Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga nesutinka su prezidento Gitano Nausėdos inicijuotos Sveikatos ekspertų tarybos antradienį deklaruota nuomone, kad Lietuva griežtesnių karantino priemonių ėmėsi pavėluotai. Jo teigimu, mokslininkų bendruomenėje yra ir kitokių nuomonių, o ir pati visuomenė, tęsė A. Veryga, dėl sudėtingos situacijos yra kalta, nes atsainiai žiūri į karantino taisyklių laikymąsi.
„Jei apklaustume 10 mokslininkų, tai vieni turėtų vienokią nuomonę, kiti - kitokią. Lygiai kaip ir turėjo skirtingas nuomones iki įvedant karantiną. Dabar atsisukus atgal galbūt galima svarstyti, kad gal ir reikėjo kažką padaryti. Bet aš noriu akcentuoti kitą dalyką - ne tik įvedimo laiką, bet ir tai, kaip karantino sąlygų yra laikomasi", - antradienį vykusioje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.
„Aš manau, kad pakankamai anksti buvo įvestos tam tikros sąlygos. Deja, matome, kad yra atvejų, kada karantino režimo yra tiesiog nesilaikoma, jos yra ignoruojamos", - sakė jis, dar kartą pabrėždamas, kad išsakyta kritika dėl esą vėlyvo karantino įvedimo nėra aiškiai pagrįsta.
„Tai yra teorinis, hipotetinis klausimas ir sudėtinga jį yra įvertinti. Galima ir taip, ir taip vertinti. Žinoma, idealiausia būtų įvesti karantiną, kai atsiranda vos keliasdešimt atvejų", - aiškino A. Veryga.
Sveikatos ekspertų taryba susitikime su prezidentu G. Nausėda pranešė, kad koronaviruso plėtra šalyje yra sulėtėjusi. Visgi ekspertai akcentuoja, kad, siekiant efektyvaus COVID-19 pandemijos suvaldymo šalyje, turėtų būti įvesti papildomi karantino ribojimai, susiję su darbovietėmis, ugdymo įstaigomis, stiprinti infekcijos kontrolės priemones sveikatos priežiūros ir globos institucijose.