Kitą savaitę Vyriausybei bus pateiktas siūlymas trumpinti naktinių viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Dėl naktinių viešojo maitinimo įstaigų – Vyriausybėje ateinančią savaitę jau bus pateiktas projektas dėl darbo laiko sutrumpinimo. Bus siūloma nustatyti taip, kaip yra kaimyninėje Latvijoje, – kad būtų galima veikti iki 24 valandos“, – žurnalistams penktadienį sakė A. Veryga.
Ministras sakė, kad „mažai tikėtina, jog toks sprendimas būtų nepriimtas“, todėl verslams reikėtų pasiruošti.
„Reikia nusiteikti, nes Vyriausybėje ir COVID–19 (sukeltos situacijos valdymo – ELTA) komitete buvo apie tai diskutuojama. Greičiausiai tai bus priimta. Verslai turėtų žinoti, tam ruoštis“, – sakė A. Veryga.
A. Veryga taip pat ragino gyventojus atsakingai apgalvoti, ar, epidemiologinei situacijai blogėjant, verta eiti į pasilinksminimo vietas.
„Nors neturime eksponentinio augimo, jis pakankamai nuosaikus ir kol kas daugiau užsikrėtimų yra tarp jaunų žmonių, ir tai nesukelia kažkokio nepakeliamo krūvio gydymo įstaigoms (...), noriu paraginti jau ir savaitgaliais pagalvoti, ar tikrai būtina eiti į kažkokias susibūrimo vietas, ar nereikėtų labiau pasisaugoti, ypač tiems, kurie gyvena su vyresnio amžiaus, sergančiais žmonėmis“, – sakė ministras.
Primename, kad kovo 16 dieną, Lietuvoje paskelbus karantiną, buvo uždarytos dauguma parduotuvių (išskyrus maisto ir vaistines), kavinės ir restoranai. Švelninant karantino apribojimus, pastariesiems leista veikti su darbo laiko apribojimais.
Asociacijos skirtingai vertina ketinimą riboti naktinių maitinimo įstaigų darbo laiką
Lietuvos barų ir kavinių asociacija sako, kad ketinimas iki vidurnakčio apriboti naktinių viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką yra niekuo nepagrįstas. Tuo metu Viešbučių ir restoranų asociacija teigia, kad ministerija į restoranų siūlymus dėl darbo laiko įsiklausė.
Barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka Eltai sakė, kad jei šis siūlymas bus priimtas, naktiniai klubai bus priversti užsidaryti, o barai, jo vertinimu, praras 70 proc. pardavimų.
Jis piktinasi, kad toks siūlymas yra nepagrįstas.
„Daugiausia pažeidimų rasta ne naktiniuose baruose, ne naktiniuose klubuose. Mus tikrino, jokių pažeidimų nerasta. Lietuvoje nė vieno židinio nėra buvę naktiniame klube arba naktiniame bare. Viskas buvo terasose, spektaklyje, tik viename bare „Bardakas“ (koronavirusu užsikrėtė – ELTA) du žmonės“, – kalbėjo asociacijos vadovas.
R. Pranka taip pat tikino, kad naktinių pasilinksminimų įstaigos ir taip imasi papildomų apsaugos priemonių: papildomai samdo apsaugą, prižiūri, kad tarp žmonių būtų laikomasi atstumų.
„Naktiniai klubai įleidžia perpus mažiau žmonių, vienas žmogus išeina, vienas įeina. Turime visa aibę kontrolės (priemonių – ELTA), bet jie to negirdi“, – sakė R. Pranka.
Tuo metu Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sakė, kad ministerija įsiklausė į restoranų siūlymus dėl darbo laiko.
„Mes ir prašėme ministro, kad laikas būtų iki 24 val. ir netrumpintų iki 22 ar 23 val. Tai tikrai labai ačiū, išgirdo. (...) Restoranams tai tinka“, – Eltai sakė E. Šiškauskienė.
Ji taip pat akcentavo, kad restoranai yra pasiryžę laikytis ir griežtesnių apsaugos priemonių tam, kad darbo laikas nebūtų trumpinamas iki 22 ar 23 valandos.
„Vakar kalbėjome su ministru ir prašėme, kad su mumis paderintų, nes mes ir griežtesnių, bet įgyvendinamų priemonių galime sugalvoti“, – sakė E. Šiškauskienė.
Kiek anksčiau penktadienį A. Veryga ragino verslus pasiruošti šiam sprendimui, nes, jo teigimu, „mažai tikėtina, kad jis būtų nepriimtas.“