patiria psichologiškai labai sunkius išbandymus.

„Teisintis nenoriu, nes paprasčiausiai neturiu dėl ko. Tačiau tylėti negaliu ir noriu paaiškinti viešoje erdvėje informaciją apie atliekamus tyrimus, kuriuose minima ir mano pavardė. Esu įtariama įgaliojimų viršinimu, bet noriu pasakyti, kad mano sąžinė rami. Atlikau tai, ką privalėjau atlikti, ir atlikau tai sąžiningai. O jeigu reikėtų dirbti analogiškoje situacijoje ir priiminėti sprendimus ateityje – daryčiau tą patį“, – sakė ji.

Pasak L. Jaruševičienės, ji iš pareigų traukiasi, nes gintis teisminiame tyrime nori kaip privatus asmuo, o ne viešas.

„Buvimas komandoje meta šešėlį ir visai ministerijai ir pritraukia papildomų spekuliacijų prieš rinkimus“, – sakė ji.

„Aš tęsti savo darbo einamose pareigose negaliu ne dėl tyrimo ar tyrimų, o dėl vidinės psichologinės būsenos. Dėl įtampos, kurią patyriau pandemijos protrūkio pandemijos metu, ir dėl nusivylimo, kurį patiriu dabar. Prasidėjęs ikiteisminis procesas man yra psichologiškai labai sunkus išbandymas“, – sakė ji.

Pasak L. Jaruševičienės, su pirmąja koronaviruso banga Lietuva susitvarkė gerai ir rezultatai buvo vertinami tarptautinėje erdvėje.

„Susidaro įspūdis, kad Lietuvos kovą su nematomu priešu, klastingu virusu, labiau vertina užsienio valstybės nei pati Lietuva“, – sakė ji.

„Teisėsauga privalės vertinti siekį apsaugoti visuomenę ir kainą, kurią valstybė už tai sumokėjo. Teisėsauga turės atsakyti į klausimus, ar valstybė tokios aplinkybėmis turėjo taupyti, ar galėjo sutaupyti bei kaip turėjome veikti konkrečioje situacijoje“, – teigė L. Jaruševičienė.

Buvusi viceministrė padėkojo visai savo komandai už jos pasiaukojimą bei sunkų darbą pandemijos metu.

L. Jaruševičienė patikino, kad teisėsaugos institucijoms pateiks visus reikiamus duomenis, informaciją ir paaiškinimus.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (10)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar skiepijatės nuo gripo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau žinote, už ką balsuosite Seimo rinkimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +13 C

+12 +14 C

 

+13 +15 C

 +21 +23 C

+23 +26 C

 

+20 +23 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos